قهوه فیلیپین و تولید بی نظیر 4 نوع متفاوت قهوه در این کشور!

امروز سعی داریم درمورد قهوه فیلیپین صحبت کنیم، در واقع در مورد کشوری که در دنیای قهوه بی نظیر است، دلیل این موضوع هم تولید 4 نوع قهوه یعنی عربیکا، روبوستا، لیبریکا و اکسلسا می باشد.

خرید دانه قهوه

البته لازم است بدانید که هرچند این کشور در تولید هر 4 نوع قهوه اصلی جهان آن هم با کیفیت بالا جز معدود کشورهای جهان به شمار می رود ولی تولید قهوه فیلیپین با فراز و نشیب های بسیار زیادی همراه بوده است که سعی داریم به طور کلی تولید قهوه و ویژگی های محصولات این کشور را به طور دقیق بررسی کنیم.

قهوه فیلیپین از کجا شروع شد؟

تاریخچه قهوه

قهوه در کشور فیلیپین در جزیره جاوا و با نوع عربیکا در سال 1690 شروع به معرفی کرد اما در این زمان این کشور هیچگونه تولید در تولید محصول قهوه نداشتند و مصرف قهوه این کشور توسط تجار انگلیسی و آمریکایی تامین می شد.

در سال 1730 یک فرد ناشناس کاتولیک برای اولین بار درخت قهوه را در شهری به نام لیپا در این کشور کاشت، با گذشت زمان و به مرور تولید و کاشت قهوه در مزارع این کشور شروع به افزایش کرد.

بخاطر شروع قهوه در شهر لیپیا مردم این کشور این شهر را به نام پایتخت قهوه فلیپین معرفی کردند که نقش جدی در چرخه صنعت این کشور مخصوصا در زمینه قهوه ایجاد کرد.

فراز و نشیب تولید قهوه در فیلیپین:

قهوه فیلیپین

پس از گذشت حدود یک قرن از تولید قهوه در کشور فیلیپین یعنی در سال 1865 بود که پس از جنگ داخلی در آمریکا این کشور تصمیم گرفت به خاطر قیمت پایین قهوه فیلیپین آن را جایگزین قهوه برزیلی کند.

علاوه بر این موضوع در سال 1869 با افتتحاح کانال سوئز، حمل و نقل تولیدات قهوه این کشور با سهولت خیلی بیشتری به کشورهای اروپایی راه پیدا کرد، و این دو عامل باعث شد صنعت قهوه در کشور فیلیپین با رشد چشمگیری همراه شود.

خرید دانه قهوه عربیکا

اما تنها پس از یک دهه در سال 1879 صنعت قهوه  توسط  بیماری “قهوه روست Coffee Rust”   مورد حمله قرار گرفت، قارچی که باعث از بین رفتن زودرس برگ های گیاه قهوه شده و درخت را به شدت ضعیف می کند که به خاطر همین موضوع دو سال بعد تقریباً تمام درختان قهوه در فیلیپین از بین رفت!!

در این برهه بود که تولید قهوه در فیلیپین تقریبا به میزان یک ششم مقدار قبل کاهش یافت، اندکی بعد برزیل جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دانه های قهوه در جهان دوباره بدست گرفت و تقریبا فیلیپین را آواره کرد!!

اگر دوست دارید در مورد انواع مدل های قهوه دیگر و نحوه تهیه و خرید برترین دانه های قهوه جهان بیشتر بدانید سایر مقالات کافی مافی را فراموش نکنید و همچنین پس از انتخاب به راحتی می توانید از فروشگاه اینترنتی ما محصولات دلخواه خود را سفارش دهید.

قهوه فیلیپین و نحوه موفقیت آن در جهان

برند جهانی قهوه

باید گفت فیلیپین و قهوه این کشور را می توان به عنوان نماد تلاش و امید در جهان دانست و دلیل این موضوع را می توان رشد و پیشرفت این کشور در صنعت قهوه پس از شکست سنگینی که در این زمینه داشتند معرفی کرد.

پس از آن ناکامی سنگین در قهوه فیلیپین، ایالت متحده که نفع زیادی از قهوه های ارزن قیمت کشور فیلیپین میبرد با استفاده از گیاهان مقاوم در مقابل بیماری شروع به کمک تولید دوباره قهوه در این کشور کرد، همچنین رشد مصرف قهوه های فوری در جهان و نیاز بیشتر به تولید قهوه روبوستا باعث شروع دوباره و گسترش و رشد تولیدات قهوه در این کشور کرد.

فیلیپین به نوعی از بیماری که باعث نابودی صنعت این قهوه شده بود درس گرفت و به سمت تولید قهوه روبوستا به جای عربیکا در این کشور کرد، هرچند قیمت روبوستا نسبت به عربیکا پایینتر بود ولی مقاومت بسیار بالاتری نسبت به بیماری دارد.

فروشگاه قهوه کافی مافی

آنها توانستند با تولید یک قهوه فوری که خیلی از ما آن را با نام 3 در 1 می شناسیم، که اولین بار در این کشور تولید شد و از ترکیب قهوه با خامه و شکر آماده می شد، البته قهوه استفاده شده در این ترکیب، قبل از مخلوط شدن با شکر و خامه با شیر مخلوط شده است.

لازم است بدانید که امروزه صنعت قهوه فیلیپین، به گونه ای رشد کرده که شرکت نستله یکی از بزرگترین مشتریان قهوه روبوستا در فیلیپین به حساب می آید، همچنین شرکت استارباکس نیز در صنعت قهوه با این کشور بسیار همکاری می کند و فروشگاه های متعددی در سطح شهرهای این کشور فعال کرده است.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture