کرونا و تغذیه : مطمئن شوید که غذا و نوشیدنی های سالم و مغذی می خورید!

به تغذیه خود و خانواده تان اهمیت بدهید تا بدن در صورت تماس با کرونا بتواند با این بیماری تنفسی مبارزه کند. از خوردن غذاهای صرفا شکم پرکن و نوشیدنی های بدون فایده خودداری کنید!

ورزش کنید، منابع آنلاین زیادی برای ایروبیک، تمرین قدرت بدنی و انعطاف پذیری وجود دارد. سطح استرس و کیفیت خواب خود را کنترل کنید. شاید لازم باشد مانند مدیتیشن و یوگا تکنیک های آرام بخش را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

به عبارت ساده، هیچ برنامه تغذیه خاصی وجود ندارد که سیستم ایمنی بدن را “تقویت” کرده و از COVID-19 جلوگیری یا آن را درمان کند. با این حال، خوردن یک رژیم غذایی متعادل سالم هنوز هم، برای سلامتی و عملکرد ایمنی طبیعی بدن ضروری است.

شاید همه جا شنیده باشیم که مصرف گرمی جات برای این روزهای کرونایی مفید است! پیشنهاد ما در این مطلب خوردن چای ماسالا است که از انواع گرمی جات خصوصا زنجبیل و دارچین تشکیل شده است! لطفا با ما همراه باشید!

خرید قهوه 

اصول تغذیه صحیح در دوران کرونا!

اصول تغذیه صحیح در دوران کرونا!

میوه و سبزیجات، که با روش درست ضدعفونی شده اند، زیاد بخورید!

چربی اشباع شده (مانند روغن زیتون و آجیل) را با چربی اشباع نشده (روغن جامد) جایگزین کنید!

غذاها و نوشیدنی های پر چربی (شیر پر چرب)، قند و نمک را محدود کنید!

به علت بودن در منزل و تحرک کمتر، موارد کم کالری تر مانند شکلات ها، تنقلات را تا حد امکان کمتر و بیشتر مواد مغذی بخوریم!

پروتئین های گیاهی (آجیل، لوبیا) و حیوانی (تخم مرغ،ماهی، لبنیات) را هم انتخاب کنید!

آب بیشتر بنوشید تا بدن شما هیدراته بماند!

بدن هر انسانی برای سلامتی حتما به ویتامین D در سبد تغذیه خود نیاز دارد که به طور طبیعی با روزی 15 تا 30 دقیقه در معرض آفتاب قرار گرفتن تامین می شود، این روزها به دلیل بودن در خانه ماندن می توانید در صورت دسترسی در مقابل پنجره یا در باکن بروید یا در غیر اینصورت غذاهای حاوی این ویتامین (ماهی، شیر، ماست، قارچ، تخم مرغ) و یا قرص آن را مصرف کنید.

در حین خرید مواد غذایی ایمنی خود را با زدن ماسک و دستکش رعایت کنید!

ایمنی مواد غذایی را بعد از خرید فراموش نکنید!

چای ماسالا بنوشیم!

چای ماسالا بنوشیم!

برای پیشگری و یا حتی درمان کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن لازم است از موارد با طبع گرم و حاوی ویتامین ها مثل ویتامین C بیشتر استفاده کنیم!

یک مورد توصیه شده در برنامه تغذیه این روزهای کرونایی که هممون شنیدیم خوردن شربت آب لیمو، آب و عسل می باشد که بسیار هم مفید و اثرگذار است که البته می تونید مقداری پودر زنجبیل هم به اون اضافه کنید:

یک پیشنهاد جدید و خوشمزه برای شما داریم که آن هم چای ماسالا است. این چای فواید بسیاری دارد که می توانید در مقاله زیر در مورد خواص بسیار آن برای سلامتی بخونید:

خرید چای ماسالا

ماسالا، از چی تشکیل شده؟

ماسالا، از چی تشکیل شده؟

چای ماسالا حاوی عناصر گیاهی قدرتمندی از جمله آنتی اکسیدان ها، خواص ضد التهابی و میکروارگانیسم های ضد باکتریایی می باشد که این چای را به عنوان یک نوشیدنی با طبع گرم و مزایای سلامتی فوق العاده معرفی کرده است.

برخی از ترکیبات چای ماسالا عبارتند از:

  • هل
  • دارچین
  • میخک ها
  • ریشه زنجبیل
  • دانه فلفل
  • زردچوبه

البته بر اساس ذائقه تغذیه در هر منطقه ای، ممکنه ترکیبات دیگری هم اضافه کنند!

منابع: 

      www.eufic.org  –  www.unicef.org

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture