دمنوش تاتوره گیاهی به شدت خطرناک با خاصیت ضد سمی!!

اینکه شما با گیاهی رو به رو شوید که بدانید فوق العاده ممکن است خطرناک باشد ولی در عین حال همین گیاه از لحاظ درمانی و دارویی بسیار موثر است. دمنوش تاتوره که سعی داریم به طور کامل در مورد نحوه مصرف و موارد دیگری همچون قیمت و عوارض و فواید احتمالی آن صحبت کنیم.

در علم پزشکی وجود مواردی این چنینی به تعداد زیادی وجود دارد و معروف ترین آن نیز که همه ما با آن آشنایی دارین “زهر مار” می باشد، که نکته مهم در مورد این موارد سمی نوع و میزان ورود آنها به بدن انسان می باشد که هم میتواند نجات دهنده و دارو باشد و هم بسیار کشنده!! پس فراموش نکنید قبل از مصرف دمنوش تاتوره به هر میزان با پزشک خود مشورت کنید.

خرید چای ماسالا

گیاه تاتوره و دمنوش آن چیست؟

تاریخچه تاتوره

این گیاه دارویی که با نام های بسیار زیادی در جهان مانند داتوره، طاطوره، نوارالفدی و… شناخته می شود و در ایران ما نیز از این گیاه با نام های دیگری مانند جوزماش، نبات اهریمنی و علف شیطان نام می برند.

این گیاه که امروزه نوشیدن دمنوش آن بسیار مورد استقبال قرار می گیرد از منطقه آمریکای شمالی گسترش پیدا کرده که دارای ویژگی های خاصی می باشد که مهمترین مورد آن کشنده بودن این گیاه می باشد.

در خطرناک بودن و عوارض این گیاه لازم است بدانید که آب موجود در این گیاه اگر در چشم شنا ریخته شود باعث باز ماندن مردمک چشم خواهد شد، مصرف دمنوش تاتوره در مقدار بیش از حد باعث مختل شدن سیستم عصبی بدن و غیر ارادی شدن واکنش های ارادی می شود که در موارد زیاد حتی باعث مرگ افراد می شود.

تاتوره این گیاه سمی در علم پزشکی در تهیه داروی آتروپین مورد استفاده قرار می گیرد و باعث شده از ارزش بالایی برخوردار شود و دمنوش این گیاه نیز در صورت استفاده مناسب دارای فواید و تاثیرات فوق العاده ای می باشد.

آیا گیاه تاتوره مخدر است؟

تاتوره مخدر

در تاریخچه این گیاه آمده است که در گذشته و در قبایل بومی جنوب غربی آمریکا از تاتوره در تشریفات مذهبی خود از آن استفاده می کردن و بر این باور بودند که دود این گیاه باعث ایجاد یک حالت پیشگویی در فرد می شود.

به طور کلی تقریبا ثابت شده است که این گیاه باعث ایجاد دوبینی در فرد و یک اثر افیونی و ایجاد توهم در فرد می شود و در واقع دارای اثری مخدر می باشد که به خاطر کشنده بودن این گیاه نباید مورد مصرف قرار بگیرد.

نویسنده‌ای به نام «رابرت بورلی، جونیور» (Robert Beverley, Jr) در کتابی به نام «تاریخ ویرجینیا» نوشته است: در سال 1676 میلادی، سربازان انگلیسی برای سرکوب شورشی موسوم به «شورش بیکن» در ویرجینیای آمریکا از این ماده به‌عنوان ماده‌ای مخدر که به آن‌ها حالتی غیرعادی می ‌داد استفاده کردند.

بسیار مهم: شوخی با این گیاه دارای عواقب بسیار سنگینی می باشد موضوعی که اخیرا باعث مرگ جوانی در شهرستان فسا شد و یکی از دوستان او با این دید که این گیاه مخدر است و مردم بومی آن را درون سیگار خود میریزند ( کاملا اشتباه است) و مصرف می کنند آن را به خورد دوست خود داد و موجب مرگ دوست خود شد!! هشدار در مورد این گیاه را بسیار جدی بگیرید.

خرید چای امیننت

نحوه مصرف و خواص دمنوش تاتوره

گیاه تاتوره

ما تا اینجا بیشتر در مورد عوارض و خطرناک بودن مصرف تاتوره صحبت کردیم ولی لازم است بدانید دمنوش تاتوره بخاطر ویژگی های منحصر به فرد خود می تواند با مصرف متعادل و مناسب بسیار تاثیرات ویژه ای در بدن شما داشته باشد.

از مهمترین خواص و فواید استفاده از این گیاه می توان به ضد اسپاسم بودن، آنتی کولی نرژیک و کمک به درمان سرفه و بیماری‌های آسم و پارکینسون اشاره کرد، که علاوه بر این موارد کمک به درمان بیماری هایی مانند آنفولانزای خوکی و معمولی از خواص منحصر به فرد دمنوش تاتوره می باشد.

مقدار و دستور مصرف این دمنوش باید بین 2 تا 6 گرم در روز و در سه وعده و به صورت دمنوش و دم کرده مورد استفاده قرار بگیرد که البته این دمنوش برای زنان باردار و شیرده اصلا توصیه نمی شود.

اما فراموش نکنید به طور کلی هیچ نوع توصیه و نحوه مصرف قطعی برای دمنوش تاتوره وجود ندارد و بر اساس تجربه ای که به دست آمده اعلام شده که برای مصرف این گیاه تنها پزشکان می توانند متناسب به شرایط فیزیکی نحوه مصرف و میزان آن را مشخص کنند و از مصرف خود سر دمنوش تاتوره خود داری کنید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. سالی می‌گوید

    من اولین بار ۵۰تا دونه تاتوره رو البته خرد نکردم نیم ساعت حوشوندم و آبشون خوردم یکساعت بعد گلوم خشک شد توهم عجیبی سراغم اومد کسانی رو میدیدم وباهاشون حرف میزدم ک درواقع اصلا کنارم نبودند یا مثلا خنده داره اگه بگم تلویزیون بامن حرف می‌زد. بدترین حالتش بی قراری خیلی بدی بود ک یکساعتی حس کردم وازاین بدتر حس خفگی یا اینکه احساس کنم نفسم بند میاد یا نمیتونم نفس بکشم رو داشتم خیلی بد بود بدترین قسمتش همینه ک حس کنی نمیتونی نفس بکشی . تریاک کشیدم یکم بهتر شدم بعد خواب رفتم خوب شدم سیگارشم کشیدم دونخش نصف اون حالتو داشتم ولی حالم بد نشد بنظرم دوز استفاده این سیگار برای آدم سالم ک بتراوله یه نخ سیگار هست .و زودتر ازدمنوش هم شمارو میگیره و زودتر رها میکنه .حس سرخوشی در من وجود نداشت شادی کاذب هم نداشت فقط گر گرفتگی سروصورت ک داغ میشد بعد گلوم خشک میشد ادرارتونم بند میاد حس میکنید اداردارین ولی میرین دسشویی نمیاد خیلی بده درکل ارزش نداره ختم کلام .

    1. مرضیه فراهانی می‌گوید

      ممنون از به همراه گذاشتن تجربتون با ما

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture