بسته بندی قهوه ها: توضیحاتی که بر روی آن نوشته شده چه مفهومی دارد؟

بسته بندی قهوه در واقع معرفی کننده برند قهوه می باشد، به نوعی بازگو کننده ارزش شرکت و سفیر برند آن می باشد. آنچه که قهوه را تازه نگه می دارد و کیفیت محصول شرکت را حفظ می کند و به مصرف کنندگان  تضمین سلامت قهوه را انجام می دهد، بسته بندی قهوه می باشد.
ما باید در هنگام خرید قهوه حتما به تعدادی از موارد و لیبل ها دقت کنیم که اینکار علاوه بر کمک ما در انتخاب قهوه مناسب تر با سلیقه ما، باعث می شود که از انتخاب قهوه هایی که از سلامت کافی برخوردار نیستند جلوگیری کنیم.

مهمترین نکاتی که باید بر روی بسته بندی ها به آنها توجه کنیم؟

باکس قهوه
(Modified Atmosphere Packaging (MAP: می توان گفت مهمترین نکته ای که بر روی بسته بندی قهوه ، مخصوصا قهوه هایی که از کشور های دیگر وارد شده اند و باید به آن دقت کنیم همین عبارت است.
این عبارت بازگو کننده نوع خاصی از بسته بندی ها می باشد که امکان تولید طبیعی دی اکسید کربن در قهوه تازه رست شده را فراهم می کند، در حالی که اجازه نمی دهد عناصر فاسد کننده قهوه مانند اکسیژن، رطوبت یا نور داخل کیسه شوند.

محل تهیه و کشت قهوه بر روی بسته بندی

بسته بندی قهوه

بر روی بسته بندی قهوه های خود دقت کنیم که آدرس کامل تهیه قهوه بر روی آن ذکر شده باشد که این امر باعث تشخیص اصالت قهوه و فهمیدن ویژگی های اصلی قهوه مربوط به آن منطقه می باشد.

آدرس قهوه اصولا بر روی بسته بندی ها با سه عبارت زیر مشخص می شود:

 • Country : این گزینه نشان دهنده کشور سازنده قهوه می باشد که با توجه به وجود کشورهای مختلف در عرصه تولید قهوه و ویژگی های متفاوت قهوه های کشور های مختلف دقت به این امر در انتخاب قهوه بسیار مهم می باشد.
 • Region : بازگو کننده منطقه کشت و تهیه قهوه در آن کشور می باشد که برای کشورهای مهم تولید کننده قهوه مانند کنیا و برزیل که در مناطق مختلف خود قهوه های متفاوتی تولید می کنند این مورد مهم می باشد.
 • District : این واژه به معنای ناحیه می باشد که بر روی بعضی از قهوه ها نوشته می شود که قهوه ناحیه آنها دارای ویژگی خاص می باشد و در خیلی از موارد این واژه با بعضی از واژه ها جایگزین می شود که دارای معانی متفاوتی هستند:

 Farm :  از جمله این کلمه ها می باشد که بازگو کننده این مورد می باشد که قهوه در یک نوع مزرعه کشت شده است.

Co-op : این مورد بر عکس کلمه Farm می باشد که بازگو کننده این است که قهوه از ترکیب چند ناحیه نزدیک به هم تهیه شده است.

single origin coffee : این واژه بازگو کننده این موضوع است که قهوه ما فقط و فقط در یک Farm یه Co-op تهیه شده و ترکیب قهوه های مختلف نمی باشد.

نحوه تهیه و فراوری قهوه:

 

اطلاعات روی بسته قهوه

دانه های قهوه با روش های مختلفی فراوری و آماده می شوند که به آن پروسه یا پردازش (Process) گفته می شود که باید این موضوع بر روی بسته بندی ذکر شود که قهوه به کدام روش تهیه شده است:

 • Natrual/Dry process : پردازش خشک قهوه که در آن، معمولا پوسته دانه های قهوه با دست از روی آنها جدا می شود که بیشتر در کشورهای گرم از جمله برزیل این کار انجام می شود.
 • Wet/Whashed process : در این روش که از ماشین آلات مختلفی برای فراوری دانه های قهوه استفاده می شود که روش خاصی است و از آب فراوان برای این کار استفاده می شود.
 • Pulped natrual process/semi dry process : در این پروسه پوسته ها از دانه ها جدا می شود.

موارد دیگری که بر روی بسته بندی قهوه ها می زنند چه مفهومی دارند؟

بسته قهوه

 • Directionsاین واژه بیان کننده نحوه تهیه و آموزش ساده برای دم کردن قهوه شما می باشد که اصولا همراه با تصویر بر روی قهوه شما موجود می باشد.
 • Roasting Torrefuction : این عبارت بازگو کننده میزان رست دانه های قهوه شما می باشد که دارای سه نوع Light, Mediom ،Dark می باشد که به مدل های مختلف بر روی بسته بندی برای تشخیص نوع قهوه آورده می شود.
 • Tips For Freshness :  این عبارت به شما نحوه ی نگه داری و اینکه چگونه می توانید قهوه خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید و اجازه ندهید که طعم و مزه آن از بین برود.

منبع: www.vikingmasek.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. فهیمه ترابی می‌گوید

  سلام و عرض ادب
  میشه بفرمایید BM که روی بسته بندی هست به چه معنا هست
  به طور مثال روی بسته بندی هات چاکلت زده BM: HCH20/02M/710

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture