اثرات  قهوه بر نوجوانان بالای 12 سال به طور علمی اثبات شده است! بدون ضرر است!

وقتی دخترم حدود 14 سال داشت، شروع به پرسیدن کرد که آیا صبح ممکن است مانند مامان و بابا، یک فنجان قهوه بخورد! این ها سخنان استاد دانشگاه نیویوک در سال 2020 در مورد اثرات قهوه بر نوجوانان است!

من به عنوان دانشمندی که در مورد تأثیر کافئین، ماده ای که در قهوه به شما کمک می کند تا شما را از خواب بیدار کند، مطالعه می کنم، درباره بچه ها و نوجوانان، اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهم.

خانم دکتر جنیفر تمپل استاد آزمایشگاه رژیم غذایی و سلامت دانشگاه بوفالو نیویورک آمریکا است که این مطلب تحقیقات ایشون و ارائه آن در سال 2020 می باشد. با هم بخوانیم!

کودکان و نوجوانان از چه منابعی کافئین مصرف می کنند؟

منابع کافئین و اثرات قهوهبسیاری از کودکان و نوجوانان کافئین مصرف می کنند. منبع اصلی این ماده شیمیایی برای کودکان زیر 12 سال نوشابه است. حتی کولا ها مقدار کافئین کمتری نسبت به چای یا قهوه دارند.

کودکان و نوجوانان همچنین می توانند کافئین را از بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها، از جمله شکلات، شیر شکلات و چای یخ زده دریافت کنند.

علاوه بر این، برخی از داروهای بدون نسخه که ممکن است بچه ها مصرف کنند، مانند Excedrin، منابع قابل توجهی از کافئین هستند. اما قهوه منبع اصلی کافئین در بین آمریکایی های 12 سال به بالا است.

بر اساس سال ها تحقیق من در مورد اثرات قهوه بر نوجوانان، اطمینان دارم که یک فنجان قهوه روزانه به بچه های بالای 12 سال آسیب نمی رساند البته تا زمانی که از سایر منابع کافئین دوری کنند.

این یک فنجان قهوه همراه با مثلاً یک قوطی چای یخ زده یا نوشابه یا شکلات می تواند بچه ها را در معرض بیش از میزان کافئین مجاز روزانه یعنی 100 میلی گرم قرار دهد.

بزرگسالان باید بیش از 400 میلی گرم کافئین مصرف کنند، که می توانند آن را از نوشیدن روزانه چهار فنجان قهوه تهیه کنند.

اثرات قهوه و عوارض جانبی مصرف بیش از حد آن

بی خوابی نوجوانان و اثرات قهوهداشتن کافئین زیاد می تواند تأثیرات منفی زیادی بر روی کودکان و نوجوانان داشته باشد، مانند قرار دادن آنها در حالت روحی بد، محروم کردن آنها از خواب و انجام رفتار های مخرب مانند ریسک پذیری و پرخاشگری قرار دهد!

قهوه همچنین می تواند باعث شود برخی از کودکان احساس خفگی، عصبی و اضطراب یا حالت تهوع کنند. این می تواند ضربان قلب و فشار خون آنها را تغییر دهد.

در بعضی موارد، مصرف بیش از حد کافئین باعث می شود بچه ها احساس کنند که از مواد مخدر غیرقانونی استفاده کرده اند.

بچه ها خواب کافی ندارند

ارتباط سن و میزان ساعات خواب بنیاد ملی خواب در نیویورک، به نوجوانان توصیه می کند که حدود 9 ساعت خواب در شب داشته باشند. اما مطالعات نشان می دهد که به طور متوسط بچه ها به ویژه در دبیرستان بسیار کمتر از این می خوابند. لطفا جدول بالا را ببینید!

رنگ مشکی، میزان خواب لازم شبانه برای نوجوانان است و خط قرمز میزان خوابیدن نوجوانان است!

افسانه های قدیمی اثرات قهوه و نقض آنها با علم جدید

افسانه های قدیمی و اثرات قهوهبرخی بزرگسالان ممکن است به بچه ها بگویند که نوشیدن کافئین باعث کاهش رشد آنها می شود. دو دلیل وجود دارد که برخی از مردم چنین فکر می کنند.

اول، مردم قبلاً فکر می کردند کافئین می تواند میزان کلسیم در استخوان های شما را کاهش دهد، که باعث می شود قد شما رشد نکند.

دوم، کافئین که در روز مصرف می شود می تواند خواب شب شما را کاهش دهد. هورمون رشد، که باعث رشد شما می شود، در اوایل خواب آزاد می شود. بنابراین ایده این بود که خواب کم باعث رشد کمتری می شود.

معلوم و اثبات شد که هیچ یک از این نگرانی ها معتبر نبودند. یک مطالعه که به مدت شش سال 81 نوجوان را دنبال کرد، هیچ ارتباطی بین کافئین و تراکم استخوان مشاهده نکرد.

مطالعه دیگر نیز نشان داد که هیچ ارتباطی بین مدت خواب و رشد موجود ندارد.

چه زمانی قهوه بنوشید؟

صبحانه کاملبراساس بهترین کار علمی که در دسترس است، من به سه فرزندم اجازه داده ام که یک بار در روز اون هم صبح، یک فنجان قهوه بخورند.

البته برخی از نوشیدنی ها مثل قهوه یخ زده و طعم دار که مورد علاقه بچه ها است، بیش از 50 گرم قند دارند. و مصرف زیاد قند اضافه شده نیز می تواند عواقب منفی بر سلامتی آنها داشته باشد.

هرگونه اثرات منفی قهوه که از  نوشیدن صبحگاهی بر بدن آنها گذاشته می شود، قبل از خواب شب از بین می رود.

اما من به آنها اجازه نمی دهم بعد از ساعت 3 بعد از ظهر محصولات حاوی کافئین بخورند. برای تندرستی و محافظت از خواب شب آنها لازم است!

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture