کافئین بالا و معرفی خطرناکترین محصولات تولید شده در این زمینه! (بخش اول)

کافئین محصول و محرک طبیعی که با حضور خود در بسیاری از مواد باعث جذابیت آن می شود، اما ما اینبار قصد داریم به سراغ محصولاتی برویم که به خاطر استفاده بیش از حد این محصول و وجود کافئین بالا در خود باعث ایجاد خطر برای افراد شده است.

برخی محصولات کافئین دار بسیار خطرناکی در بازار وجود دارد و برخی از این محصولات کشنده بودنشان نیز اثبات شده است، در اینجا نگاهی به 9 محصول خطرناک و کشنده با کافئین بالا می پردازیم.

1. پودر کافئین خالص Pure Caffeine Powder

پودر کافئین خالص

پودر کافئین خالص را می توان به عنوان کشنده ترین محصول کافئین دار جهان معرفی کرد و به دلیل ارتباط آن با چندین مورد مرگ بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

حداقل در بسته های 124 گرمی این محصول به ازای هر گرم محصول تقریبا همان اندازه کافئین وجود دارد یعنی در هر بسته بندی 124000 میلی گرم کافئین، که این مقدار حیرت آور است!

همانطور که توسط ABC News گزارش شده است، سازمان جهانی دارو و غذای امریکا FDA اخیراً با بررسی این محصول اظهار داشت:
ذاتاً غیرمسئولانه است که چنین کالای خطرناکی را به بازار عرضه کنید، من امیدوارم که مردم این پیام را دریافت کنند که فقط باید فروش آن متوقف شود و آژانس همه گزینه های قانونی را بر علیه کسانی که این محصول را عرضه می کنند اعمال می کند.
 مایکل تیلور، معاون مواد غذایی FDA
FDA اکنون فروش این نوع محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان ممنوع اعلام کرده است، مقدار کافئین موجود در یک بسته کوچک این محصول برای کشتن 13 بزرگسال سالم کافی است!

 

2. کافئین مایع خالص Pure Liquid Caffeine

کافئین مایع

کافئین به شکل مایع نیز فروخته می شود تا راحت تر قابل حل باشد، اگرچه این ماده از فرم پودری آن کمتر متمرکز است، اما هنوز هم بسیار خطرناک است.
این محصول در اندازه های مختلفی به فروش می رسد اما یک ظرف با حجم یک گالن (4.4 لیتر) شامل کافئین مایع حاوی 64000 میلی گرم کافئین است!
اکنون FDA فروش این نوع محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان ممنوع اعلام کرده است، هر واحد و بسته این محصول نیز  یک دوز کشنده برای 7 بزرگسال سالم به حساب می آید.

3. مکمل های قبل تمرین Pre-Workout Supplements

مکمل باشگاه

 با گسترش ورزش هایی که بیشتر هدفشان زیبایی اندام می باشد نه سلامت آن، مکمل هایی بسیار متنوعی گسترش پیدا کرد که  آن را امروزه به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل کرده است.
بیشتر این مکمل حاوی کافئین بالا به عنوان یکی از ترکیبات اصلی آنها هستند و در ظروف بزرگی قرار می گیرند، در اینجا با هم میزان کافئین تعدادی از برندهای این مکمل ها را بررسی می کنیم:
 Mr.Hyed : میزان کافئین 16،760میلی گرم در هر ظرف.
BSN N.O : در هر ظرف 11،250 میلی گرم کافئین آزاد می شود.
GAT Nitraflex : میزان کافئین 9,750 میلی گرم در هر ظرف.
میزان کافئین موجود در هریک از محصولات به طور متوسط برای سمی بودن و کشتن 2 بزرگسال کافی است.

4. نوشیدنی انرژی زا ایکس مود X-Mode Energy Shot

کافئین بالا

ایکس مود X-Mode در واقع یک شات انرژی است که به صورت عمده به فروش می رسد.، درون جعبه ای با شیر آب، شبیه به شراب جعبه ای بسته بندی شده است و هر یک شات از نوع ایکس مود دارای 150 میلی گرم کافئین است.
بسته بندی های این محصول شامل دو بطری 1 لیتری می باشد، مصرف بیش از این محصول به خاطر طعم جالب آن بسیار اتفاق می افتد که اگر با آثار مخرب آن آشنا باشند از ترس انجام این کار خود دیگر خوابشان نمی برد! 🙂
نکته جالب شاید اینجا باشد که این محصول بدون محدودیت سنی در آمازون به فروش می رسد! در حالی که نوشیدن آن مخصوصاً برای کودکان بسیار خطرناک خواهد بود.
یک جعبه کامل از ایکس مود X-Mode حاوی 15،000 میلی گرم کافئین است که برای از بین بردن تقریبا 2 بزرگسال سالم کافی است.

منبع: www.caffeineinformer.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture