کرونا ویروس و صنعت قهوه : آیا مسائلی شبیه کرونا بر صنعت قهوه موثر است؟

در طی سال های اخیر، شاهد گسترش روزانه صنعت قهوه در ایران و جهان هستیم! امروز که این مطلب رو می نویسم 14 فروردین 1399 هست که نزدیک 2 ماه میشه که از ورود ویروس کرونا در ایران می گذرد!

در این سال های اخیر همه مردم دنیا و ایران بر بسیاری از چالش ها غلبه کرده اند. با این حال، من فکر نمی کنم که هیچ یک از ما نمی توانست پیش بینی یک بحران در مقیاس به این بزرگی بکند که یک روزی بیاد که تمام دنیا و به دنبال آن زندگی و اقتصاد درگیر بیماری جدیدی به نام COVID-19 شود که ترکیبی از نام ویروس کرونا و سال شیوع آن یعنی  2019 میلادی است.

کرونا ویروس (Coronavirus) در حال حاضر تأثیر عمیقی بر صنعت قهوه دارد. نتایج آن برای ماه ها، شاید حتی سال ها احساس می شود. متأسفانه، ممکن است ما هنوز چیزهای بدتری را هم در پیش رو تجربه کنیم! هیچ چیز قابل پیش بینی نیست واقعا!

در این مواقع دشوار بسیاری از صنایع از جمله صنعت قهوه باید نسبت به آنچه كه من معتقدم همیشه قوی ترین سرمایه آن بوده است، مسئول و متعهد باشد یعنی : جامعه، نبوغ، انعطاف پذیری و تعهد نسبت به كارمندان و مشتریان!

فروشگاه قهوه کافی مافی

سخنان جالب یانگ جفری، مدیر عامل شرکت قهوه آلگرا در لندن

اخبار کرونایانگ جفری یک از معروف ترین مدیران اجرایی فستیوال قهوه در لندن نیز می باشد که وی در وبسایت شرکتش پیامی در تاریخ 31 مارس 2020 (12 فروردین 1399) منتشر کرد!

طبق صحبت وی در پی آمادگی ملت ها برای یک دوره انزوای اجتماعی، هیچ رهبر جهانی لزوم حراست از زندگی بهتر را موثرتر از نخست وزیر نیوزلند در 23 مارس (4 فروردین 1399) به ما داده باشد:

“تا چند هفته آینده همه چیز را از دست می دهید، تمام ارتباطات (حضوری) با دیگران از دست می رود، همه در خانه هایشان منزوی می شوند که این بار این روش ها به معنای واقعی کلمه باعث نجات جان هزاران نفر از انسان ها خواهد شد.”

به همین دلیل است که با آگاهی از آسیب های اقتصادی، از راه دور افتادگی اجتماعی و خاموشی های اجتماعی، گروه آلگرا (Allegra) از تصمیم دولت انگلستان (و سایر دولت ها در سراسر جهان) برای بستن مشاغل میهمان نواز مثل کافی شاپ ها به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس حمایت می کند.

ما به شدت از حرکت دولت در سراسر جهان برای حمایت از کارگرانی که در غیر این صورت شغل خود را از دست می دهند استقبال می کنیم اما خواستار اجرای سریع این فرایندهای پشتیبانی هستیم.

کافی مافی همراه با شما برای مقابله با ویروس کرونا

کروناگروه کافی مافی به خودی خود در برابر بحران کنونی غیرقابل نفوذ نیست، اما ما نیز در مجموعه کافی مافی با دوستان و شرکای خود در دنیای شگفت انگیز قهوه در ایران و در سراسر جهان با افتخار شانه به شانه خواهیم ایستاد:

  • ما به تولید دانش و رهبری فکری در شبکه بی نظیر رهبران صنعت و تخصص خود یعنی قهوه ادامه خواهیم داد،
  • ما همچنان به ارائه یك بستر شفاف برای اطمینان از شنیدن صدای صنعت جمعی خواهیم پرداخت،
  • ما همچنان در ارزش های مشترک خود قهرمان خواهیم شد، از مشاغل دفاع خواهیم کرد و از قدرت جمعی صنعت قهوه در این زمان دشوار بهره می گیریم،
  • ما همچنان به صنعت قهوه گوش خواهیم داد و دولت ها را لبیك می كنیم تا قوی ترین اقدام ممکن برای حفظ مشاغل و معیشت و اطمینان از تحقق وعده های سیاسی انجام شود.
  • ما به روزرسانی ها و دانش منظم را برای توسعه مجازی از طریق مجله کافی مافی مگ و محصولات قهوه را با منصفانه ترین قیمت ها را در فروشگاه اینترنتی کافی مافی در مدت حضور این بحران به شما بزرگواران ارائه خواهیم کرد.

کافی شاپ ها، کباب فروشی ها و ارائه دهندگان خدمات صنعت همچنان برخی از  انعطاف پذیر ترین و سازگارترین مشاغل موجود در اقتصاد جهان هستند.

صنعت قهوه قبلاً بر ناملایمات غلبه کرده است و همچنان هم ادامه خواهد داشت. اگر سیر  کرونا صعودی ادامه داشته باشد، این فرصتی برای همه ما است که می خواهیم بشریت خود را اثبات کنیم و راه های ساده تر زندگی را بیابیم.

با هم، برای فردای بهتر می جنگیم و با هم قوی تر از همیشه ظاهر خواهیم شد. این نیز بگذرد…

خالصانه تقدیم تان شد،

مجموعه کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture