چای سبز یا قهوه ؟ مقایسه و بررسی کامل آنها با هم

در بین نوشیدنی ها دو موردی که از موارد پر مصرف می باشند و برای خیلی از افراد پیش می آید که بین چای سبز یا قهوه کدام یک می تواند گزینه مناسب تری برای نوشیدن آن باشد.

اگر شما می توانید طوری مدیریت کنید که از نوشیدن هر دو آنها لذت ببرید ما توصیه می کنیم که نوشیدن آنها را به صورت همزمان در برنامه غذایی خود قرار دهید، اما اگر دوست دارید بفهمید بین چای سبز و قهوه کدام یک برای شما بهتر است و متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کنید با ما در این مقاله از مجله کافی مافی همراه باشید.

بین چای سبز یا قهوه کدام را انتخاب کنم؟

انتخاب چایی و قهوه

ما در گذشته به طور کامل چای سبز و قهوه را برای شما معرفی کرده ایم و ویژگی ها و خواص آنها را به طور کامل بررسی کرده ایم، اما سوال مهمی که اینجا پیدا می شود که کدام یک از این دو نوشیدنی برای ما بهتر است؟

موضوعی که در ابتدای کار لازم است برای شما بگوییم این است که اگر شما هر دو این نوشیدنی ها را امتحان کرده اید و تفاوت لذت آنها برای شما خیلی متفاوت است توصیه ما این است که از لذت خود پیروی کنید.

زیرا مهمترین موضوعی که قرار است یک نوشیدنی به انسان بدهد آرامش و لذت می باشد، این دو نوشیدنی هم هر دو از لحاظ سلامتی گزینه های مناسبی برای مصرف می باشند.

اما اگر شما بین چای سبز یا قهوه خیلی تفاوتی برای نوشیدن قائل نیستید و دوست دارید بین آنها یکی را انتخاب کنید لازم است موارد زیر را برای انتخاب خود در نظر بگیرید.

خرید دانه قهوه

1. اگر به دنبال سلامتی و مفید بودن نوشیدنی هستید

سلامت چای سبز

همانطور که گفتیم هم قهوه و هم چای سبز هر دو خواص سلامتی بالایی دارند، اما اینجا بحث انتخاب بین خوب و خوبتر است.

هر دو نوشیدنی چای سبز و قهوه حاوی آنتی اکسیدان هستند و این ماده به ترمیم یا جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. به طور خلاصه رادیکال های آزاد نتیجه طبیعی یک انتخاب سبک زندگی بسیار ضعیف و یا گاها بیماری های جدی هستند.

البته تاکید می کنیم که برای جلوگیری از رادیکال های آزاد فقط آنتی اکسیدان ها مهم نیستند، یک برنامه غذایی سالم و متعادل، ورزش منظم و پیاده روی کردن و لذت بردن از آفتاب و هوای تازه از عوامل اصلی بازدارنده هستند که با تامین آنتی اکسیدان این برنامه کامل می شود.

پس اگر ملاک شما فقط سلامتی می باشد بهتر است بین چای سبز و قهوه به دنبال نوشیدن چای سبز بروید، حتی گزینه بهتر در این زمین نوشیدن ماچا matcha که تقریبا شبیه به چای سبز می باشد اما غلیظ تر و دارای خواص بیشتر!

نکته مهم: اگر به دنبال کاهش وزن و لاغر شدن هستید لازم است بدانید در این موضوع بین چای سبز یا قهوه خیلی تفاوت زیادی وجود ندارد و هر دو نقش مکمل و کمک کننده ای برای کاهش وزن شما دارند.

خرید چای ماسالا

2. اگر به دنبال جذب و رسیدن کافئین هستید

کافئین بیشتر قهوه

اگر به دنبال یک روش خوب برای شروع روز خود هستید، هم چای سبز و هم قهوه در اینجا گزینه های خوبی به حساب می آیند.

تفاوت هایی در نحوه کار آنها وجود دارد و شما باید آن های را در ذهن داشته باشید، اینکه دنبال آرام بیدار شدن از خواب هستید یا به فکر یک چیزی که به شما شوک وارد کند؟

چای سبز مانند هر چای دیگر شما را بیدار می کند اما به روشی نسبتاً ملایم، دلیل آن هم این است که درون چای سبز ماده ای به نام لثنین L-theanine وجود دارد که نوعی ماده آرام کننده است که با مولکول های کافئین پیوند می خورند و کافئین با انتشار کنترل شده تر و کند تری کار خواهد کرد.

خب اما کدام یک کافئین بیشتری دارد؟ میزان کافئین بین چای سبز و قهوه کاملاً متفاوت است و آزمایشات و نتایج تحقیقات نشان می دهد که میزان کافئین در قهوه بسیار بیشتر از چای سبز است.

3. طعم چای سبز یا قهوه ، کدام یک دلنشین تر است؟

چای سبز یا قهوه

این قسمت بسیار سلیقه ای می باشد، ولی باید به این موضوع دقت کرد که چای سبز و قهوه هر دو می توانند طعمشان تغییر کند، بسته به اینکه شما چه طعمی را می پسندید؟

قهوه به خوبی با شیر سازگار است اما چای سبز اینگونه نیست در حالی که هر دو نوشیدنی ذاتاً طعمی تلخ دارند، این بدان معنی است که ممکن است شما بخواهید مقداری شیر یا خامه به نوشیدنی خود اضافه کنید که این طلخی را از بین ببرید، پس در این صورت قطعا به فکر نوشیدن قهوه باشید تا چای سبز!!

اما موضوع دیگری که وجود دارد این است که چای سبز دارای طعم ها و ترکیبات متفاوتی می باشد، انواع مخلوط ها و ترکیبات میوه ای از چای سبز موجود می باشد که شما می توانید متناسب با سلیقه خود آنها را جایگزین کنید، موضوعی که در مورد قهوه اصلا وجود ندارد.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture