فواید قهوه ترک و بررسی ویژگی های منحصر به فرد این قهوه محبوب!

یکی از رایج ترین و محبوبترین انواع قهوه که شاید همه ما آن را می شناسیم قهوه ترک است، به همین خاطر دانستن خواص و ویژگی های این قهوه خالی از لطف نیست، فواید قهوه ترک برای نوشیدن بسیار چشم گیر است که شاید تا بحال به آن دقت نکرده اید و وفقط از نوشیدن آن لذت برده باشید که در اینجا ما برای شما این موضوع را بررسی می کنیم.

دلیل اصلی خواص بالا این قهوه نحوه دم کردن آن است که می تواند علاوه بر حفظ کافئین خود و عدم استفاده از طعم دهنده های زیاد باعث شده بتواند خواص اصلی خود را حفظ کند!

بررسی فواید قهوه ترک

خواص قهوه ترکی

ما در اینجا سعی داریم مهمترین و اصلی ترین این فواید را با هم بررسی کنیم والا تعداد فواید قهوه ترک همانگونه که گفتیم بسیار چشم گیر می باشد که دانستن همه آنها شاید باعث شود هر روز سراغ این قهوه بروید 🙂

خرید قهوه ترک

افزایش عملکرد ورزش

کافئین یک محرک طبیعی بسیار  خوب می باشد که طبق مطالعه نشان داده است که می تواند عملکرد ورزشی و ذهنی را بسیار تقویت کند.

از فواید قهوه ترک نیز این است که به خاطر نحوه دم کردن آن  یک دوز کافئین بسیار بالا فراهم می کند که به ویژه برای ورزشکاران مفید می باشد، مخصوصا برای دوست داران باشگاه، نوشیدن آن قبل از تمرین بسیار مناسب است.

یک مطالعه بر روی 20 ورزشکار نشان داد که شرکت کنندگانی که قهوه ترکی کافئین دار مصرف کرده اند، در مقایسه با کسانی که قهوه ترکی بدون کافئین می نوشند، دارای مزایای عملکردی قابل توجهی هستند، از جمله کاهش زمان واکنش و افزایش میزان انرژی!

حاوی ترکیبات مفیدی است!

فواید قهوه ترک

از آنجایی که قهوه ترک فیلتر نشده است، این قهوه حاوی سطوح بالاتری از ترکیبات مفید موجود در قهوه های دم کرده سنتی می باشد.

دانه های قهوه حاوی ترکیبات مفیدی مانند اسیدهای کلروژنیک هستند که انواع آنتی اکسیدان های پلی فنول را دارا هستند و همین عامل فواید سلامتی بسیاری را فراهم می کنند.

که از جمله مهمترین این موارد می توان گفت، اسیدهای کلروژنیک برای بهبود التهاب، قند خون، سطح کلسترول و فشار خون بالا بسیار کاربردی و مفید می باشند.

یک مطالعه نشان داد که قهوه تهیه شده با استفاده از دانه های ریز قهوه حاوی مقادیر بیشتری اسیدهای کلروژنیک نسبت به قهوه ساخته شده با اندازه های بزرگتر است که به همین خاطر فواید قهوه ترک را نسبت به سایر قهوه ها افزایش می دهد.

قهوه ترک حاوی ترکیبات قدرتمند دیگری نیز می باشد، از جمله دیترپنوئیدها، که می تواند التهاب را کاهش دهد، با عفونت مبارزه کند و از سلامت قلب شما حفاظت کند.

خرید قهوه فرانسه

حفاظت از مغز در برابر فراموشی و آلزایمر

فواید قهوه ترک

مصرف قهوه ترک کافئین دار می تواند از مغز شما در برابر برخی شرایط عصبی مانند بیماری آلزایمر محافظت کند، به عنوان مثال، مطالعه بر روی بیش از 29000 نفر نشان داد که کسانی که بیشترین قهوه ترک را مصرف می کنند، 27 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر هستند.

مطالعات دیگری نیز نشان داده است که مصرف قهوه ممکن است خطر سکته، بیماری پارکینسون و زوال عقلی را نیز کاهش دهد.

حفاظت از بدن در برابر بعضی از بیماری ها

نتایج قهوه ترکی

از موارد دیگر فواید قهوه ترک می توان گفت نوشیدن آن به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماری های خاص، از جمله دیابت و بیماری های قلبی کمک می کند.

نتایج مطالعات نشان داده است که نوشیدن هر فنجان قهوه ترک در روز با 7 درصدی کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه است.

مطالعه دیگری نشان داده که مصرف منظم سه تا پنج فنجان قهوه در روز با کاهش 15 درصدی خطر بیماری قلبی همراه است.

مصرف معمول قهوه ترک همچنین با کاهش خطر ابتلا به افسردگی، سرطان کبد ، سرطان آندومتر و سیروز کبدی همراه است.

منبع: www.healthline.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture