زنجبیل و خواص فوق العاده آن را بشناسیم! طرز تهیه دمنوش زنجبیل!

دمنوش زنجبیل روشی آسان، خوشمزه با طبعی گرم، برای ارتقاء سلامتی و ایمنی بدن ما در برابر انواع بیماری ها است. زنجبیل بومی آسیا است و گیاه گلدار خانواده زینجی بریسی (Zingiberaceae) است که طبع بسیار گرمی دارد.

ریشه یا ساقه آن، البته اگر پودرش باشه می تونه طعم بسیاری از غذاها رو خیلی خوب عوض می کند! خواص زنجبیل، آن را به یک داروی گیاهی باستانی برای انواع بیماری ها تبدیل کرده است.

نوشیدن دمنوش آن می تواند در همه چیز، از بیماری حرکتی گرفته تا پیشگیری از سرطان کمک کند! در این مطلب فقط برخی از فواید شناخته شده آن آورده شده است.

فروشگاه قهوه کافی مافی

رفع دریازدگی با دمنوش زنجبیل!

زنجبیلطب سنتی نشان می دهد که دمنوش زنجبیل می تواند به آرامش علائم بیماری حرکتی مانند سرگیجه، استفراغ و عرق سرد کمک کند.

یک مطالعه قدیمی نشان داد که این ساقه های جادویی به کاهش شدت بیماری های حرکتی کمک می کند. اگر از حالت تهوع در وسایل نقلیه متحرک رنج می برید، احتمالاً زنجبیل می تواند آن را خیلی کمتر کند!

درمان حالت تهوع از بیماری صبحگاهی یا شیمی درمانی!

برخی از متخصصان معتقدند که اجزای فعال موجود در زنجبیل مانند روغن های فرار و ترکیبات فنلی موجود ذ ر آن می توانند به تسکین حالت تهوع ناشی از بارداری، شیمی درمانی یا جراحی کمک کنند.

البته لازمه که قبل از استفاده و بعد از جراحی با پزشک مشورت کنید، زیرا ممکن است در لخته شدن خون موثر باشد.

محققان از منبع معتبر Trusted Source می گویند که زنجبیل می تواند یک جایگزین ارزشمند برای داروهای سنتی ضد تهوع در افرادی باشد که باردار یا تحت شیمی درمانی هستند و نمی توانند داروهای استاندارد را داشته و یا تحمل کنند.

خرید دانه قهوه

فشار خون و سلامت قلب با زنجبیل!

درمان فشار خون منبع معتبر Trusted Source پیشنهاد کرده است که مصرف زنجبیل می تواند ما را در برابر بیماری های قلبی محافظت کند:

  • فشار خون پایین
  • از حملات قلبی جلوگیری کنید!
  • از لخته شدن خون جلوگیری کنید!
  • تسکین سوزش قلب
  • کلسترول پایین
  • گردش خون را بهبود می بخشد!

زنجبیل و کنترل وزن و قند خون!

خواص زنجبیلیک منبع علمی معتبر از سال 2012 از دانشگاه کلمبیا که شامل 10 مرد اضافه وزن دار است، دریافت که نوشیدن دمنوش زنجبیل داغ (در این حالت، پودر آن در آب داغ حل می شود) که باعث افزایش احساس پر بودن معده و کاهش گرسنگی و در نتیجه در طول زمان موجب کاهش طبیعی وزن می شود.

مطالعات منبع معتبر نشان می دهد زنجبیل در مدیریت چاقی موثر است. با این حال، اکثر آزمایش ها بر روی موش که نشان می دهد که می تواند به جلوگیری از چاقی و عوارض مربوط به چاقی کمک کند.

برخی تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد زنجبیل می تواند به بهبود قند خون، کاهش A1C، انسولین و تری گلیسیرید در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

خرید قهوه اسپرسو 

دمنوش زنجبیل مسکن درد است!

این نوشیدنی مسکن درد است!زنجبیل قرن ها برای درمان التهاب مورد استفاده قرار می گرفت و این خاصیت با شواهد علمی نیز امروزه اثبات شده است.

در چندین مطالعه نشان داده شده است که به ویژه به منظور تسکین دردهای ناشی از آرتروز زانو کمک می کند. این دمنوش همچنین می تواند به کاهش سردرد، گرفتگی قاعدگی، درد عضلات و سایر انواع درد کمک کند.

تقویت ایمنی بدن و پیشگیری از سرطان

اعتقاد بر این است که آنتی اکسیدان های موجود در زنجبیل می توانند به تقویت ایمنی بدن و کاهش استرس شما کمک کنند. استنشاق بخار دمنوش آن همچنین می تواند به رفع گرفتگی بینی و سایر موارد تنفسی از سرماخوردگی یا آلرژی های محیطی کمک کند.

تحقیقات حتی نشان داده است که زنجبیل می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند و با انواع مختلفی از سلول های سرطانی از جمله سرطان لوزالمعده  و سرطان روده بزرگ مبارزه می کند.

طرز تهیه دمنوش زنجبیل در خانه

دمنوش رنجبیلدر اینجا یک دستورالعمل آسان برای تهیه دمنوش زنجبیل در منزل آورده شده است:

  • 4 تا 6 برش نازک زنجبیل پوست کنده و خامه ای (اضافه کردن برش های بیشتر برای چای زنجبیل قوی تر)
  • 2 فنجان آب
  • آب نصف لیموترش یا آب لیمو، و شهد عسل برای طعم دادن (اختیاری)

ابتدا ریشه زنجبیل را بشویید و خرد کنید. سپس آن را به صورت نازک خرد کنید. یک قوری یا ظرف متوسط ​​را با 2 فنجان آب پر کنید.

برش ها را درون آب بگذارید و بسته به اینکه می خواهید دمنوش شما چقدر قوی و تند شود، به مدت 10 تا 20 دقیقه به آرامی روی شعله بجوشد. از روی حرارت بردارید. در صورت تمایل آب لیمو و عسل (یا آگاو) را اضافه کنید تا مزه دار شود.

همچنین می توانید دمنوش را با شیر درست کنید. برش ها را به مدت 10 دقیقه در 1 فنجان آب بجوشانید، سپس از روی حرارت برداشته و 2 فنجان شیر اضافه کنید و به مدت پنج دقیقه بذارید بمونه و بعد نوش جان کنید.

خرید اسپرسوساز

اثرات جانبی زنجبیل!

نوشیدن دمنوش زنجبیل می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد، اما اینقدر گرم و تند است که بعید به نظر میاد که مقادیر بسیار زیادی را مصرف کنید و این مشکلات را تجربه کنید.

اغلب افراد گاز و نفخ معده، سوزش قلب و حالت تهوع را عوارض جانبی گزارش می كنند. از آنجا که زنجبیل می تواند فشار خون را کاهش داده و ممکن است اثر تضعیف کننده خون را داشته باشد، افراد دارای رقیق کننده خون یا داروهای فشار خون باید قبل از مصرف مقدار اضافی آن با پزشک خود مشورت کنند.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture