مدیتیشن با قهوه (موضوع جدید و بسیار جذاب)

مدیتیشن با قهوه ؟!! موضوعی که شاید برای با اول باشد که آن را می شنویم و برای ما دوست داران قهوه موضوعی بسیار جذاب و دلچسب می باشد. اگر با موضوع مدیتیشن آشنا باشید احتمالاً اگر در نگاه اول به این موضوع فکر کنید سخت بودن انجام اینکار با قهوه به ذهنتان خطور خواهد کرد که ما در این مقاله قصد داریم به شما خلاف این امر را نشان دهیم و به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید با انجام مراحلی ساده اینکار را به نحوه احسنت انجام بدهید.

ما در این مقاله از کافی مافی سعی خواهیم کرد در ابتدا یک توضیح مختصر در مورد خود متیشن برای کسانی که آشنایی با آن ندارند بدهیم و در ادامه به سراغ انجام متیشن با قهوه و توضیح انجام گام به گام آن بپردازیم.

شناخت اولیه متیشن و بررسی آن

مدییشن

مدتیشن که آن در زبان ما ایرانی ها به مراقبه شناخته شده است دارای ماهیتی شرقی می باشد و بیشتر در کشورهای که مردمانش به درون و وجود خود اهمیت می دهند مورد استقبال قرار گرفته است.

اگر بخواهیم به شکل ساده تر این موضوع را بیان گنیم باید گفت مدیتیشن یعنی تمرکز، به‌طوری‌  که نیروهای درونی‌مان آزاد شوند و بتوانند با فراغ بال به فعالیت بپردازند. پس احتمالاً به توجه به این تعاریف باید مدیتیشن با قهوه را نیز حدس زده باشید.

به طور کلی برای یک فرد مبتدی بسیار مشکل است که ساعت‌ها بنشینید و به هیچ چیز فکر نکند و یا یک «ذهن خالی» داشته باشید. روش های متفاوتی برای ایجاد انجام اینکار وجود دارد که مراحل مختلفی نیز دارد، ما در این مقاله سعی داریم در مورد مدیتشن با قهوه ای صحبت کنیم که برای ما دوست داران قهوه انجام آن بسیار جذاب می باشد.

روش انجام مدیتیشن با قهوه

مدیتیشن با قهوه

همانطور که گفتیم فراموش نکنید اولین موضوعی که قبل از انجام اینکار لازم است بدانید این است که شما باید برای اولین بار کمی با سختی اینکار را انجام دهید، ولی به طور قطع در صورت انجام درست آن به گونه ای لذت خواهید برد که از مشتریان اصلی مدیتیشن با قهوه شوید. 🙂

باید یاد بگیریم در مورد قهوه یا هر نوشیدنی دیگری، میزان مصرف بالا و نوشیدن بیش از حد می تواند نتایج و عوارض مختلفی برای بدن ما به همراه داشته باشد، به همین خاطر توصیه می شود به جای بالا بردن حجم نوشیدن، بهتر است شما لذت بردن از آن را بالا ببرید و بتوانید بر روی نوشیدن خود تمرکز کنید.

مراحل انجام مدیتیشن با قهوه (گام به گام)

ریلکس شدن با نوشیدنی

در ابتدای کار و قبل از شروع انجام مدیتیشن با قهوه توصیه می کنیم که سه فنجان را در مقابل خود قرار دهید. یکی را با دانه‌های قهوه پر کنید، یکی را با قهوه آسیاب شده و دیگری را با قهوه نوشیدنی.

1.  در یک جای راحت بشینید.

سعی کنید راحت ترین حالت ممکن را داشته باشید. این یک گسست از شلوغی زندگی روزمره است. کمی وقت به تماشای فضای اطراف خود اختصاص دهید. می‌توانید به فنجان‌های جلوی خود نگاه کنید، اما هنوز چیزی را لمس یا مزه نکنید.

2. به نفس کشیدن خود توجه کنید.

حس کنید که چگونه از بینی وارد و خارج می‌شود. اگر احساس راحتی می‌کنید، اکنون می‌توانید چشمان خود را ببندید. با سرعت دلخواه، پنج بار نفس بگیرید و از طریق بینی خارج کنید. سعی کنید به طور ویژه‌ای روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید، لازم نیست نگران تخلیه ذهن و یا چیز دیگری باشید.

3. تنفس را به آرامی ادامه دهید و توجه خود را به دانه‌های قهوه مقابل خود معطوف کنید.

دست راست خود را داخل فنجان حاوی دانه‌ها قرار دهید. احساس آنها در برابر پوست خود را دریافت کنید. صاف و گرد؟ خنک و کمی چرب؟ پس از لمس آنها به مدت کافی، دست خود را به آغوش خود برگردانید. دوباره با سرعت دلخواه پنج بار نفس بگیرید.

4. نفس آرام خود را ادامه دهید و توجه خود را به سمت فنجان حاوی قهوه آسیاب شده معطوف کنید.

مدیتیشن با قهوه

دست چپ خود را درون فنجان بگذارید و احساس قهوه در برابر پوست خود را دریافت کنید. آیا لمس آن حس خشنی دارد؟ بعد از اینکه قهوه را به مدت کافی لمس کردید، می‌توانید دست خود را به آغوش خود برگردانید.

5. به آرامی به نفس کشیدن ادامه دهید و توجه خود را به فنجان حاوی قهوه نوشیدنی معطوف کنید.

فنجان را بردارید. بر حس فنجان در دستتان تمرکز کنید. آیا سطح آن گرم است یا کمی سرد شده است؟ سپس دوباره با سرعت دلخواه پنج بار نفس بگیرید.

6. فنجان را جلوی صورت خود بگیرید، از طریق بینی نفس بکشید و از دهان بیرون دهید.

روی عطر قهوه تمرکز کنید. چه رایحه‌هایی را حس می‌کنید؟ شیرینی، یا رایحه دودی؟ عطر آن نرم و آرام است یا قوی و خشن؟

7. اکنون می‌توانید فنجان را پایین بیاورید

اما همچنان آن را در دست خود نگه دارید. دوباره روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید. احساس کنید که چگونه با نفس کشیدن، سینه شما بالا و پایین می‌رود. از طریق بینی باری دیگر پنج نفس بگیرید.

8. حال می‌توانید جرعه‌ای از قهوه خود بنوشید و آن را در دهان حس کنید. 

در اینجای مدیتیشن با قهوه نیاز است به سوالاتی مانند چه حسی دارد؟ گرم است؟ قوی است؟ پاسخ داده و دوباره پنج حلقه نفس آرام بگیرید.

9. یک جرعه دیگر از قهوه بنوشید و این بار، روی عطر و طعم آن تمرکز کنید.

آیا در فنجان شما شیرینی، اسیدیته یا تلخی وجود دارد؟ چه طعم و مزه‌های جزئی را می‌توانید پیدا کنید؟ دوباره پنج حلقه نفس از طریق بینی خود بگیرید.

بیشتر بخوانید: تفاوت دستگاه آسیاب قهوه پره ای و مته ای در چیست؟

10. به نوشیدن قهوه ادامه دهید، یا فنجان را در دست بگیرید.

تمرکز را به نفس خود برگردانید. حس کنید که چگونه سینه شما بالا و پایین می‌رود. حال ذهن شما احساس آرامش می‌کند و فنجان قهوه در دست شما گرم و دلپذیر است. این مدیتیشن، ذهن شما را آرام کرده است.

11. به آرامی به ریتم نفس طبیعی خود برگردید. 

در پایان انجام مراحل مدیتیشن با قهوه لازم است، انگشتان دست و پای خود را تکان دهید تا جریان خون افزایش یابد. می‌توانید دست‌ها و پشت خود را کش بیاورید. از خود برای صرف این زمان برای یک استراحت از طریق مدیتیشن با قهوه تشکر کنید.

فواید انجام مدیتشن با قهوه

نفس عمیق

تحقیقات و آزمایشات نتایج فوق العاده ای را برای مدیتیشن با قهوه را نشان می دهد که در ادامه به بررسی و بیان مهمترین آنها می پردازیم و به صورت تیتروار آنها را برای شما معرفی می کنیم:

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. رضا غزل باشی می‌گوید

    سلام وبا نام خدا ۱۱۰۱۱۰ح.ق الف الف الف مرتبه شکرانه و ارزوی سعادت و پیروزی برای عاملین محترم وبزرگواران م ه د ی عج وارادتمند شما عبدالرضا غزل باشی یاعلی

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture