کافه اوله چیست، تفاوت آن با کافه لاته و نحوه تهیه آن چگونه است؟(تصویری)

کافه اوله یکی از نوشیدنی های مهم کشور فرانسه به حساب می آید که به خاطر طعم دلچسب و دلنشین آن به سرعت در نقاط مختلف جهان گسترش پیدا کرد.

این نوشیدنی که جز نوشیدنی های ملایم به حساب می آید از ترکیب شیر حرارت دیده و قهوه فیلتری(یا قهوه فرنچ پرس) تهیه می شود.

اگر شما از دوست داران قهوه هستید و دوست دارید گاهی قهوه خود را به عنوان دسر نوش جان کنید توصیه می کنیم روش تهیه این قهوه را فرا بگیرید.

این قهوه در بعضی از کشورهای اروپایی دیگر، دارای نام های متفاوتی می باشد که به طور مثال در کشور اسپانیا به آن کن لچه “con leche” یا در کشور آلمان به آن ملیچ کافی “milchkaffee” گفته می شود.

تفاوت کافه اوله و کافه لاته

تفاوت کافه اوله و کافه لاته

موضوعی که بسیاری از مردم آن را اشتباه می کنند و تصور میکنند که کافه اوله همان کافه لاته می باشد که ما در این جا سعی داریم این باور غلط را برای شما اصلاح کنیم.

مهمترین تفاوت های کافه اوله و کافه لاته را می توان در موارد زیر بیان کرد:

  1. در تهیه کافه اوله از قهوه فیلتری (قهوه دریپ) با شیر حرارت دیده با فوم کم استفاده می شود در حالی که در تهیه کافه لاته از قهوه اسپرسو با شیر حرارت دیده با فوم بیشتر استفاده می شود.
  2. کافه اوله روشی فرانسوی برای تهیه قهوه می باشد که نسبت شیر به قهوه در آن تقریبا یک به یک می باشد یعنی در تهیه آن به همان مقداری که قهوه استفاده می شود همان مقدار از شیر استفاده می شود در حالی که در تهیه کافه لاته که روشی ایتالیایی برای تهیه قهوه است نسبت شیر به قهوه سه به یک می باشد.
  3. در تهیه کافه اوله به خاطر استفاده از قهوه دریپ نسبت به کافه لاته که در آن از قهوه اسپرسو استفاده می شود، طعم قهوه در آن کمرنگتر می باشد به همین خاطر است که آن را نوشیدنی ملایمی معرفی می کنند هر چند که حجم استفاده شیر در آن نسبت به کافه لاته کمتر می باشد.

در بین دلایل بالا می توان مورد اول را مهمترین تفاوت کافه اوله و کافه لاته دانست و دلیل آن هم وجود تفاوت در پایه اصلی تهیه این دو قهوه می باشد.

نحوه تهیه کافه اوله، در منزل

همانطور که در قسمت قبل گفتیم مواد لازم تهیه قهوه کافه اوله شیر حرارت دیده و قهوه فیلتری(یا قهوه فرنچ پرس)  می باشد که هر دو به مقدار یکسان باید تهیه شود که در زیر مراحل تهیه آن را به ترتیب برای شما بازگو کرده ایم.

در مرجله اول مواد و وسایل لازم را جمع آوری کنید.

مواد لازم

در این مرحله به این نکته دقت کنید که شیر شما نباید جوشیده شود و دمای آن باید بین 85 درجه تا 100 درجه باشد، و به اندازه مساوی شیر و قهوه خود را درون یک فنجان بزرگتر بریزید.

قهوه کافه اوله

به وسیله یک قاشق چای خوری ترکیب شیر و قهوه خود را مخلوط کنید تا یک دست شود.

مخلوط کردن

مقداری فوم شیر تهیه کنید(این کار را سعی کنید همزمان با ترکیب شیر و قهوه انجام دهید تا دمای آن پایین نیاید) و آن را بر روی نوشیدنی خود بریزید.

قهوه کافه اوله

در صورتی که نوشیدنی شیرین را ترجیح می دهید می توانید مقداری شکر قهوه ای با آن اضافه کنید و نیز می توانید از پودر دارچین به عنوان تزیین و چاشنی بر روی نوشیدن خود استفاده کنید.

تفاوت قهوه کافه اوله و کافه لاته

منابع: 

  1. www.thespruceeats.com
  2. www.myrecipes.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture