دمنوش گل همیشه بهار و بررسی خواص و نحوه تهیه آن!

دمنوش گل همیشه بهار و معرفی گیاهی که با خواص خود تعجب همگان را برانگیخته است، خیلی از ما به طور قطع نام این گیاه را شنیده ایم ولی به طور قطع همه چیز را درمورد آن نمی دانیم، ما در این مقاله سعی داریم آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و موارد مختلفی همچون خرید ، قیمت ، خواص و نحوه تهیه آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

گل همیشه بهار به خاطر اسم ویژه ای که دارد ذهن خیلی از افراد را به خود جلب می کند و خیلی از ما با شنیدن نام آن کنجکاو می شویم تا بدانیم این گیاه چیست و چه خواصی دارد، پس برای فهمیدن آن با ما در این مقاله از کافی مافی همراه باشید.

معرفی و شناخت گل همیشه بهار

معرفی دمنوش

گیاه گل همیشه بهار marigold گیاهی علفی، یکساله دارای ساقه‌ای به طول 20 تا 50 سانتی‌متر است، برگهایی ساده بیضوی، دراز، پوشیده از کرک، با کناره‌های موجدار و به رنگ سبز، مایل به قهوه‌ای روشن دارد، روی ساقه منشعب آن کاپیتول‌های درشت و زیبا ظاهر می‌گردد.

از ویژگی ها بارز این گل می توان به رشد سریع این گیاه اشاره کرده که از مرحله کاشت تا رسیدن به گل دهی تقریبا تنها 8 هفته کافی می باشد که به همین خاطر می توانید بجای خرید آن، این گیاه را در منزل پرورش دهید.

اسم این گیاه را می توان برگرفته از مدت زمان گل دهی آن مربوط دانست که بر خلاف بسیاری از گل های دیگر مدت زمان بسیار طولانی این کار را انجام می دهد، تقریبا از اول فروردین تا پایان پاییز یعنی 9 ماه از سال گل می دهد!!!

یکی از ویژگی های جالب این گیاه می توان به این نکته اشاره کرد که صبح ها در حدود ساعت 10 صبح شکوفا می شود و بعد از ظهرها تقریبا ساعت 5 دوباره جمع می گردد.

این گیاه دارای انواع مختلفی می باشد که تعداد آن بالای 50 نمونه می باشد که دو مدل پرپر و پرتقالی رنگ که دارای خواص دارویی بسیار زیادی می باشند را می توان مهمترین این مدل ها دانست.

دمنوش گل همیشه بهار

چای گل همیشه بهار

گلبرگ های گل همیشه بهار دارای خواص فوق العاده می باشد مخصوصا زمانی که به صورت غنچه باشند دارای خواص درمانی بالایی می باشند، به همین خاطر آنها می چینند و در یک محیط دور از آفتاب و در دمای تقریبا 35 درجه خشک می کنند.

از این گلبرگ ها برای تهیه دمنوش گل همیشه بهار استفاده می شود که به طور قطع نوشیدن آن را به شما بسیار توصیه می کنیم، طعمی ملایم و خواص بسیار بالا و راحتی در تهیه از ویژگی های اصلی این دمنوش می باشد.

تنها کافی است شما یک مشت از این گلبرگ ها را درون آب جوش ریخته و به مدت 5 دقیقه منتظر بمانید تا دمنوش ما آماده نوشیدن شود و دم بکشد.

خواص دمنوش گل همیشه بهار

خواص دمنوش گل همیشه بهار

در اینجا سعی داریم مواردی بگوییم که با دانستن آن قطعا سریع به سراغ تهیه کردن و خرید گل همیشه بهار خواهید رفت.

از خواص اصلی دمنوش گل همیشه بهار می توان افزایش سیستم ایمنی بدن اشاره کرد که می تواند بدن شما را در برابر بسیاری از بیماری ها ایمن کند.

درمان و ترمیم بیماری های التهابی روده و معده که به خاطر مصرف فست فودها امروزه بسیار رایج شده است را می توانید با نوشییدن این دمنوش به حداقل برسانید، معده درد، زخم معده، رفلاکس معده و موارد این چنینی را با نوشیدن مرتب این دمنوش می توانید کاملا درمان کنید و از شر آنها راحت شوید.

التهاباتی و عفونت هایی که در قسمت گلو در بسیاری از افراد رایج است به خاطر خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهاب این گیاه، با نوشیدن دمنوش و چای گل همیشه بهار به حداقل مرشد.

به طور کلی این گیاه برای سم زدایی و کاهش عفونت های مختلفی که مخصوصا در قسمت های گوش و چشم ایجاد می شود بسیار مناسب است.

اینها تنها موارد اصلی خواص گل همیشه بهار بود که برای شما بازگو کردیم، درمان عفونت پوست و اندام تناسلی، کمک به تنظیم دوره پریودی، درمان زخم، سوختگی و راش، کاهش درد و اسپاسم‌های عضلانی و ده ها موارد دیگری که می توان برای این گیاه فوق العاده معرفی کرد.

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture