هورچاتا لاته یخی چیست؟ نوشيدنی فوق العاده برای تابستان از کشور مکزیک!

هورچاتا لاته یک نوشیدنی بسیار مناسب، دلچسب و گوارا برای روزهای داغ تابستان است، که گرمای آن و آفتاب سوزان برای هر انسانی سخت و دشوار می باشد، این نوشیدنی مکزیکی برای مهمانی های شما در تابستان نیز بسیار گزینه عالی به حساب می آید.

هورچاتا چیست؟

هورچاتا لاته چیست؟

هورچاتا نوشیدنی مخصوص کشور مکزیک است، ترکیب اصلی این نوشیدنی از برنج سفید خیس شده می باشد، که طعم دهنده اصلی آن دارچین و شکر می باشد.

که در روش تهیه آن سعی می شود همه چیز باهم ترکیب شود و از صافی عبور داده شود و این نوشیدنی دارای دو روش اصلی تهیه می شود، یک نسخه حاوی لبنیات و یک نسخه فاقد آن می باشد.

البته نسخه های دیگری نیز موجود می باشد که در آن از آجیل ها و طعم های دیگر مانند وانیل و نارگیل استفاده می کنند.

ما در اینجا سعی داریم بهترین نسخه هورچاتا لاته یخی را برای شما توضیح دهیم  و روش تهیه آن را که براحتی در منزل شما قابل انجام است تشریح کنیم.

طرز تهیه هورچاتا لاته یخی در منزل

لته یخی

بسیاری از مردم خیلی تمایلی به استفاده از لبنیات و طعم آن در غذا ندارند، و ما نیز در اینجا تهیه نسخه بدون لبنیات و شیر هورچاتا لاته می پردازیم.

مواد مورد نیاز :

نوشیدنی تابستانی

  • 1.4 پیمانه برنج قهوه ای
  • 2 قاشق غذاخوری دانه قهوه
  • 1.4 پیمانه بادام خام
  • 1.2 چوب دارچین به صورت خرد شده
  • 1.4 پیمانه شکر
  • نمک تصفیه شده
  • تکه های یخ به مقدار کافی

تهیه این نوشیدنی تجهیزات خیلی خاصی نیاز ندارد و تنها وسیله اصلی مورد نیاز کافه گریندر می باشد که اگر در دسترsس شما نیست می توانید از آسیاب برقی به جای آن استفاده کنید و همان کار را برای شما انجام می دهد.

نکته: در تهیه هورچاتا به سبک کلاسیک و معمولی مکزیکی از برنج سفید استفاده می شود که ما در اینجا و در تهیه هورچاتا لاته یخی از برنج قهوه ای استفاده می کنیم.

برنج قهوه ای باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش، قلب و عروق و همچنین مغز و سیستم عصبی می شود، و همچنین برای بیماری های مختلف از جمله فشار خون بالا، کلسترول، استرس و افسردگی تاثیرات بسیار چشم گیری دارد.

مراحل تهیه هورچاتا لاته

آیس لاته

در ابتدای کار با استفاد از کافی گریندر یا آسیاب برقی خود دانه های برنج خود را آسیاب کنید، سعی کنید در این مرحله برنج های شما تقریبا به دو قسمت تقسیم شوند.

در مرحله بعدی دانه های قهوه خود را نیز همانند آسیاب دانه های برنج سعی کنید که درشت انجام دهید و پس از آسیاب قهوه آن را درون ظرف برنج خود ریخته و مخلوط کنید و در ادامه بادام و چوب دارچین خورد شده را داخل ظرف خود بریزید.

بعد از ترکیب مواد خود، از 4 لیوان آب استفاده کرده و آن را درون ظرف خود ریخته و ترکیب خیس شده خود را به مدت حدودا 8 ساعت درون یخچال بگذارید.

شکر خود را که از قبل تهیه کرده اید را درون یک ظرف ریخته و حدودا 1/4 پیمانه آب به آن اضافه کنید و بر روی حرارت گذاشته و هم بزنید تا کاملا شکر در آب حل شود و یک شربت ساده تهیه شود.

بعد از اتمام این کار روی ظرف شکر خود را پوشانده (برای جلوگیری از جمع شدن حشرات) و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه خنک شود.

بعد از اتمام اینکار مقداری نمک اضافه کرده و مخلوط برنج خود را درون مخلوط کن ریخته تا کاملا مخلوط شود، بعد از انجام اینکار مخلوط خود را از صافی گذرانده تا قطعات بزرگ آن را جدا کنید و نوشیدنی شما خالص شود.

سپس در ادمه با اضافه کردن شربتی که از قبل تهیه کرده اید نوشیدنی شما آماده می شود، با گذاشتن نوشیدن در یخچال و اضافه کردن یخ به آن از طعم دلچسب این نوشیدنی در تابستان لذت ببرید.

نکته: استفاده از وانیل و پودر دارچین بر روی نوشیدنی خود به عنوان یک چاشنی، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

منابع:

  1. www.cookingclassy.com
  2. www.bonappetit.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture