کتل یا کتری قهوه دمی چیست و ارائه راهنمای کامل خرید آن

در ادامه بررسی تجهیزات لازم برای تهیه و آماده کردن قهوه های مختلف، سعی داریم در مورد یکی از تجهیزات و لوازم مهم برای دم کردن قهوه به نام کتل (Kettle) یا کتری قهوه دمی صحبت کنیم و مشخصات و ویژگی های لازم برای که بتوانید یک انتخاب و خرید مناسب مخصوصا طرح هریو داشته باشید تا بتوانید یک قهوه به سبک باریستا حرفه ای آماده کنید.

ما در این مقاله از مجله کافی مافی سعی داریم در مورد وسیله ای صحبت کنیم که یکی از تجهیزات اصلی برای تهیه قهوه های دمی به روش پور آور  (Pour-Over) می باشد، کتل یا کتری قهوه دمی (Gooseneck Kettle)!

خرید قهوه ساز

کتل قهوه (Kettle) چیست و چرا لازم است؟

کتری قهوه

اینکه شما قهوه خود را دم کنید و بنوشید کار بسیار آسانی می باشد که خیلی از ما آن را هر روزه انجام می دهیم و از خیلی وسایلی که باریستا ها از آن استفاده می کنند و در کافی شاپ وجود دارد، در تهیه قهوه خود استفاده نمی کنیم.

درسته شاید با خودمان بگوییم که که خیلی از این وسیله ها فقط برای قشنگی می باشد ولی واقعیت کاملا با این تصور ما متفاوت است، اینکه یک قهوه فقط قابل نوشیدن باشد یا اینکه از خوردن بتوان لذت ببرد خیلی متفاوت است.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که طعم قهوه ای که در منزل آماده می کنیم با قهوه ای که درون کافی شاپ سرو می شود متفاوت است، دلیل این موضوع فقط و فقط در دقت به ریزه کاری هایی می باشد که ما آنها را انجام نمی دهیم و فکر می کنیم اهمیتی ندارد.

اگر بخواهیم به طور ساده کتل قهوه را تعریف کنیم باید گفت کتل یک کتری با دهانه بلند دراز و باریک و نوک تیز است.

در یک فجان قهوه شما حداقل 80 درصد آن آب است، پس در ایجاد طعم و مزه قهوه شما آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، کتل قهوه وسیله ای می باشد که وظیفه کنترل جریان آب را در تهیه قهوه شما دارد، موضوعی که در کتری های معمولی این کنترل اصلا وجود ندارد و آب کاملا ناهمگون درون قهوه ریخته می شود.

به طور دقیق تر بخواهیم بگوییم کتل وظیفه کنترل ریخته شدن آب بر بستر قهوه را دارا می باشد که بخاطر طراحی خاص آن شما می توانید ثبات و کنترل دقیق آب را در اختیار داشته باشید.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

انواع کتل قهوه، راهنمای کامل برای خرید!

کتل هریو

کتل یا کتری قهوه هم مانند بسیاری از وسایل دیگری در دو نوع ساده و برقی تولید می شود، اما اینکه کدام یک گزینه مناسب تری برای خرید شما می باشد به شما و کاربرد شما بستگی دارد.

همانطور که می دانید شما برای دم کردن قهوه نیاز دارید که دمای آب خود را بالا ببرید، کتل همانطور که گفتیم جریان آب ورودی به قهوه را کنترل می کند، اما در کتل برقی قهوه ، شما دمای آب خود را نیز می توانید بسیار دقیق تر نسبت به کتل معمولی کنترل کنید که یکی از برترین برندهای موجود در بازار کتل قهوه طرح هریو می باشد.

به طور کلی نحوه استفاده و میزان کاربرد کتل های برقی قهوه نسبت به کتل معمولی بسیار راحتتر و بیشتر است اما بطبع هزینه و قیمت این نوع کتل های قهوه نیز بیشتر است.

همانطور که گفتیم مزیت اصلی کتل های برقی دقیق بودن برای دمای آب می باشد که امروزه طراحی های جدیدی از کتل های معمولی طراحی شده اند که بر روی درب آنها دماسنج تعبیه شده است.

کتل قهوه دماسنج دار تقریبا تمام موارد یک خرید مناسب را دارا می باشد، کنترل جریان آب، دقت در ثبت دمای لازم آب و قیمت مناسبتر نسبت به کتل های برقی!

ما در مجموعه کافی مافی برای دانستن هر آنچه که لازم است در مورد خرید تجهیزات لازم برای تهیه یک قهوه عالی چه در منزل و چه در کافی شاپ بدانید تلاش می کنیم، و شما می توانید به راحتی با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت کافی مافی تجهیزات لازم را خریداری کنید و در صورت نیاز به مشاوره رایگان برای خرید با ما تماس بگیرید.

خرید اسپرسوساز

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture