اثرات قهوه بر نوجوانان بالای 12 سال بدون ضرر است!

وقتی دخترم حدود 14 سال داشت، یک روز صبح سر میز صبحانه پرسید آیا می تواند مانند من و پدرش همراه صبحانه اش یک فنجان قهوه بخورد؟

خانم دکتر جنیفر تمپل استاد آزمایشگاه رژیم غذایی و سلامت دانشگاه بوفالو نیویورک آمریکا

این ها سخنان استاد دانشگاه نیویوک در سال 2019 در مورد اثرات قهوه بر نوجوانان است!

من به عنوان دانشمندی که در مورد تأثیر کافئین، “ماده ای که در قهوه،  به شما کمک می کند تامدت زمان بیشتری بیدار و سرحال بمانی” مطالعه می کنم، وادار کرد درباره تاثیر قهوه بر بچه ها و نوجوانان، اطلاعات بیشتری مطالعه کنم.

در ادامه مقاله خانم دکتر جنیفر تمپل استاد آزمایشگاه رژیم غذایی و سلامت دانشگاه بوفالو نیویورک آمریکا در مورد تحقیقات ایشان در مورد تاثیرات کافئین بر کودکان و نوجوانان  که بتازگی در  سال 2020 ارائه شده را باهم میخوانیم.

کودکان و نوجوانان از چه منابعی کافئین مصرف می کنند؟

منابع کافئین و اثرات قهوهبسیاری از کودکان و نوجوانان کافئین مصرف می کنند. منبع اصلی این ماده شیمیایی برای کودکان زیر 12 سال نوشابه است. مانند کولا که حاوی مقادیری کافئین است اما نسبت کمتری به قهوه دارد.

کودکان و نوجوانان همچنین می توانند کافئین را از بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها، از جمله شکلات، شیر شکلات وکاکائو دریافت کنند.

علاوه بر این، برخی از داروهای بدون نسخه که ممکن است بچه ها مصرف کنند، مانند Excedrin، منابع قابل توجهی از کافئین هستند. اما قهوه منبع اصلی کافئین در بین آمریکایی های 12 سال به بالا است.

بر اساس سال ها تحقیق  در مورد اثرات قهوه بر نوجوانان، اطمینان داشته باشید که یک فنجان قهوه روزانه به بچه های بالای 12 سال آسیب نمی رساند البته تا زمانی که از سایر منابع کافئین دوری کنند.

یک فنجان قهوه همراه با یک تکه شکلات می تواند بچه ها را در معرض بیش از میزان کافئین مجاز روزانه یعنی 100 میلی گرم قرار دهد.

اما این میزان برایبزرگسالان می تواند حتی بیش از 400 میلی گرم کافئین باشد، که می توانند آن را از نوشیدن روزانه چهار فنجان قهوه دریافت کنند.

اثرات قهوه و عوارض جانبی مصرف بیش از حد آن

قهوه نوجوانداشتن کافئین زیاد می تواند تأثیرات منفی زیادی بر روی کودکان و نوجوانان داشته باشد، مانند قرار دادن آنها در حالت روحی بد، محروم کردن آنها از خواب و انجام رفتار های مخرب مانند ریسک پذیری و پرخاشگری قرار دهد!

قهوه همچنین می تواند باعث شود برخی از کودکان احساس خفگی، عصبی و اضطراب یا حالت تهوع کنند. این می تواند ضربان قلب و فشار خون آنها را نیز تغییر دهد.

در بعضی موارد، مصرف بیش از حد کافئین باعث می شود دچار پیش فعالی شوند.

بچه ها خواب کافی ندارند!

جدول میزان خواب و اثرات قهوهبنیاد ملی خواب در نیویورک، به نوجوانان توصیه می کند که حدود 9 ساعت خواب در شب داشته باشند. اما مطالعات نشان می دهد که به طور متوسط بچه ها به ویژه در دبیرستان بسیار کمتر از این می خوابند. لطفا جدول بالا را ببینید!

رنگ مشکی، میزان خواب لازم شبانه برای نوجوانان است و خط قرمز میزان خوابیدن نوجوانان است!

افسانه های قدیمی اثرات قهوه و نقض آنها با علم جدید

تاثیر قهوه قد کودکانبرخی بزرگسالان ممکن است به بچه ها بگویند که نوشیدن کافئین باعث کاهش رشد آنها می شود. دو دلیل وجود دارد که برخی از مردم چنین فکر می کنند.

اول، مردم قبلاً فکر می کردند کافئین می تواند میزان کلسیم در استخوان های شما را کاهش دهد، که باعث می شود قد شما رشد نکند.

دوم، کافئین که در روز مصرف می شود می تواند خواب شب شما را کاهش دهد. هورمون رشد، که باعث رشد شما می شود، در اوایل خواب آزاد می شود. بنابراین ایده این بود که خواب کم باعث رشد کمتری می شود.

معلوم و اثبات شد که هیچ یک از این نگرانی ها معتبر نبودند. یک مطالعه که به مدت شش سال 81 نوجوان را دنبال کرد، هیچ ارتباطی بین کافئین و تراکم استخوان مشاهده نکرد.

چه زمانی قهوه بنوشید؟

مصرف قهوه کودکانبراساس بهترین کار علمی که در دسترس است، من به سه فرزندم اجازه داده ام که یک بار در روز اون هم صبح، یک فنجان قهوه بخورند.

البته برخی از نوشیدنی ها مثل قهوه یخ زده و طعم دار که مورد علاقه بچه ها است، بیش از 50 گرم قند دارند. و مصرف زیاد قند اضافه شده نیز می تواند عواقب منفی بر سلامتی آنها داشته باشد.

هرگونه اثرات منفی قهوه که از  نوشیدن صبحگاهی بر بدن آنها گذاشته می شود، قبل از خواب شب از بین می رود.

اما من به آنها اجازه نمی دهم بعد از ساعت 3 بعد از ظهر محصولات حاوی کافئین بخورند. برای تندرستی و محافظت از خواب شب آنها لازم است!

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture