لانگو چیست؟ از اسپرسو کلاسیک تلخ تر است! طرز تهیه (با تصویر)!

لانگو یک دیگر از قهوه هایی است که با دستگاه اسپرسوساز درست می کنند و تفاوت، در روش و زمان تهیه آن است! این قهوه از اسپرسو تلخ تر است اما به نسبت از آن ضعیف تر می باشد!

کلمه لانگو به معنای طولانی است و اصالت ایتالیایی دارد! آیا تاکنون فکر کرده اید که گزینه های مختلف موجود در منوی “اسپرسو” کافی شاپ مورد علاقه شما چیست؟

ممکن است شما با یک موکا، لاته، آمریکانو یا یک کاپوچینو آشنا باشید، اما آیا می دانید چه چیزی باعث می شود یک اسپرسو با ریسترتو یا لانگو متفاوت باشد؟

به بیان ساده تر، این سه روش مختلف استفاده از دستگاه اسپرسو برای بیرون کشیدن شات اسپرسو است. آنها هر یک بر اساس همان عناصر بنیادی و همان فرایندهای بنیادی تشکیل شده اند، اما در نحوه انجام فرآیند و زمان متفاوت هستند که نهایتا منجر به تفاوت های عمده در غلظت، عطر، طعم و کافئین قهوه حاصل می شود.

خرید قهوه اسپرسو 

لانگو چیست؟

لانگو چیست؟لانگو روش دیگری برای تهیه قهوه با استفاده از دستگاه اسپرسو است. تغییر مقدار آب مورد استفاده در دستور العمل تهیه اسپرسو معمولی است. این بار  مقدار طبیعی آب را به ازای هر 7 گرم قهوه دو برابر می کنیم.

با همین دو برابر کردن آب، تلخی بیشتری نیز استخراج می شود، چون طعم تلخ قهوه کاملاً از طریق استخراج طولانی تر حل می شوند و از قهوه بیرون می آیند!

روش تهیه لانگو به طور معمول، شامل 7 گرم قهوه در هر 50 میلی لیتر آب است.

تفاوت لانگو با اسپرسو!

تفاوت لانگو با اسپرسو!لانگو نسبت به اسپرسو ضعیف تر، اما تلخ تر است زیرا آب گرم اضافی که از طریق قهوه از درون قهوه می گذرد اجزایی را استخراج می کند که به طور معمول قابل حل نیستند. هرچه عبور آب از درون قهوه ها بیشتر شود، قهوه نهایی تلخ و پر آب تر می شود.

در مقابل، استفاده از آب كمتر از حد معمول، شات قوي تر و غني تري را ايجاد مي كند كه به عنوان يك ريسترتو شناخته مي شود.

به همین دلیل، یک شات بلند (لانگو) یا کوتاه (ریسترتو)، به همان نسبت اجزایی که یک شات معمولی دارد، نخواهد داشت. بنابراین، لانگو دو برابر قوی نیست بلکه نیمی از قدرت اسپرسو را دارد!

علاوه بر این، از آنجایی که اسپرسو تحت فشار قرار می گیرد، یک لانگو را اگر با سایر روش های دیگر تولید قهوه درست کنید، طعم و ترکیب خاصی نخواهد داشت، حتی اگر با همان نسبت قهوه و آب تهیه شود.

از آنجا که شما برای لانگو از آب بیشتری استفاده می کنید، در نتیجه طعم کمتری نسبت به اسپرسو به وجود می آید که کشش کمتری دارد اما تلخی بیشتر آن را می توان به این واقعیت نسبت داد که افزایش مدت زمان لازم برای کشیدن شات، باعث می شود تا زمان بیشتری برای ورود بیشتر اجزای تلخی قهوه در فرآیند استخراج ایجاد شود.

بعضی ها عاشق همین تلخی قهوه هستند!

خرید قهوه استارباکس

آیا کافئین لانگو بیشتر از اسپرسو است؟

آیا کافئین لانگو بیشتر از اسپرسو است؟مقدار کافئین موجود در لانگو قابل بحث است. برخی می گویند کافئین در لایه بیشتر از شات اسپرسو معمولی است. با این حال، مقدار کافئین شما در واقع بستگی به دانه های قهوه مورد استفاده شما نسبت به مقدار زمان و آب مورد استفاده در کشیدن شات بستگی دارد!

بعلاوه، هر دو نوشیدنی از همان مقدار دانه استفاده می کنند و کافئین یکی از اولین مؤلفه هایی است که در قهوه شما ترکیب می شود. بنابراین، صادقانه توضیحی در مورد وجود کافئین بیشتر در لانگو وجود ندارد.

اگر واقعاً به دنبال یک کافئین هستید، به جای لانگو به دنبال یک ریسترتو بروید. که شما در واقع دو برابر یک اسپرسو معمولی، کافئین و طعم را دریافت می کنید. یا اگر طرفدار ریسترتو هم نیستید، یک آمریکانو را امتحان کنید.

طرز تهیه لانگو

1) دستگاه اسپرسوساز خود را تنظیم کنید!

1) دستگاه اسپرسوساز خود را تنظیم کنید!به طور معمول برای یک اسپرسو معمولی، از 18 گرم قهوه استفاده می شود تا شات خود را بکشیم.

2) قهوه خود را آسیاب کنید!

2) قهوه خود را آسیاب کنید!برای لانگو، ما یک یا دو مرحله درشت تر دانه ها را آسیاب می کنیم، اما با همان مقدار قهوه است. برای اطمینان از اینکه آسیاب شما یکنواخت است، پس از تنظیم درشت آسیاب، چند گرم از آن را خرد کنید و قبل از ادامه ببینید چطور شده!

خرید دانه قهوه

3) با تمپر قهوه را درون پرتافیلتر فشار دهید!

3) با تمپر قهوه را درون پرتافیلتر فشار دهید!تکنیک دستکاری برای اسپرسو معمولی و حتی برای لانگو بسیار مهم است. لازم است که اطمینان حاصل کنید که قهوه درون پرتافیلتر شما کاملاً مسطح و به طور مساوی توزیع شده است. این کار را با تمپر انجام دهید!

4) قفل PF دستگاه را فعال و دم کردن را شروع کنید!

4) قفل PF دستگاه را فعال و دم کردن را شروع کنید!دستگاه اسپرسو شما هر چه باشد، مراحل تولید شات خود را شروع کنید. اگر دستگاه شما دارای تنظیمات قابل کنترل است (مانند این مورد)، از آن استفاده کنید.

5) دم کردن شات اسپرسو!

5) دم کردن شات اسپرسو!از آنجا که از پودر درشت قهوه استفاده کردیم، سرعت جریان این لانگو سریعتر از اسپرسو معمولی شما خواهد بود.

در جایی که یک ریسترتو برای استخراج 1 گرم قهوه در ثانیه و یک اسپرسو معمولی به طور متوسط 2 گرم در ثانیه انجام شود، پس از شروع جریان، لانگو تقریباً 3 گرم مایع در ثانیه تولید می کند. یعنی در حدود 30 ثانیه شما باید 90 گرم قهوه را درون فنجان بریزید!

خرید اسپرسوساز

6) کشیدن شات را تمام کنید!

6) کشیدن شات را تمام کنید!هدف شما در حدود 75 گرم مایع دم کرده یا حدود 75-80 میلی لیتر قهوه در یک فنجان است (یا بین دو فنجان تقسیم می شود). مدت زمان کشیدن شات شما، نباید بیشتر از 25 تا 30 ثانیه باشد.

7) از لانگو لذت ببرید!

7) از لانگو لذت ببرید!لانگو شما آمادست که می تونید برای مزه دار کردن آن، کرم قهوه هم به آن اضافه کنید!

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture