طرز تهیه قهوه جاکوبز در منزل و نحوه دم کردن حرفه ای آن؟

اگر شما جز دوست داران قهوه به احتمال خیلی فراوران نام برند جاکوبز را شنیده اید، برندی برتر مخصوصا در زمینه تولید قهوه فوری که توانسته خیلی از افراد را به خود وابسته کند، ما نیز سعی داریم در این مقاله از کافی در مورد طرز تهیه قهوه جاکوبز در منزل و روش دم کردن آن با شما صحبت کنیم.

به طور کلی برای دم کردن قهوه و استفاده از آن بسته به نوع قهوه و همچنین گاها برند قهوه طرز تهیه قهوه شما متفاوت می باشد، اگر از یک باریستا حرفه ای در این زمینه سوال کنید به طور قطع اگر بخواهید به طور مثال یک قهوه دارک را برای شما دم کند نام برند را نیز از شما خواهد پرسید، زیرا در آماده کردن قهوه ها نکات ریز بسیار اهمیت دارند.

خرید نسکافه

معرفی کلی از قهوه جاکوبز

معرفی قهوه jacobs

قهوه جاکوبز یکی از برندهای بسیار معتبر آلمانی در تولید قهوه می باشد که ما در گذشته به طور کامل آن را در یک مقاله معرفی کرده ایم و مدل های مختلف آن و راهنمای کاملی از خرید برای شما از این برند جهانی بازگو کرده ایم.

اما اگر بخواهیم به طور خلاصه این برند را بررسی کنیم می توان گفت نماد و قدرت محصولات این شرکت در تولید قهوه های فوری می باشد، که تقریبا گل سر سبد محصولات این کمپانی می باشد.

اصولا قهوه فوری را در ایران با نام تجاری قهوه فوری شرکت نستله یعنی نسکافه می شناسند،  اشتباه رایجی که تقریبا بین تمام مردم ما آن را به اشتباه استفاده می کنند و به هر قهوه فوری نسکافه می گوییم. 🙂

طرز تهیه قهوه جاکوبز در مدل هایی مانند اسپرسو یا کپسول قهوه و به طور کلی هر نوعی به جز قهوه فوری آن دارای روش مشابه با سایر نمونه های قهوه ای می باشد که دم می کنید، یعنی اگر شما از قهوه اسپرسو برند جاکوبز خواستین استفاده کنید دقیقا می توانید همانند سایر اسپرسو ها آن را دم کنید و استفاده کنید.

اما در طرز تهیه قهوه جاکوبز نوع فوری آن لازم است به نکاتی مهم دقت کنید که باعث می شود طعم قهوه شما خاص شود.

بیشتر بخوانید: قهوه جاکوبز و بررسی کامل انواع مدل های آن برای خرید؟

طرز تهیه قهوه جاکوبز در منزل

طرز تهیه قهوه جاکوبز در منزل

اینکه شما کدام یک از انواع مدل های قهوه جاکوبز را انتخاب می کنید بستگی به شما و ذائقه شما دارد که ما در اینجا سعی داریم در مورد قهوه فوری جاکوبز و نحوه تهیه آن با شما صحبت کنیم:

مواد لازم برای تهیه قهوه فوری جاکوبز:

 • قهوه فوری حاکوبز که با نام اختصاری مونارک یا کرونانگ شناسایی می شود یک قاشق مربا خوری
 • کافی میت 2 قاشق مربا خوری و در صورت عدم موجود بودن می توانید از شیر خشک استفاده کنید
 • آب جوش در دمای تقریبا 94 درجه به اندازه یک فنجان
 • پودر کارامل و وانیل و شکلات به اندازه دلخواه به عنوان چاشنی و طعم دهنده
 • در صورتی که قهوه شیرین دوست دارید مقداری شکر

خرید قهوه لاوازا

طرز تهیه قهوه جاکوبز مرحله به مرحله

قهوه

 • در ابتدای کار آب خود را به درجه جوش برسانید و بعد از آن 30 شعله را خاموش کرده و 30 ثانیه منتظر بمانید(می توانید از کتری یا ماکروویو استفاده کنید).
 • به اندازه یک قاشق مربا خوری سر پر قهوه فوری جاکوبز را داخل فنجان بریزید و مقدار کمی آب جوش به آن اضافه کنید و کاملا آن را هم بزنیدتا یک دست شود.
 • شکر را به میزان دلخواه خود به آن اضافه اضافه کنید.
 • در این مرحله اگر از شیر تازه استفاده می کنید که آن را بجوشانید و یک فنجان به محلول خود اضافه کنید و اگر از شیر خشک و پودر کافی میت استفاده می کنید، که باید فنجان خود را با آب جوش پر کنید و کافی میت و شیر خشک را اضافه کنید.
 • قبل از نوشیدن نیز اگر  مایل هستید که  قهوه شما یک طعم شکلات یا وانیلی داشته باشد؛ می توانید به میزان دلخواه پودر شکلات و یا پودر وانیل به آن اضافه کنید.
 • در پایان نیز آن را در محیطی آرام و دلچسب سرو کنید و لذت ببرید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture