فواید قهوه دم سرد (کلد برو) و مزایای آن به قهوه دم گرم و معمولی!

قهوه دم سرد یا همان کلد برو که گاهاً به نام قهوه سرد دم نیز می شناسید یکی از قهوه های جذاب دهه اخیر به حساب می آید که به مرور و با گذشت زمان توانسته با استقبال گسترده ای همراه شود و قطعا این همه استقبال در جهان برای آن بدون دلیل نبوده است، به همین خاطر سعی داریم فواید قهوه دم سرد را بری شما بازگو کنیم.

خرید قهوه فوری

احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که اگر دوست دار قهوه و نوشیدن آن می باشید گاها میلی به نوشیدن یک فنجان قهوه گرم ندارید و دنبال گزینه ای هستید که همان حس یک قهوه دم کرده گرم را و یا حتی بیشتر به شما بدهد، اما افزودنی خارجی مانند یخ، بستنی و… به آن اضافه نشده باشد.

با ما همراه باشید تا در این مقاله از سری مقاله های تخصصی کافی مافی در مورد یک نوشیدنی سرد همراه با کافئین بالا و طعم دلنشین با خواص فوق العاده آشنا شوید، قهوه دم سرد!

دلیل علمی فواید قهوه دم سرد به قهوه معمولی!

قهوه دم معمولی

اینکه شما قهوه دم سرد را نسبت به قهوه دم گرم فقط به خاطر ذائقه تان ترجیح دهید موضوع کاملا متفاوتی می باشد، اینکه شما چه چیزی را بیشتر دوست دارید با اینکه کدام یک برای شما بهتر و مفیدتر است موضوع متفاوتی می باشد، پس چقدر عالی می شود که سلیقه شما با گزینه مفیدتر یکسان شود! 🙂

از لحاظ علمی و تخصصی در این سبک قهوه، فرآیند استخراج کاملا متفاوت است، بخاطر اینکه از آب سرد یا آب با دمای معمولی برای خیساندن آسیاب های قهوه استفاده می شود و از این فرآیند یک مایع غلیظ تشکیل و استخراج می شود که در ادامه آن را  صاف و رقیق می کنید تا یک فنجان قهوه دم کرده سرد مناسب برای نوشیدن آماده شود.

واکنش شیمیایی دانه های قهوه به آب سرد کاملا متفاوت است و کمبود گرما باعث می شود که روغنها و اسیدهای خاصی در آب شما آزاد نشود و همین موضوع است که قهوه دم سرد (کلد برو) را نسبت به قهوه معمولی گزینه بسیار بهتری می کند.

خرید قهوه اسپرسو 

قهوه دم سرد یا قهوه معمولی؟

قهوه دم سرد

در واقع هر دو روش آماده کردن قهوه برای سلامتی شما کاملا مفید است اما سوال ما اینجاست که انتخاب کنیم کدام یک گزینه مناسب تری برای نوشیدن ما می باشد، پس با ما در ادامه همراه باشید تا خواص و فواید قهوه دم سرد را برای شما بازگو کنیم و خودتان انتخاب کنید که کدام یک را ترجیح می دهید!

هضم آسانتر قهوه دم سرد!

هضم آسان قهوه

اگرچه قهوه دم سرد به طور کلی نسبت به قهوه دم کرده معمولی قوی تر است، اما تحقیقات نشان داده که کل سیستم هضم شما در مورد آن آسان تر عمل میکند و دلیل آن هم حضور تعداد زیادی پلی ساکارید خام در آن است.

اینها مولکولهای قندی هستند که با تقویت ایمنی بر سیستم هضم شما تأثیر مثبت می گذارند و اگر اسیدیته قهوه، معده شما را آزار می دهد، این مولکول ها از تحریک روده ای که ممکن است با قهوه داغ تجربه کرده باشید جلوگیری می کند.

خرید دانه قهوه

خاصیت اسیدی کمتر کلد برو

خاصیت اسیدی قهوه

قهوه دم سرد قلیایی تر از قهوه داغ و دم کرده معمولی است، قهوه داغ غلظت بیشتری از ترکیبات اسیدی قابل تیتراسیون دارد و pH کمتری دارد، اگر مستعد ریفلاکس اسید یا سوزش معده هستید، قهوه دم کرده گرم می تواند این ناراحتی ها را تحریک کند، در حالی که این موضوع برای قهوه کلد برو وجود ندارد.

کمک به کاهش وزن با قهوه کلد برو

کاهش وزن با قهوه

در بحث کلد برو و قهوه معمولی، قهوه دم سرد بدون شک تلخ و روانتر و همچنین دارای کافئین بالاتری است، در واقع فرآیند استفاده شده در تهیه این قهوه باعث تولید بهترین طعم های دانه های قهوه می شود و فلاونوئیدها و اسیدهای تلخ در قهوه آسیاب شده را از بین نمی برد و باعث ایجاد طعم جذاب تر می شود که وسوسه کمتری برای افزودن خامه و شکر که از عوامل مهم چاقی می باشد را برای آن به همراه می آورد.

علاوه بر این موضوع میزان بالای کافئین موجود در آن باعث افزایش انرژی در شما می شود که اگر این انرژی بالا همراه با ورزش باشد قطعا چربی سوزی و کاهش وزن را برای شما به همراه خواهد آورد.

علاوه بر این موارد قهوه کلد برو فواید و خواص مشترک که در قهوه معمولی نیز می باشد مانند، کمک به افزایش طول عمر، افزایش هوش فرد، کمک به حفظ ظاهر جوانتر و … را نیز دارا می باشد.

منبع: www.homegrounds.co

 

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture