قهوه روسی یا همان راف کافی چیست و طرز تهیه آن چگونه است؟

در ادامه معرفی قهوه های کشورهای مختلف به سراغ کشور روسیه و رایج ترین قهوه این کشور می رویم که همانطور که انتظار داریم نام آن به قهوه روسی یا راف کافی (Raft Coffee) معروف است.

راف کافی یک نوشیدنی است که با مخلوط کردن اسپرسو، خامه، شکر و وانیل توسط یک گره بخار تهیه می شود، که در ابتدا یه تاریخچه کوتاه از نحوه تولید این قهوه برای شما بازگو می کنیم.

تاریخچه قهوه روسی (راف کافی)

تاریخچه

دستور تهیه این نوشیدنی در سال 1996 در یکی از کافی شاپ های شهر مسکو روسیه به لطف یک میهمان به نام رافائل ابداع شد.

رافائل یک انسان عاشق قهوه بود و در نوشیدن آن بسیار سخت گیر و نکته سنج بود به همین خاطر دنبال نوشیدن یک قهوه ویژه بود و از نظر او هیچ دستورالعملی که بتواند او را راضی کند وجود نداشت.

یکی از باریستاها در شهر مسکو که برایش رضایت مشتری بسیار مهم بود وقتی رافائل به او مراجعه کرد برای انجام این کار دستورالعمل های مختلفی را تکرار کرد تا توانست نوشیدنی تهیه کند که نه تنها رافائل بلکه سایر مشتری ها از آن لذت بردند.

به همین خاطر بعد از محبوبیت بالا این نوشیدنی در روسیه نام آن را به احترام رافائل که به گونه او باعث ابداع آن شد را راف کافی قرار دادند.

و بعد از مدتی معلوم شد که این دستورالعمل از ترکیب اسپرسو، خامه، شکر و وانیل تهیه می شود، و یک دلیل اصلی محبوبیت بالا این قهوه در کشور روسیه طبع مردم این کشور است که قهوه های شیرین را به تلخ بسیار ترجیح می دهند.

قهوه روسی یا همان راف کافی دارای بافتی شبیه به بستنی است که دارای یک طعم شیرین و خوشمزه است.

طرز تهیه راف کافی،

راف کافی

مواد لازم برای این قهوه:

  • اسپرسو یا هر قهوه قوی دیگر 30 میلی لیتر
  • خامه 10 درصد چربی 100 میلی لیتر
  • وانیل یا شکر یا ترکیبی از هردو 1 قاشق چایخوری
  • ادویه لازم پوست لیمو یا پرتقال یا گل اسطوخودوس

دستورالعمل تهیه قهوه روسی

قهوه روسی

در ابتدای کار اسپرسو یا هر قهوه قوی خود را تهیه کنید، سعی کنید نسب قهوه آسیاب شده شما به آبی که استفاده می کنید 7 گرم به 30 میلی لیتر آب باشد.

خامه خود را کمی گرم کنید، استفاده از مایکروویو برای اینکار بسیار مناسب است، سپس آن را درون ظرف مناسب بریزید و در ادامه کار شکر، وانیل و پوست لیمو پودر شده (اسطوخودوس) را به آن اضافه کنید.

سپس مواد حاصل را درون یک بلندر یا مخلوط کن ریخته تا بتوانید ترکیبی از کف هوا در آن ایجاد کنید، و بعد از انجام تین کار آن را درون فنجان خود ریخته و کمی وانیل به عنوان طعم دهنده بر روی نوشیدنی خود بریزید و آن را سرو کنید.

نکته: شاید موضوعی که در ابتدا برای خواننده سوال پیش بیاورد این است که راف کافی و طرز تهیه آن چه فرقی با لاته و کاپوچینو دارد؟!!

در جواب باید بگوییم تفاوت اصلی در روش تهیه است، لاته و کاپوچینو از شیر تهیه می شود که سپس در یک شات اسپرسو ریخته می شود، در حالی که راف و قهوه روسی از ترکیب  خامه، اسپرسو و شکر بهم زده شده تهیه می شود.

منبع: www.worldcoffeebeans.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture