روز قهوه رو جشن بگیریم! 1 اکتبر روز جهانی قهوه این نوشیدنی انرژی بخش است!

1 اکتبر روز جهانی قهوه است که به تقویم ما ایرانی ها می شود 9 یا 10 مهرماه که در سال پیش رو یعنی 99 روز پنج شنبه  10 مهر جشن روز جهانی قهوه می شود.

جالبه بدونید که 77 کشور عضو سازمان جهانی قهوه (ICO) و دهها انجمن قهوه از سراسر جهان این روز را جشن می گیرند.

روز تجلیل از تنوع، کیفیت و اشتیاق بخش قهوه است. این فرصتی برای دوستداران قهوه است که عشق خود را نسبت به این نوشیدنی دلنشین و انرژی بخش به اشتراک بگذارند و از میلیون ها کشاورز که معیشت آنها به این محصول معطر وابسته است حمایت کنند.

خرید قهوه 

جشن روز قهوه در کشورهای جهان!

روز جهانی قهوه در کشورهای جهانروز جهانی قهوه همچنین به عنوان روز قهوه یا روز ملی قهوه شناخته می شود. بسیاری از کشورهای جهان آن را در تاریخ های مختلف در طول سال جشن می گرفتند.

به عنوان مثال، آلمان آن را در سال 2006 شروع کرد و هر سال در اولین شنبه شهریور ماه جشن می گرفت. در ایالات متحده، آن در 29 سپتامبر جشن گرفته می شده است.

در مارس 2014، کشورهای عضو ICO توافق کردند که روز جهانی قهوه را در 1 اکتبر جشن بگیرند تا به صورت مشترک برای دوستداران آن در سراسر جهان برگزار شود.

1 اکتبر سالانه به عنوان روز جهانی قهوه معروف می باشد که به عنوان تعطیلی غیررسمی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان جشن گرفته می شود.

این تعطیلات همچنین به افزایش آگاهی در مورد کشت پایدار قهوه و شیوه های تجارت عادلانه در صنعت قهوه کمک می کند.

قهوه نوشیدنی است که از دانه ها یا توت های گیاه قهوه تهیه می شود. به عنوان یک نوشیدنی نشاط آور و با فواید سلامتی بسیار، قرن ها  در سراسر جهان مورد توجه مردم بوده است.

خرید اسپرسوساز

قهوه از آغاز تا به امروز

قهوه از آغاز تا به امروزمورخان معتقدند قهوه برای اولین بار در اتیوپی کشف شد اما بعدها در مقیاس وسیعی کشت شد و برای اولین بار توسط اعراب معامله شد.

قهوه در ابتدا برای مراسم ها و آیین های مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت، در قرن شانزدهم و در قرن 17 میلادی در اکثر خانوارهای خاورمیانه، پارس و آفریقا این نوشیدنی انتخاب شد تا جاییکه امروزه روز قهوه در اکثر دنیا جشن گرفته می شود.

علی رغم محبوبیت امروز، قهوه سهم منتقدان خود را در تاریخ داشته است. سلطان مراد چهارم از امپراطوری عثمانی آنقدر از قهوه متنفر بود که قهوه را با نوشیدن جرمی که مجازاتش اعدام است برابر ساخت.

در انگلستان، پادشاه چارلز دوم از ترس توطئه هایی که بر روی فنجان قهوه گذاشته خواهد شد! دستور داد که تمام قهوه خانه ها بسته شوند.

خرید قهوه لاوازا

روز قهوه را چطور جشن بگیریم؟

جشن روز قهوهروز بین المللی قهوه را با نوشیدنی قهوه مورد علاقه خود جشن بگیرید 🙂 می توانید مدتی خودرا از مشغله ها و هیاهو دور کنید و آن را با لذت نوشیدن قهوه مورد علاقه تان بگذرونید.

بسیاری از کافی شاپ ها در سراسر جهان در این تاریخ یک فنجان رایگان ارائه می دهند، بنابراین می تونید در صف عاشقان قهوه قرار بگیرید و از فنجان رایگان تون لذت ببرید!

می تونید برای آن برنامه ریزی کنید. با دوستاتون جمع بشید و یک مراسم کوچک چند نفره راه بندازید. دسرهای با طعم قهوه درست کنید. آهنگ بخونید و بازی های دسته جمعی بکنید.

طعم های جدید و انواع قهوه را امتحان کنید. اطلاعاتتون در مورد قهوه رو زیاد کنید. مطالعات نشان داده اند که نوشیدن مقدار متوسط ​​قهوه می تواند به زندگی سالم تر و طولانی تر کمک کند؟

می تونید مطالب متنوع در مورد قهوه را در سایت کافی مافی مگ بخونید!

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture