چای و دمنوش هایی که به خواب شما کمک می کند را بشناسید!

قدمت استفاده از چای و دمنوش هایی که به استراحت و خواب ما انسان ها کمک می کند به صدها سال می رسد، از زمانی که ما انسانها برای اولین بار متوجه شدیم که برخی از گیاهان به ما کمک می کنند تا با آرامش بیشتر و راحت تر بخوابیم.
هنگامی که از بی خوابی یا استرس مزمن رنج می برید، کمی تسکین می تواند به ما بسیار کمک کند، داروهایی برای این کار وجود دارد، اما در دراز مدت عوارض استفاده از این داروها بسیار جدی می باشد.
استفاده از یک چای ساده قبل از خواب نه تنها عوارض داروها را نداشته، بلکه برخی از آنها در واقع برای کمک به هضم غذا نیز کمک می کنند، شکم بیش از حد پر، نفخ و درد معده همگی می تواند از جمله مواردی باشد که باعث بی خوابی می شود.
ما سعی داریم مهمترین چای ها و دمنوش هایی که به خواب کمک می کند را برای شما معرفی کنیم، لطفا با ما همراه باشید!

1. بابونه دمنوشی برای آرام کردن خود قبل خواب!

بابونه
بابونه سال هاست که به عنوان دمنوش اصلی به منظور آرامش اعصاب ، کاهش استرس و به طور کلی احساس آرامش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه بسیار قدیمی است، و تقریباً همه آن را می شناسند.
یکی از فواید بابونه کاهش علائم افسردگی است که این عامل یکی از عوامل مهم در کاهش کیفیت خواب و بی خوابی می باشد. همچنین نشان داده شده است که چای بابونه باعث کاهش استرس در مادران پس از زایمان می شود و به آنها در خواب بهتر کمک فراوانی می کند.
این دمنوش گیاهی، جز دمنوش های بدون کافئین می باشد به همین دلیل هیچ تاثیر منفی در کاهش خواب ندارد.

2. چای گیاهی ریشه والرین

والرین
والرین “Valerian” یک نوع چای گیاهی مورد علاقه بسیاری از انسان ها قبل از خواب است، این چای گیاهی که به طور طبیعی در اروپا و چین رشد می کند و در کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی نیز به مرور گسترش پیدا کرده است.
ای چای به راحتی و بدون نیاز به نسخه، به عنوان یک آرام بخش خفیف، قابل مصرف است، البته مصرف آن باید به میزان کنترل شده و نه مقدار زیاد باشد. هنگامی که شما از این چای استفاده می کنید، دقت کنید که در یک فنجان، 2 الی 3 گرم ریشه والرین خشک شده کافی می باشد!
نحوه تاثیر این نوشیدنی فوری نیست، با گذشت زمان و به مرور بدن شما آرام خواهد شد و احساس استرس کمتری خواهیدکرد.

3. اسطوخودوس برای آرامش و کاهش استرس

 اسطوخودوس
اسطوخودوس گیاه دیگری است که به خاطر خاصیت ضد استرس آن و بوی بسیار شگفت انگیزی که دارد، برای خوابیدن به شما کمک می کند. در واقع هنگام تهیه یک فنجان دمنوش اسطوخودوس، هم بو و هم خود اسطوخودوس به شما در ایجاد آرامش کمک می کند.
اسانس اسطوخودوس به کاهش اضطراب در بیمارانی که دچار مشکلات دندان می باشند کمک فراوانی می کند، همانطور که می دانیم مشکلات دندان ها و درد های ناشی از آن برای بسیاری از ما انسان ها یک مشکل رایج می باشد.

4. دمنوش لیمو ضد اضطراب و بی خوابی

چای گیاهی
دمنوش لیمو ترکیب دیگری است که به شما در رفع علائم اضطراب و بی خوابی کمک می کند دمنوش لیمو که ویژگی های بسیار شبیه به اسطوخودوس دارد را نیز می توانید بدون نسخه مصرف کنید.
لیمو برای کاهش استرس و اضطراب به شما کمک می کند و یک میوه نسبتاً رایج است که در غذاهای مختلف دنیا یافت می شود.

5. دمنوش نعناع برای کاهش درد معده قبل از خواب

دمنوش نعناع
دمنوش نعناع معمولاً یک دمنوش صبحگاهی است، که معمولا به همراه یک تکه نان با کره استفاده می شود.
این دمنوش دارای مزایای سلامتی بالایی است، نعناع در هضم غذا بسیار کمک می کند ولی شاید بوی آن برای خواب خیلی مناسب نباشد ولی اگر به خاطر برخی مشکلات معده ای از خواب بیدار شدید، این دمنوش بسیار به شما کمک می کند.
مشکلات معده و دردهای آن یکی از رایج ترین مشکلات قبل از خواب می باشد به همین خاطر نوشیدن این دمنوش برای کسانی که با این مشکلات رو به رو هستند یکی از بهترین گزینه ها می باشد.
هنگام نوشیدن دمنوش نعناع  به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد می تواند معده شما را ناراحت کند، بنابراین سعی کنید قبل از خواب بیش از 2 فنجان از این دمنوش را استفاده نکنید.

6. دمنوش رازیانه و کمک به هضم قبل از خواب

دمنوش
رازیانه گیاه دیگری است (معمولاً به صورت دانه) که برای بهبود هضم و سهولت گوارش در معده استفاده می شود، اگر طعم تند نعناع را دوست ندارید رازیانه گیاهی است که برای جایگزین کردن نعنا در هضم غذا بسیار مناسب می باشد.
دمنوش رازیانه برای مادران که به فرزند خود شیر می دهند بسیار توصیه می شود و باعث افزایش شیر می شود.
از دیگر مزایای دمنوش رازیانه می توان به سرکوب اشتها اشاره کرد که برای افرادی که با مشکل گشنگی در بین خواب خود مواجه اند بسیار مناسب می باشد.
همچنین به دلیل وجود آنتی اکسیدان موجود در دانه رازیانه، در مبارزه با رادیکال های آزاد (که به نوبه خود منجر به رشد سلول های سرطانی می شود) می تواند کمک کند.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture