اسپرسو ساز نسپرسو Nespresso یا کیوریگ Keurig کدام بهتر است؟

وقتی صحبت از برندها و مدل های برتر در زمینه دستگاه های قهوه می شود تعداد موارد آنها کمتر از انگشتان یک دست می یاشند که ما به عنوان یکی از نمایندگان فروش این دستگاه ها در کافی مافی سعی داریم در مورد اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ صحبت کنیم و فرق های بین آنها را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید برای خرید هم بهترین و هم ارزان ترین دستگاه را انتخاب کنید.

اسپرسو ساز نسپرسو Nespresso و کیوریگ Keurig از نظر سبک قهوه، نوع تهیه آن و مقادیر آماده کردن متفاوت می باشند و حتی از لحاظ مدل طراحی و تاثیرات زیست محیطی نیز با همدیگر فرق دارند که ما سعی داریم به طور تخصصی این موضوع را به طور کامل برای شما بررسی کنیم.

معرفی برندهای نسپرسو و کیوریگ

nespresso و keurig

شاید برای شما جالب باشد بدانید به طور متوسط از هر چهار خانواده آمریکایی دارای یک دستگاه قهوه ساز می باشد، که آمار نشان تقریبا تمام این دستگاه ها در بین دو برند اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ تقسیم شده است.

مهمترین ویژگی مشترک این دستگاه ها این است که به حتی افراد آماتور نیز اجازه می دهد قهوه خود را مدل یک حرفه ای آماده کنند، شما تنها نیاز به یک کپسول قهوه دارید و می توانید با زدن یک دکمه خالی به راحتی یکی از بهترین اسپرسو های خود را تهیه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

نسپرسو Nespresso یک شرکت تابعه از گروه نستله در سوئیس است که در سال 1986 تاسیس شد و قدیمی ترین مارک دستگاه های قهوه ساز یک نفره در جهان است.

کیورگ Keurig بزرگترین و بهترین مارک قهوه ساز تک نفره در ایالات متحده، بخشی از سومین شرکت بزرگ تولید نوشیدنی در آمریکای شمالی یعنی Keurig Dr Pepper می باشد. اولین دستگاه های قهوه ساز تجاری Keurig در اوایل دهه 1990 ساخته شدند، اما مدل های در نظر گرفته شده برای مصارف خانگی در سال 2004 عرضه بازار جهانی شدند.

انواع مدل های  قهوه ساز نسپرسو و کیوریگ

اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ

اسپرسو سازهای نسپرسو در دو دسته و مدل اصلی قرار می گیرند: ارجینال لاین OriginalLine و ورتولاین VertuoLine . دستگاه های قهوه تک سرو ورتولاین که در سال 2014 معرفی شد، محبوب ترین و پر استفاده ترین دستگاه های قهوه ساز به شمار می روند.

دستگاه های ورتو لاین طور خاص برای بازار آمریکای شمالی طراحی شده است در حالی که دستگاه های ارجینال لاین فقط می توانند نوشیدنی های کوچک اسپرسو دم کنند اما مدل ورتولاین سروهای قهوه بزرگتری را که آمریکایی ها ترجیح می دهند را ارائه می دهند و همین فرق باعث محبوبیت این دستگاه ها شده است.

اما اسپرسو سازهای کیوریگ با بیش از پنجاه مدل مختلف، قدرت انتخاب بیشتری از اسپرسو سازهای نسپرسو برای مشتریان خود ایجاد کرده است.

با آمارهایی که از نمایندگی های فروش انجام شده است، قهوه ساز K-Select این شرکت توانسته با طراحی مشتری پسند، مخزن بزرگ آب و بسیاری از گزینه های ویژه برای تهیه قهوه، بهترین و پرفروش ترین مدل اسپرسو ساز شرکت Keurig به حساب بیاید.

روش دم آوری قهوه در این برندها

دم کرده قهوه در قهوه ساز

اسپرسو ساز نسپرسو دارای کپسول های بسته ای است که دارای طراوت و طعم عالی می باشند که درون دستگاه های Vertuo قرار می گیرند و این دستگاه ها با انجام تنظیمات دما و زمان و ایجاد فشار از آنها یک فنجان قهوه عالی دریافت می کنند.

این کپسول های اسپرسو ساز نسپرسو از فن آوری پیشرفته سانتریفیوژ استفاده می کنند، ترکیبی از نیروی گریز از مرکز و تزریق جایی که آب برای یک کپسول 7000 بار در دقیقه می چرخد تا قهوه آسیاب شده درون آن را تزریق کند.

اما این موضوع در مورد دستگاه کیوریگ کمی فرق دارد، کیوریگ دارای غلاف های پلاستیکی مهر و موم شده با نیتروژن با درب های آلومینیوم و فیلتر شده ای می باشد که به آن K-Cup می گویند.

که طراحی این غلاف ها باعث می شود قهوه آسیاب شده به داخل فنجان شما نرود. یکبار در قهوه ساز قرار داده می شوند، غلاف در بالا و پایین سوراخ می شود و سپس آب از داخل این سوراخ ها عبور می کنند و نتیجه ای مشابه قهوه قطره ای دارد.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

آپشن های اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ

قهوه ساز نسپرسو

در ابتدا لازم است یک نکته اشاره کنیم که آن این است در ایران یک اشتباه رایج وجود دارد و آن استفاده از واژه اسپرسو ساز به جای قهوه ساز برای این دستگاه ها می باشد، البته این موضوع برای نسپرسو خیلی غلط نمی باشد اما در مورد دستگاه کیوریگ این موضوع کاملا فرق دارد.

دستگاه های نسپرسو Nespresso که به ریشه های اروپایی خود متصل هستند، به طور تخصصی برای تهیه نوشیدنی های اسپرسو و نوشیدنی های مربوط به اسپرسو ایجاد شده اند، اگرچه برخی از مدل های آن قهوه را نیز دم می کنند، به طور مثال مدل های ورتولاین از هفده نوع کپسول با مارک نسپرسو استفاده می کنند.

از گزینه های محدودی که در اسپرسو ساز نسپرسو برای تهیه قهوه استفاده می شود می توان به قهوه های بوکلا اتیوپیایی، روزابایای کلمبیایی، دولسائو برزیلی و هند ایندریا اشاره کرد که هرچند جز بهترین قهوه های جهان به حساب می آیند اما در هر صورت دارای تعدادی محدود می باشند.

همانطور که گفتیم در مورد قهوه ساز های کیوریگ این موضوع کاملا فرق دارد و گزینه های بیشمار از نوشیدنی های گرم، از رست های فصلی قهوه و چای گرفته تا شکلات داغ و مدل های مختلفی دیگر، همه و همه را به راحتی می توانید با این دستگاه های قهوه ساز تهیه و سرو کنید.

قهوه ساز کیوریگ Keurig تقریبا با بیش از 60 برند معتبر جهان از جمله استارباکس همکاری می کند و دارای بیش از 400 مدل نوشیدنی می باشد، پس باید گفت اگر دنبال یک نوشیدنی به غیر از اسپرسو می باشید خرید کیوریگ گزینه مناسب تری میباشد.

میزان آماده کردن قهوه در این دستگاه ها

اسپرسو ساز nespresso

گزینه دیگری که در مورد فرق بین اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ باید به آن اشاره کنیم تعداد فنجان یا همان مقدار قهوه ای می باشد که می توانند برای ما آماده کنند.

ما کاری به مدل های ساده نسپرسو که فقط برای تهیه یک فنجان قهوه تک نفره می باشند نداریم و در مورد مدل های اصلی این شرکت صحبت می کنیم، درون این دستگاه ها شما 5 حالت مختلف برای تهیه قهوه خود هستید، اسپرسو (1.35 اونس)، دابل اسپرسو (2.7 اونس)، گرن لانگو (5 اونس)، قهوه (8 اونس) و قهوه آلتو (14 اونس) که هر اونس تقریبا 33 میلی لیتر می باشد.

ظرفیت مخزن آب اسپرسو ساز نسپرسو هم تقریبا 40 اونس می باشد که نسبت به مخزن آب قهوه ساز کیوریگ که در حدود 52 اونس می باشد کمتر است.

کیوریگ هم نوشیدنی های قهوه خود را معمولا در 4 تنظیم برای شما ارائه می کند، 6 ، 8 ، 10 و 12 اونس اندازه استاندارد حالت های مختلف این دستگاه برای آماده کردن قهوه شما می باشد.

خرید اسپرسوساز

نوع طراحی و ویژگی ها

طراحی قهوه ساز

در مورد طراحی نسپرسو تنها کافیست به کشور سازنده یک نگاهی بی اندازیم، این قهوه سازها همانند سایر محصولات کشور سوئیس داری ظرافت و در عین حال دوام بسیار زیادی در طراحی می باشند

همکاری Nespresso با تولیدکنندگانی مانند Breville ، Philips و De’Longhi که قطعا نام آنها را شنیده اید توانسته به آنها امکان دسترسی به مواد با کیفیت و طراحی پیشرفته را برای قهوه سازها خود بدهد.

علاوه بر این موارد این شرکت برای کپسول های این دستگاه ها یک حالت کشویی طراحی کرده است که برای تعویض آنها نیاز به استفاده از دست برای اینکار نباشد و اکثر مدل های آن برای دم کشیدن قهوه های پایه شیر دارای یک دستگاه تهویه شیر هستند.

دستگاه های تک سرویس Keurig تا حدودی از قدرت و شیک بودن کمتری برخوردار هستند. آنها همچنین فضای زیادی را در فضای روی میز اشغال می کنند، بخشی از آن به دلیل مخازن بزرگتر آنها است و به همین خاطر برای آشپزخانه های خانگی و کوچکتر گزینه خیلی ایده آلی به حساب نمی آیند.

اما استفاده از گزینه هایی همچون تهیه قهوه با غلظت بیشتر، وجود تنظیمات خودکار و استفاده از مواد مقاوم در طراحی برای جلوگیری از ضربه خوردن دستگاه باعث شده مخصوصا برای استفاده درون کافی شاپ ها و کارهای صنعتی گزینه بسیار مناسبی به حساب بیاید و با استقبال فراوانی همراه شود.

قیمت خرید و انتخاب نمایندگی فروش

خرید اسپرسو ساز

در پایان کار و بررسی کامل اطلاعات مربوط به این دو برند اصلی که جز بهترین تولید کنندگان قهوه ساز جهان به حساب می آیند سعی داریم اطلاعاتی در مورد خرید و اینکه کدام گزینه ارزان تر است ارائه می کنیم و با توجه به عدم ثبات قیمت دلار سعی می کنیم قیمت ها را به دلار خدمت شما بیان کنیم تا دقیق تر شود بررسی ما! 🙂

قیمت دستگاه های اسپرسو ساز نسپرسو از 150 تا 300 دلار برای مدل های رده بالاتر می باشد که هزینه کپسول قهوه آن به طور متوسط ​​11 دلار برای یک ردیف می باشد و شما برای هر وعده بین 0.90 تا 1.35 دلار پرداخت خواهید کرد.

اما کیورینگ مارک قابل دسترسی تری برای خرید است که با قیمت وسیع تری متناسب با اکثر بودجه ها ارائه می شود که اگر دنبال گزینه های ارزان نیز می باشید این برند برای شما بهتر است.

قهوه سازهای کیوریگ دارای قیمتی 80 تا 170 دلار می باشند که با توجه به مدل های بیشتر آن حق انتخاب گسترده تری برای شما ایجاد می کند.

همه این موارد زمانی ارزش پیدا می کند که شما بتوانید یک نمایندگی فروش مناسب برای خرید اسپرسو ساز نسپرسو و کیوریگ پیدا کنید که ما در مجموعه کافی مافی که یک تیم تخصصی در زمینه فروش انواع مدل های قهوه ساز و اسپرسو ساز می باشد توانسته ایم از بهترین برندهای اسپرسو ساز جهان برای شما مجموعه کاملی برای خرید عرضه کنیم.

خرید قهوه ساز

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. مهوش اژیر می‌گوید

    سلام وسپاسگزار از توضیحات جامع وکار بردی
    من در تهران از کجا میتونم کیوریگ تهیه کنم

    1. مرضیه فراهانی می‌گوید

      سلام دوست گرامی، ما فعلا موجود نداریم ولی فکر کنم بتونید از داخل سایت دیجی کالا خریداری کنید.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture