موزه قهوه و سند اصیل بودن این نوشیدنی نشاط آور در برزیل و اتریش!

موزه قهوه یکی از جالب ترین و دیدنی ترین مکان های دیدنی برای عاشقان قهوه است! در اکثر کشورهای تولید و صادر کننده قهوه و حتی شهر دبی امارات که مقصد برتر گرشگردی در خاورمیانه است نیز، موزه قهوه فعال و پرطرفداری وجود دارد.

در مورد دو موزه جالب قهوه در دو قاره مختلف بحث خواهیم کرد. اولین موزه یکی از قدرت های بزرگ قهوه، برزیل در آمریکا خواهد بود. و دیگری، یک موزه معتبر در اتریش در قاره اروپا است.

در ایران که متاسفانه فعلا چیزی به نام موزه قهوه وجود ندارد که البته امیدواریم با رشد این صنعت در کشور عزیزمون، شاهد احداث یک موزه تخصصی قهوه هم باشیم!

موزه سند اصیل بودن یک محصول است! زیرا تنها می توان با داشتن اطلاعات صحیحی از اصالت این نوشیدنی محبوب به توسعه آن از جنبه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و گردشگری پرداخت.

خرید دانه قهوه

موزه قهوه برزیل در شهر سائوپائولو

موزه قهوه برزیلاین مکان دژ قهوه برزیل است. قهوه عامل مهمی در تاریخ این کشور عظیم آمریکای لاتین است، شاخه ای از درختچه قهوه جای خود را در آغوش ملی این کشور باز کرده و در کنار درختچه توتون رونق می گیرد.

گیاه قهوه بیشترین تاثیر را در ایالت سائوپائولو برزیل دارد، قهوه در بنیاد نزدیک به 90  درصد شهرها نقش ویژه ای داشت! در برخی از شهرها، مانند سانتوس که موزه قهوه در این شهر واقع شده است، به طور واضح موتور توسعه این شهرها قهوه بوده است.

این نوشیدنی محبوب در جهان و البته شهر سانتوس برزیل از طریق بندر این شهر به سمت نقاط مختلف دنیا قدم می برد و مارک تجاری سانتوس بر روی بسته بندی های قهوه با توجه به شماره کیفیت آنها پس از نام شهر بندر درج می شود.

این موزه که به خاطر نمایشگاه هایش معروف است و بنای زیبایی است، در ساختمان بورس قهوه در سال 1922 میلادی با هدف نظارت بر تجارت قهوه، درهای خود را باز کرد.

اتاق حراج برای نخبگان قهوه

اتاق حراجمکانی به نام با اصطلاح “اتاق حراج”، دهه ها به عنوان مرکز تجارت قهوه و پیگیری آن، مورد علاقه نخبگان سائوپائولو فعالیت می کرد.

امروزه در طبقه همکف این موزه، یک مرکز تحقیقاتی احداث شده است، اما در قرن گذشته، سهام نیز در آنجا رد و بدل می شد به صورتی که حتی تحول معاملات تجاری نیز در این مکان مشاهده شد.

یک اتاق پر زرق و برق تزئین شده با شیشه های رنگ آمیزی شده و نقاشی های زیبا، جایی در برج الكترونیك این موزه گرفت و هنوز هم یكی از اصلی ترین جاذبه های این مکان است.

بازدیدکنندگان این موزه می توانند از یک سفر در زمان واقعی لذت ببرند، در آنجا می توان مسیر طولانی قهوه را از ورود اولین بوته قهوه در برزیل تا توسعه مزارع آن را تا به امروز دنبال کنند. به نظرم که یک سیر واقعی در تاریخ بسیار هیجان انگیزه!

خرید قهوه اسپرسو 

همینطور میشه در مورد فرآیند قهوه سازی و همچنین عادات مزارع قهوه برزیل و عناصر قومی روستایی بیاموزیم، علاوه بر این، این موزه به تغییرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از قهوه مانند گسترش شبکه راه آهن توجه ویژه می کند.

این موزه در آموزش باریستا نقش مهمی ایفا می کند. آنها علاوه بر دوره های شروع ماهانه، کلاس های دیگر، کارگاه های آموزشی و شب های بحث و گفتگو را نیز برگزار می کنند.

کافی شاپ موزه یکی از مهمترین مواردی است که در سائوپائولو وجود دارد. کسانی که علاقه مند هستند می توانند طیف وسیعی از غذاهای قهوه مناطق مختلف برزیل را انتخاب کنند که آنها بصورت محلی طعم داده شده اند.

نمایشگاه قهوه سائو پائولو برزیل

نمایشگاه قهوهدر این نمایشگاه همچنین جیکینتو نیز گرامی داشته می شود. این مرد مشهور کارگر بندری با تبار اسپانیایی یا پرتغالی بود که پس از پیروزی در یک تورنمنت قدرتمند، نام “سامسون گرگان” را گرفت.

طبق افسانه، جاکینتو توانست 5 کیسه قهوه یا حدود 300 کیلوگرم را به طور همزمان بر روی شانه های خود حمل کند!

امروز کارگران بندر این مسئله را غیرممکن می دانند، آنها ادعا می کنند که یک نفر می تواند حداکثر دو کیسه (120 کیلوگرم) را طاقت بیاورد. هیچ کس نمی داند حقیقت در داستان های مربوط به جوان قوی چیست و اینکه آیا او فردی واقعی است یا نه!

موزه قهوه در وین اتریش

موزه قهوه اتریشبیایید به اروپا بریم، زیرا اگر بخواهیم درباره یک موزه قهوه قابل توجهی صحبت کنیم، مطمئناً اتریش موضوعاتی کهن و جالب را در تاریخ قهوه اروپا ارائه خواهد داد.

موزه کافه وین توسط کافئین کومپنتز زنتروم اداره می شو ، رویدادها و کارگاههای مختلفی نیز برگزار می شود. هدف اصلی در آنجا، تأکید بر جنبه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قهوه است.

جالبه بدونیم که در اتریش، نه ابتکار دولت، بلکه شور و شوق یک شخص مشتاق، نقش مهمی در ایجاد موزه معروف وین اتریش ایفا کرد.

خرید قهوه لاوازا

یک شخص، موسس موزه قهوه وین بود نه دولت!

ادموند مایرادموند مایر، متصدی فکر می کند که باید به ارزش های فرهنگی درجه یک توجه کنیم. وی در سال 2003 مجموعه خصوصی 50 ساله خود را در معرض دید عموم قرار داد.

در حالی که شما در حال بازدید از نمایشگاه های موزه قهوه وین هستید و با تاریخ قهوه آشنا می شوید، می توانید قهوه سازهای قهوه را از قرون مختلف و فرهنگ ها، دستگاه های مختلف قهوه و سایر تجهیزات جانبی موجود از گذشته را در آنجاتحسین کنید.

علاوه بر نمایشگاه دائمی، نمایشگاه های موقت ویژه به طور دوره ایی برگزار می شوند، اما این ساختمان حتی به کنسرت، عصرهای مخصوص کتاب خواندن، ارائه محصولات و سمینارهای ویژه را نیز در برنامه های خود انجام می دهد.

افراد خوش شانس شخصاً توسط ادموند میر به بهشت ​​قهوه این موزه هدایت می شوند.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture