قهوه آرزوی مرگ چیست؟ معرفی قوی ترین قهوه های جهان

قوی ترین قهوه های جهان شاید یکی از جذاب ترین موضوعاتی باشد که خیلی از دوست داران قهوه به دنبال آن هستند. این عنوان از لحاظ کافئین، متعلق به قهوه آرزوی مرگ “Death Wish “است که برای اولین بار، آن را آمریکایی ها در یک تبلیغ 30 ثانیه ای در سال 2008 معرفی کردند. قیمت این قهوه در ایران بسیار بالا می باشد و تقریباً 90 درصد قهوه هایی که با این نام در حال فروش می باشند تقلبی می باشد.

موضوع کافئین برای بسیاری از دوست داران قهوه یک امر مهم به شمار می آید و خیلی از مردم دوست دارند که از قهوه هایی با درصد بالا کافئین استفاده کنند.

جالبه بدانید که یک قهوه استاندارد استارباکس در حدود 9 میلی گرم کافئین دارد، در حالی که این میزان در قهوه آرزوی مرگ که عنوان قوی ترین قهوه جهان را یدک میکشد، 54 میلی گرم می باشد، یعنی بیش از 6 برابر کافئین!!

تاریخچه قوی ترین قهوه جهان

death whish coffee
فردی به نام مایک براون “Mike Brown” در سال 2008 که یک حسابدار ساده در شرکتی نیویورکی بود به علت برخی مسائل، کار خود را رها کرد و تلاش کرد تا یک مسیر شغلی متفاوتی زندگی خود را ادامه دهد.
به همین خاطر براون وقت زیادی را در کافی شاپ ها می گذراند و هر روز در بین آگهی ها دنبال پیدا کردن مسیری برای شغل جدید خودش بود و آنقدر در کافی شاپ ها حضور داشت که تصمیم گرفت خودش یک کافه بزند. 🙂
ولی بعد از مدت کوتاهی براون حتی نمی توانست از کار خود قسط های وامی که گرفته بود را بپردازد به همین خاطر تصمیم گرفت؛ برای جبران برخی از هزینه های کافی شاپ، فروش محصولات و قهوه های آنلاین را امتحان کند.
براون از یک محصول خود که بسیاری از مشتریانش آن را دوست داشتن و دنبالش بودند کار فروش خود را  آغاز کرد. این یک قهوه خاص بود با میزان کافئین بسیار بالا که امروزه همه ما آن را با قوی ترین قهوه جهان می شناسیم.

چگونه قهوه آرزوی مرگ، تولید شد و چه ویژگی دارد؟

قهوه آرزوی مرگ

پس از مدتی که براون استقبال از قهوه ترکیبی خود را که در سایتش قرار داده بود دید تصمیم گرفت که قهوه خود را ارتقاء داده و سطح کیفی آن را بالا ببرد.

این بار براون به جای استفاده از قهوه عربیکا از قهوه روبوستا که تقریبا دو برابر دانه های عربیکا کافئین دارد استفاده کرد و با یک روش مخصوص خود، این دانه ها را بو (رست) داد تا بتواند تلخی و میزان کافئین قهوه را بالا ببرد.

چیزی که براون و قهوه آرزوی مرگ او را متمایز کرد و تبدیل به قوی ترین قهوه جهان کرد این بود که، وی تنها دنبال این نبود که قهوه تولیدیش کافئین بالا داشته باشه ولی طعمش بد باشد. در واقع او به دنبال قهوه ای خوشمزه و سنگین بود تا بتواند مشتریان ثابت و دائمی داشته باشد.
جالبه برای اولین بار وقتی براون قهوه خودش را چشید گفت طعم لاستیک سوخته میده!! 🙂 ولی اون تونست با اصلاح قهوه خودش یک قهوه قوی و در عین حال قوی به بازار عرضه کند.

آیا مصرف قهوه آرزوی مرگ می تواند خطرناک باشد؟

قهوه مرگ

تحقیقات سایت های علمی در مورد میزان کافئین آرزوی مرگ یا همان قوی ترین قهوه جهان که در عکس بالا آورده شده است، میزان خطرناک بودن آن را به شما نشان داده است.

حتی استفاده بی رویه و بدون کنترل این قهوه برای تعدادی از شهروندان آمریکا باعث ایجاد حملات قلبی و عصبی و مشکلاتی از قبیل بی خوابی و به هم ریختن کنترل بدن به همراه داشته است، تا جایی که حتی مرگ یکی از شهروندان آمریکایی را در سال 2015 وابسته به نوشیدن این قهوه دانسته اند.

جالب است بدانید حتی این شرکت در سایت خود از مصرف کنندگان خواسته است در نوشیدن این قهوه به مقدار زیاد خودداری کنند. در واقع به طور قطع قهوه آرزوی مرگ بین 10 نوشیدنی برتر جهان و اولین قهوه از لحاظ داشتن بیشترین میزان کافئین است.

خرید قوی ترین قهوه جهان

یک نکته ای که به نظرم لازمه در مورد قهوه آرزوی مرگ و سایر قهوه های قوی جهان بدونید اینه که این قهوه در حال حاضر تقریباً قیمتی برابر 40 دلار داره که با دلار 30 هزارتومن میشه یک میلیون دویست، پس برای ما ایرانی های یک قهوه خیلی گرون نسبت به سایر برندهای خارجی مثل قهوه های لاوازا یا استارباکس و قهوه ایلی دارا می باشد.

به همین خاطر مشاهده می کنیم بسیاری از قهوه های فیک و سطح پایینتر را با نام قهوه آرزوی مرگ به فروش میرسونند و میتونم به طور جد بگم که بالای 80 درصد قهوه اصلی نمی باشند.

به همین خاطر توصیه ما اینه که اگر دنبال قهوه قوی می باشید خودتان دست بکار بشید و آن را درست کنید. یک میکس قهوه سنگین برای خرید انتخاب کنید و اگر بلد نبودید از ما راهنمایی بگیرید. پس از انتخاب میکس روش های زیرا را بیشترین میزان کافئین را برای شما به ترتیب دارا می باشد، هر کدام را خواستید انتخاب کنید.

اسپرسو، قهوه ترک، موکاپات، قهوه فوری، فرنچ پرس و کلدبرو به ترتیب از سنگین به سبک از لحاظ میزان چگالی کافئین می باشند که البته چون حجم مورد استفاده از کلدبرو نسبت به بقیه بسیار بیشتر است، از لحاظ مقدار کافئین این قهوه اول می باشد. (دقت کنید یکی چگالی بود یکی مقدار کافئین)

سنگین ترین قهوه ها بعد از آرزوی مرگ

در این عکس نیز دو قهوه دیگر که در رتبه های بعدی قوی ترین قهوه های جهان می باشند را مشاهده می کنید.

قهوه دویل مانتین یا کوهستان شیطان، بلک لیبیل                 قهوه پلیر وان Insomniac

قوی ترین قهوه و سنگین ترین

ما تلاش کردیم هر آنچه لازم است در مورد قوی ترین قهوه جهان یعنی قهوه آرزوی مرگ لازم است را به طور دقیق بررسی کرده و نکات لازم برای خرید و شناخت آن را بررسی کنیم، اما در صورتی که مورد مطالب گفته شده با سوال یا ابهامی همراه بودید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

منابع:

1. www.mensjournal.com

2. www.caffeineinformer.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture