بلاک چین و کمک به کشاورزان و تولید کنندگان قهوه در بازار جهانی!

ورود تکنولوژی و علم نوین گاه شرایطی برای یک صنعت و گروه از افراد ایجاد کرده است که توانسته تحول و انقلابی بزرگ در آن ایجاد کند، بلاک چین یکی از همین سیستم ها و فناوری های  می باشد.

خرید قهوه 

ما اگر بخواهیم به طور ساده و کاملا ابتدایی در مورد این پدیده تعریفی ارائه کنیم باید بگوییم، بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌ های دیگر این است که اطلاعات ذخیره‌ شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می ‌شود.

ما در ادامه مقاله خود سعی می کنیم به طور کامل در مورد این موضوع، تاثیر و کمک ویژه آن به بازارهای درآمدی، مخصوصا موضوع مورد بحث ما یعنی قهوه می پردازیم و آن را کاملا برای شما شفاف می کنیم، پس با ما تا انتها همراه باشید.

کرونا و بازار قهوه و ورود بلاک چین به عرصه!

کرونا و قهوه

چگونه بلاک چین می تواند بازار عرضه و تقاضا، زنجیره تامین کنندگان قهوه و ایجاد اطمینان کامل را برای تولید کنندگان قهوه را به همراه بیاورد؟!!

ویروس کرونا در واقع ویران کننده بسیاری از مشاغل، تولیدات و صنایع بوده است که قهوه نیز از این موضوع مستثنی نبوده است، با بسته شدن شهرها و در ادامه آن کافی شاپ ها و رستوران ها فروش قهوه به شدت سقوط کرده است.

امام موضوعی که در اینجا نمایان می شود عدم دسترسی به بازارهای قیمت مشخص برای تولید کنندگان قهوه و عرضه کنندگان مستقیم آن می باشد و سوال هایی از این قبیل که چقدر تقاضا برای قهوه آنها وجود دارد؟  قیمت صادرات قهوه آنها چقدر است؟

در واقع بازاری گنگ و نامشخص که فرصت را برای دلالان و سودجویان فراهم می کند تا با ارائه قیمت ها و عرضه های دروغین بزرگترین ضربه را به عرضه کنندگان اصلی این صنعت وارد کنند.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

نقش بلاک چین در این موضوع چیست؟

نقش قهوه

با هم بررسی کردیم که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن برای بازارهای فروش می باشد، اما در همینجا سیستم بلاک چین وارد عمل می شود تا بتواند با ایجاد دفتر های دیجیتال محافظت شده شفافیت لازم برای بازار و مخصوصان کشاورزان قهوه ایجاد کند و بتواند با اینکار کمکی برای نجات آنها انجام دهد.

الکساندر د بارت مدیر عامل تایید داده بلاک چین با براز این موضوع که: “اگر چیزی را روی كاغذی یادداشت كردید، و آن را به شخص دیگری تحویل دهید كه چیزی را روی آن یادداشت كند که به هشت نفر دیگر برسد و همه این فراد نیز روی این كاغذ چیزی را یادداشت كنند، با استفاده از بلاک چین، دهمین نفری که آن کاغذ را دریافت می کند می داند که چیزی در آن تغییر نکرده است.”

در واقع بلاک چین کمک می کند به جای اینکه اطلاعات در یک مکان ذخیره شوند، داده ها در یک شبکه باز، نظیر به نظیر توزیع می شوند، ایجاد یک ثبت داده دائمی که به راحتی قابل پیگیری و ارجاع است.

بلاک چین مدتها قبل از همه گیری جهانی ویروس کرونا معرفی شده که اکنون این سیستم عامل با به اشتراک گذاشتن داده ها، توانسته است با کمک به کشاورزان برای اتصال مستقیم به حمل و نقل، توزیع کنندگان و خرده فروشان نقش بسیار مهمی در این موضوع ایجاد کنید و دست سود جویان این عرصه برای ایجاد بازار های سیاه را کوتاه کند.

خرید قهوه استارباکس

راهکار ارائه شده بلاک چین، برای عرضه کنندگان قهوه

استارباکس

 

غول فناوری یعنی شرکت IBM یک بستر قابل ردیابی به نام Farmer Connect ایجاد کرده است که از زنجیره بلوکی برای بهبود کارایی و انصاف در زنجیره تامین قهوه استفاده می کند.

کشاورزان می توانند از برنامه Farmer ID برای اثبات هویت و درآمد خود استفاده کنند، Farmer Connect همچنین به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا در یک بستر ایمن اطلاعات مربوط به محصولات خود را با تعاونی ها، صادرکنندگان، وارد کنندگان و بازرگانان  به اشتراک بگذارند.

به جز روشی که شرکت IBM اتخاذ کرد برای اینکار شرکت استارباکس نیز با راه اندازی یک برنامه برای ردیابی دانه های قهوه توانسته نقش بسیار زیادی در این موضوع داشته باشد.

این شرکت بین المللی قهوه با 380،000 مزرعه تولید قهوه در سراسر جهان کار می کند و بلاک چین می تواند داده های ایمن و قابلیت ردیابی در زمان واقعی را به مشتریانی که علاقه مند به دانستن اطلاعات بیشتری در مورد ریشه دانه های قهوه خود هستند ، ارائه دهد. بلاک چین همچنین با ارائه جزئیات در مورد مکان دانه ها پس از خروج از مزرعه، به کشاورزان سود می رساند.

منبع: www.freshcup.com

فروشگاه قهوه کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture