کافئین بالا و معرفی خطرناک ترین محصولات تولید شده در این زمینه! (بخش دوم)

در حالی که بسیاری از محصولات نسبت به برخی از این محصولاتی که در بخش اول ذکر کردیم کافئین بیشتری دارند، اما ما میزان کافئین در یک حجم خاص و به اندازه یک بار مصرف را مورد بررسی قرار می دهیم، زیرا عدم رعایت مصرف این موارد هرچند به تصادفی یا عمدی می تواند نتایج کشنده ای داشته باشد.
دوز کشنده (LD50) کافئین برای یک انسان متوسط بزرگسال (62 کیلوگرم) به طور متوسط 150 میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن یا 9300 میلی گرم در حالت کلی است.
با این حال علائم مصرف بیش از حد کافئین به طور متوسط و مداوم می تواند در حدود 600 میلی گرم ایجاد شود و مرگ و میر ناشی از کافئین با 1000 تا 2000 میلی گرم کافئین رخ داده است، که اگر مشکلات قلبی وجود داشته باشد این مقدار کمتر می شود.

5. قرص های کافئین Caffeine Pills

قرص کافئین

بسیاری از مارک های مختلف قرص کافئین برای فروش در دسترس همه افراد است که به راحتی می توان به خرید آنها بصورت آنلاین و بدون نسخه دسترسی داشت.
بیشتر آنها در هر قرص حدود 200 میلی گرم کافئین دارند، قرص های کافئین تا به امروز،  به تعداد معدودی باعث مرگ و میر شده اند.
یکی از محبوب ترین آنها NoDoz Extra Strength است که حاوی 200 میلی گرم در هر قرص یا 12،000 میلی گرم در هر بطری آن است، استفاده از بطری NoDoz به طور مداوم کافئین کافی برای کشتن یک شخص دارد.

6. کافئین میکسر Stakk’d Caffeine Mixer

کافئین بالا

این محصول از کافئین مایع و ویتامین ها تشکیل شده است و اصولا در با نوشیدنی های مختلف مخلوط می شود، حجم یک بطری آن حدودا 25.5 اونس(720 گرم) می باشد.
که اصولا هر 1 اونس از  Stakk حاوی 180 میلی گرم کافئین یا حدود 4590 میلی گرم در هر بطری است.
اگرچه این کافئین آنقدر نیست که برای یک انان بزرگسال معمولی کشنده باشد، اما مصرف بیش از حد آن مطمئناً باعث ایجاد علائم شدیدی می شود که می تواند برای کودکان یا حتی بزرگسالان کشنده باشد.

7. قهوه آرزوی مرگ Death Wish Coffee

قهوه آرزوی مرگ

قهوه آرزوی مرگ یک قهوه معمولی نیست، زیرا از دانه های قهوه روبوستا تهیه شده است و حاوی 200 درصد کافئین بیشتر از قهوه معمولی مبتنی بر دانه های عربیکاست می باشد و به همین خاطر حاوی کافئین بالا می باشد.

یک فنجان قهوه آرزوی مرگ که مطابق دستورالعمل آن تهیه شود  حاوی حدود 3،881 میلی گرم کافئین است که یک عدد بسیار عجیبی به حساب می آید!

این مقدار کافئین یک دوز کشنده برای یک بزرگسال به حساب نمی آید، اما مصرف بیش از اندازه آن، حتی نوشیدن یک فنجان در روز می تواند باعث ایجاد علائم شدید و حتی باعث مرگ شود.

8. کملین کلد برو Chameleon Cold Brew

قهوه کلد برو

قهوه کملین کلد برو یک برند محبوب قهوه سرد غلیظ است.
این نوع قهوه در بین دوست داران قهوه بسیار رواج یافته است، اما بسیاری از مردم نمی دانند که این محصولات بسیار غلیظ هستند، چون هنگام نوشیدن دارای طعم نسبتا سبک و متعادلی است.
بطری کملین کلد برو حدودا حاوی 1109 میلی گرم کافئین است، در حالی که این مقدار برای کشتن یک فرد بزرگسال خطرناک نیست، اما نوشیدن آن برای افرادی که سعی در نوشیدن یک بطری کامل در مدت زمان کوتاه دارند، باعث ایجاد اثرات بیش از حد معمول و شدیدی می شود.

9. انرژی زا بنگ Bang Energy Drink

کافئین بالا

نوشیدنی انرژی زا بنگ به عنوان نوشیدنی مکمل تمرینی شروع به کار کرد، اما از آن زمان محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان این نوشیدنی ایجادشده است.
یک قوطی بنگ 300 میلی گرم کافئین دارد، که این مقدار  تقریباً دو برابر نوشیدنی انرژی معمولی است که مقدار کافئین بالا در آن خطر ساز است.
انرژی زا بنگ باید فقط در بزرگسالان سالم مورد مصرف قرار بگیرد  و مصرف حداکثر 1 یا 1.5 قوطی در روز از آن، حداکثر مقداری است که  برای آن می توان جایز دانست،  و  یک قوطی از آن می تواند نزدیک به مقدار توصیه شده کافئین روزانه باشد.

 

منبع: www.caffeineinformer.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture