بسته قهوه و 5 دلیل فروختن قهوه در بسته های 250 گرمی!

سعی داریم در این مقاله از سری مقاله های کافی مافی موضوعی را باهم بررسی کنیم که شاید خیلی به آن در زمان خرید دقت نکرده باشید و آن هم وزن بسته قهوه در هنگام فروختن می باشد.

خرید قهوه 

به طور کلی در ایران اصولا وزن بسته های قهوه در ایران 250 گرم می باشد و در دنیا اصولا این وزن استاندارد 12 اونس یا همان 340 گرم می باشد، حال در اینجا می خواهیم ببینیم که آیا این وزن ها اتفاقی می باشد یا واقعا دلیل برای مقیاس وزن قهوه وجود دارد که می تواند در فروختن آن تاثیر داشته باشد که ما در 5 مورد این موضوع را برای شما بررسی کرده ایم.

1. عدم افزایش قیمت بسته های قهوه

افزایش قیمت قهوه

اگر در گذشته دقت کرده بودید بیشتر بسته های قهوه که برای فروختن در نظر گرفته می شدند وزنی معادل 1 پوند (450 گرم) داشتن که به نوعی استاندارد وزن قهوه بود.

موضوعی که تجربه و اقتصاد آن را نشان داده است که یک جنبه کاملا روانی می باشد این موضوع است که مصرف کنندگان نه تنها قهوه بلکه سایر محصولات در برابر افزایش قیمت یک نوع مقاومت نشان می دهند.

به همین خاطر شرکت های تولید کننده تصمیم گرفتن با کاهش وزن بسته های قهوه از 450 گرم به 340 و 250 گرم به نوعی افزایش قیمت های قهوه را از دید مشتریان خود پنهان کنند، در واقع یک نوع کلک اقتصادی برای فروش می باشد. 🙂

خرید قهوه ساز

2. جلوگیری از کهنه شدن قهوه

کهنه شدن قهوه

موضوعی دیگری که در این قضیه بسته های قهوه بزرگ وجود دارد این است که قهوه موجود درون این بسته بندی ها حالا چه به صورت دانه چه به صورت آسیاب شده زمان زیادی لازم داشت برای به اتمام رسیدن که همین موضوع باعث کهنه شدن قهوه و عدم رضایت مشتریان می شد.

تازگی قهوه یکی از مهمترین موضوعاتی است که مصرف کنندگان قهوه به دنبال آن می باشد که دلیل اصل آن رایحه و عطر قهوه تازه می باشد که که برای دوست داران قهوه بسیار جذاب می باشد.

که آزمایشات نشان داده بسته های 250 گرمی و 12 اونسی بهترین گزینه برای حفظ تازگی قهوه می توان استفاده کرد که همچنین بتواند استفاده از آنها از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.

3. فرایند رست دادن قهوه و تاثیرش بر وزن

رست قهوه

این موضوع که در مورد بسته های دانه قهوه صادق می باشد این است که رست دادن دانه های قهوه بکمی باعث کاهش وزن قهوه می شود و دلیل آن هم بخار شدن آب درون دانه ها می باشد.

خرید قهوه ایلی

آزمایشات نشان داده که تقریبا 450 گرم دانه قهوه پس از فرایند رست وزنی در حدود 340 گرم پیدا میکند، شرکت های تولید کننده نیز از این موضوع استفاده کردند و وزن بسته های خود را به 340 گرم کاهش دادند، شاید خیلی ربط نداشته باشد ولی در هر صورت استفاده کردند. 🙂

4. افزایش قدرت ریسک مصرف کننده

فروختن قهوه

موضوعی که خیلی از مواقع برای مصرف کننده های قهوه پیش می آید این است که دوست دارند طعم ها و ترکیبات جدیدی را امتحان کنند.

اما موضوعی که خیلی مواقع مانع آنها برای انجام اینکار می شد وزن بالای بسته های قهوه بود که باعث می شد بخاطر ترس از دست دادن پول خود در صورت خرید ترکیبی که خیلی طعم آن را دوست نداشته باشند از ریسک کردن پرهیز کنند.

اما وقتی وزن بسته قهوه ای که توسط شرکت برای فروختن استفاده می کند پایین باشد شما با خیال راحت تری به سراغ ایجاد تغییر و تنوع در انتخاب قهوه خود خواهید رفت.

5. نحوه نگهداری راحت تر با شیشه های میسون جار

بسته بندی قهوه

موضوعی که شاید این مورد خیلی برای ما ایرانی های صادق نباشد ولی دانستن آن خالی از لطف نمی باشد، استفاده از شیشه های میسون جار می باشد.

در اروپا و کشور های خارجی بطری های شیشه ای معروفی وجود دارد که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد به نام میسون جار، این موضوع که این شیشه ها برای نگهداری قهوه موجود درون بسته های قهوه 450 گرمی که قبلا خیلی استفاده می شد اصلا گزینه مناسبی نبودند.

شرکت های تولید کننده برای راحت کردن نگهداری قهوه با شیشه های میسون که گزینه بسیار مناسبی بودند سعی کردند وزن خود را برای فروختن بسته های خود کاهش دهند تا کار را برای دوست داران قهوه راحت تر کنند.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture