خواص تفاله قهوه برای گیاه کاکتوس در میزان رشد آن!

موضوعی که همیشه برای حفظ منابع از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده 100 درصدی از ویژگی ها و مواد قابل استفاده از یک منبع می باشد، قهوه نیز از این قائله مسثنی نمی باشد و ما سعی داریم در مورد خواص تفاله قهوه که یکی از قسمت های پر حجم و تقریبا بدون استفاده قهوه می باشد صحبت کنیم.

یکی از موضاعاتی که در گذشته و زمانی که هنوز استفاده از کودهای صنعتی و شیمیایی رواج پیدا نکرده بود مردم جامعه سعی می کردند از تفاله هر چیزی که می خوردند به عنوان یک کمپوست و کود طبیعی استفاده کنند.

در این مقاله از مجله کافی مافی سعی داریم به طور اختصاصی به موضوع خواص تفاله قهوه به طور اختصاصی برای گیاه کاکتوس را بررسی کنیم که آیا واقعا استفاده از آن می تواند در میزان رشد و سلامت این گیاه تاثیر مثبت داشته باشد یا خیر؟

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

خواص تفاله قهوه و تاثیر آن بر گیاه کاکتوس

تفاله قهوه و کاکتوس

شاید باور این موضوع که تفاله قهوه یکی از مهمترین و مفید ترین تفاله های مواد غذایی می باشد که شما روزانه در حال استفاده هستید.

مواردی از جمله، رفع بوی بد یخچال و جاکفشی، تمیز کننده طبیعی برای وسایل آشپزخانه، درست کردن گلدان گیاهی و استفاده به عنوان ابزار آموزشی، نمونه کاربردهای و خواص تفاله قهوه می باشد که به طور کامل آنها را برای شما قبلا بررسی کرده بودیم.

اما یکی از موضوعاتی که برای دوست داران گیاه همیشه مشکل ساز بوده عدم سازگاری گیاه کاکتوس و ساکولنت ها به کود های شیمیایی و صنعتی می باشد و به راحتی ریشه آنها با این کودها سوزانده می شود.

حال ما می خواهیم با شما این موضوع را بررسی کنیم که آیا گیاه کاکتوس نیز از نوشیدن قهوه لذت می برد و آن را دوست دارد؟

ویژگی های تفاله قهوه و تاثیر آن بر کاکتوس

ویژگی های تفاله قهوه

تنها کافیست که ما برای درک این موضوع یک نگاه کوتاه به ساختار قهوه بی اندازیم، یکی از این مواد تشکیل دهنده قهوه نیتروژن می باشد، وجود این ماده برای سلامت گیاه شما بسیار موثر می باشد و همین موضوع باعث استفاده از تفاله قهوه در کمپوست ها شده است.

اما موضوعی که برای گیاه شما تاثیرات منفی زیادی به همراه دارد، عدم وجود مواد مغذی مانند پتاسیم و منیزیم در خاک شما می باشد که عدم وجود آنها تقریبا باعث نابودی گیاهان حساس و گل های کوچک می شود.

کاکتوس از جمله گیاهانی می باشد که خیلی سریع مواد مغذی موجود در خاک را جذب خود می کند و خاک شما نیاز دارد که این مواد مغذی برای رشد کاکتوس را در اختار داشته باشد تا باعث رشد و سلامت گیاه شما شود.

یکی از موادی که به تقریبا تمام این مواد معدنی را دارا می باشد قهوه می باشد، استفاده از تفاله قهوه به عنوان یک کود برای گیاه کاکتوس نه تنها مفید است بلکه می توان گفت ضرروی می باشد!

خرید دانه قهوه

اسیدی بودن قهوه نکته ای مثبت یا منفی؟

اسیدی بودن قهوه

یکی از مواردی که شاید ذهن شما را درگیر خود کند این است که آیا قهوه که به طور طبیعی دارای خاصیت اسیدی است باعث خشک شدن و نابودی گیاه شما نمی شود؟

به طور کلی گیاهان و مخصوصا کاکتوس ها در خاکی که کمی دارای خاصیت اسیدی باشند بهتر رشد می کنند، وقتی شما گیاه خود را آبیاری می کنید، املاح موجود در آب باعث می شود خاک شما به مرور زمان خاصیت قلیایی پیدا کند، از خواص تفاله قهوه اینست که می تواند این خاصیت قلیایی را خنثی کند و pH خام شما را تنظیم کند.

اما فراموش نکنید این موضوع نیز مانند سایر موارد نیاز به حفظ تعادل دارد، شما برای استفاده از تفاله قهوه نباید افراط کنید، آ را به مقدار کم و به صورت رقیق شده با آب استفاده کنید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. مهدی مبین زاد می‌گوید

    دوست گرامی. تفاله قهوه دارای نیتروژن بالایی است که این برای کاکتوس به هیچ عنوان مناسب نیست. برای این سخن- نظر شما را به ترکیب کود مورد استفاده برای کاکتوس ها جلب مینمایم. ۳۶-۱۱-۳. (۳ واحد نیتروژن- ۱۱ واحد فسفر و ۳۶ واحد پتاس). یعنی کمترین میزان ممکن. من خود پرورش دهنده کاکتوس هستم و این را سالها پیش امتحان نموده ام. لطفا مردم را گمراه نکنید!!!

    1. مرضیه فراهانی می‌گوید

      دوست عزیز ماهم این مقاله رو طبق مطالعات علمی ترجمه و نوشتیم و خیلی خوشحالم که همچین نظر تخصصی در مورد این مطلب برامون نوشتین و به هیچ وجه قصد ما گمراهی شما دوستان نیست.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture