آیس کافی ژاپنی: فواید و سریع ترین روش درست کردن آن در منزل!

یکی از قهوه های خنک و دلپذیر برای روزهای داغ تابستان، آیس کافی ژاپنی است که برای افرادی مناسب است که به راحتی نمی تونند قهوه سرد را درست کنند!

چه چیزی بهتر از دونستن یک طرز تهیه ساده برای آیس کافی ژاپنی است تا وقتی بعد از یک روز کاری پر مشغله به خونه بر می گردید می تونید با خوردن یک لیوان از آن سرحال شوید!

قهوه های یخی یا آیس کافی ها، در واقع همان قهوه های گرم هستند که با آب داغ دم شده اند ولی نهایتا  آنها را بر روی تکه های یخ ریخته می شود تا به قهوه یخی تبدیل بشن! این مدل با قهوه سرد متفاوت می باشند. در قهوه سرد شما قهوه را با آب سرد دم می کنید!

آیس کافی ژاپنی،

قهوه یخی ژاپنیدر ژاپن قهوه یخی از دوره Taishō (حدود دهه 1920) در قهوه خانه ها درست شده است که معمولا با سیروپ و شیر سرو می شود.

قبل از قهوه یخی قهوه سرد رایج بوده است،  قهوه دم کرده سرد نیز به دلیل تجارت تاریخی قهوه هلندی از اندونزی به عنوان قهوه هلندی شناخته می شود.

در سال 1969، کمپانی قهوه UCC Ueshima قهوه کنسرو شده را منتشر کرد و این قهوه یخی را در همه جا در دسترس قرار داد. امروزه قوطی های قهوه مایع کنسرو شده به صورت هم سرد و هم گرم مصرف می شود.

فواید آیس کافی ژاپنی

آیس کافی قهوه یخ زده ژاپنی چندین مزیت نسبت به قهوه دم کرده سرد دارد:

آیس کافی سریع آماده می شود، اگر میل شدید و ناگهانی به قهوه دارید، این یک راه عالی برای تهیه آن است بدون اینکه در یک انتظار 24 ساعته صبر کنید تا قهوه سرد آماده شود.
هنگامی که به خوبی و با روش درست آن را آماده کنید، قهوه ای ژاپنی خوشمزه و با رنگ و ظاهری شفاف خواهید داشت.

به تجهیزات جدید و خاصی برای درست کردن یک لیوان قهوه یخی نیاز نیست، از آیروپرس گرفته تا دستگاه قهوه ساز قطره ای اتوماتیک، شما می توانید قهوه یخ زده ژاپنی را با هر دستگاه قهوه سازی که در خانه دارید تهیه کنید. تنها تفاوت قهوه یخ در مدت زمان دم کشیدن آن است!

طرز تهیه قهوه یخی ژاپنی،

طرز تهیه آیس کافی ژاپنیروش درست و اصلی درست کردن قهوه یخ ژاپنی به این صورت است که در حین درست کردن قهوه با آب داغ این کار را انجام دهید! یعنی مقدار آبی که در روش های معمول دم کردن قهوه استفاده می کنید را نصف و یا با نسبت معمول 60 درصد آب و 40 درصد قهوه استفاده می شود!

برای تهیه دو لیوان بزرگ آیس کافی ژاپنی ، از 165 گرم یخ، 315 گرم آب داغ و 30 گرم قهوه استفاده می کنم و به راحتی می توانید این مقدار را برای ریختن در سطح پایین مقیاس کنید.

با گرم شدن آب، دانه های قهوه را به صورت متوسط ​​مانند نمک درشت آسیاب کنید. در مرحله بعد، یخ را درون کمکس بریزید و قهوه را داخل فیلتر بذارید!  اگر از یک فیلتر فلزی استفاده می کنید مشکلی ندارید اما اگر از نوع کاغذی استفاده می کنید قبل از اضافه کردن یخ آن را با آب خیس کنید تا قشنگ روی کمکس قرار بگیرد، کاری که باریستاها برای آماده کردن آیس کافی ژاپنی انجام می دهند!

مقدار کمی از آب داغ  را روی پودر قهوه بریزید و بگذارید  45 ثانیه بماند تا آب داغ حسابی به قهوه نفوذ کند. سپس آب را به آرامی و با حرکات دایره ای بر روی قهوه بریزید، این کار حدود 3 دقیقه طول می کشد، که این مدت رو می تونید روی میز را مرتب کنید یا با گوشی تان کار کنید!

وقتی که همه آب رو ریختید، کمکس را تکان بدهید تا هر یخی باقیمانده ذوب شود، سپس قهوه را روی یک لیوان دیگر که یخ دارد بریزید و نوش جان تون 🙂 در حدود 30 ثانیه بنوشید البته می توانید آروم تر هم  بنوشید! به همان سرعتی که شروع شد تمام شد!

منابع: 

  1. www.bonappetit.com
  2. www.en.wikipedia.org
  3. www.handground.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture