کاستا دومین شرکت برتر قهوه در جهان است! دلیل رشد آن در چیست؟

قهوه کاستا دومین برند برتر قهوه بعد از استارباکس است. به گفته بنیانگذار این شرکت: ماموریت ما همیشه نجات جهان از قهوه متوسط ​​بوده است.

در سال 1971 میلادی، بسیاری از مردم فکر می کردند که این یک کار شریف و در عین حال غیرقابل تحقق است. اما هر فنجان مخلوط موکا ایتالیایی که در همان زمان توسط کاستا به وجود آمد، نشانی از یک شروع بر اساس تلاش بوده است!

تا جاییکه تا امروز یعنی سال 2020، شرکت کاستا محبوب ترین شرکت قهوه در انگلستان است! و بهترین کافی شاپ های در آنجا متعلق به این شرکت می باشد و حتی در سایر کشورها مثلا در شهر مسکو روسیه!

Costa در ترجمه فارسی کوستا هم ترجمه می شود.  کمپانی کاستا همچنان در حال تلاش است تا بهترین قهوه ها را به جهان عرضه کند! لطفا با ما همراه باشید تا تاریخچه و حقایقی از روند پیشرفت این شرکت رو با هم بخونیم!

خرید قهوه 

برادران کاستا، 48 ساله شدند (تا 2020)!

تاریخچه قهوه کاستادر یک روز خاکستری در لندن در سال 1971، یک اتفاق باور نکردنی افتاد: برای اولین بار یک فنجان قهوه کاستا متولد شد.

سازندگان آن، برادران سرجیو و برونو کوستا ابتدا قهوه خود را به تعداد معدودی از غذاپزی های محلی فروختند. چند سال بعد، آنها اولین کافی شاپ خود را افتتاح کردند.

امروز کوستا بزرگترین و سریعترین زنجیره کافی شاپ در انگلستان است. در سال 1999 كاستا اولین فروشگاه بین المللی را در هتل هواپیمایی در دبی امارات متحده عربی افتتاح كرد.

12 سال بعد، با 85 فروشگاه در امارات، نام تجاری Costa به رشد خود ادامه داد و همچنان نیز این روند رو به رشد ادامه دارد.

بنابراین، در حالی که ممکن است تغییرات زیادی از زمان درست کردن اولین فنجان قهوه برادران کاستا گذشته باشد اما آنها همچنان بر همان روش تهیه دانه های قهوه و رست (برشته کردن و بو دادن) آهسته آنها پا برجا هستند! و معتقد هستند که:

همانطور که سرجیو 40 سال پیش در آن صبحگاه مهم انجام داد، ما تا زمانی که دوستداران قهوه آن را دوست دارند، به این کار ادامه خواهیم داد.

وسواس کوستا، در انجام تمام مراحل!

دقت کاستا در مراحل تولیددر کاستا کل مراحل تهیه قهوه، از ابتدا تا انتها کنترل می شوند. از منابع، ذخیره صحیح دانه های قهوه، مخلوط کردن، رست دادن، آسیاب کردن و حتی طرز ریختن قهوه در تجهیزات آماده سازی و حتی در فنجان برای مشتری، همه چیز به طرز عجیبی برای حفظ کیفیت کنترل می گردد.

شاید ماها بگیم اینقدرا هم  لازم نیست اما در هر امر فروشی اگر خودمان را جای خریدار بذاریم، رشد به دنبال دارد و ماندگار خواهیم شد.

خرید دانه قهوه

باریستاهای کاستا با قلب شان کار می کنند!

هر کدام از باریستاهای کاستا در کارهایی که انجام می دهند بی نظیراند! آنها نه تنها در ساختن قهوه مناسب با سرعت و دقت دوبرابری متخصص هستند، بلکه هرکدام استعداد و خلاقیت خود را به هر فنجانی که می سازند، می رساند.

ما مثل این افراد به هیچ وجه دیگر نخواهیم داشت، زیرا ما معتقدیم که بهترین قهوه فقط از قلب انسان تهیه می شود.

مدیران کاستا

بهترین ها در کاستا جمع هستند!

باریستا های شرکت کوستاسالی یک بار، شرکت کاستا به دنبال بهترین استعدادها از 17000 باریستای خود در سراسر جهان هست تا در مسابقه Barista of Year شرکت کند.

داوطلبان براساس چندین معیار از جمله مهارت فنی، قهوه ارائه شده و شخصیت، مورد داوری قرار می گیرند. اما از نظر انتقادی، باریستاها، همچنین در مورد شور، شوق و علاقه آنها به هنر و صنعت خود قضاوت می شوند که یک ماده اصلی هر فنجان قهوه کاستا می باشد.

برنده نهایی به عنوان قهرمان قهرمانان کاستا، مورد ستایش قرار می گیرد. چرا کوستا در این رقابت سرمایه گذاری می کند؟

برای جشن هنر قهوه سازی! برای شناختن و پاداش کار خارق العاده همکاران شان و حفظ معیارهای تعالی بخش که در آن زندگی می کنند. زیرا کاستا معتقدیم که قهوه چیزی بیش از یک نوشیدنی است؛ یک روش زندگی است!

خرید قهوه اسپرسو 

10 حقیقت جالب از کوستا!

حقایقی در مورد شرکت

  • برادران کاستا اولین کافی شاپ خود را در خیابان ووخال بریج لندن افتتاح کردند.
  • کاستا اکسپرس با فروش 4256 دستگاه قهوه در انگلستان فعالیت می کند.
  • اولین فروشگاه بین المللی کاستا در سال 1999 در دبی افتتاح شد!
  • کاستا اولین زنجیره قهوه انگلستان بود که کل فرآیند قهوه سازی را از ابتدا تا پایان کنترل می کند!
  • کوستا بنیاد کاستا را در سال 2006 راه اندازی کرد. یک موسسه خیریه ثبت شده که باعث بهبود رفاه اجتماعی و اقتصادی جوامع قهوه ساز می شود!
  • 1000 قهوه خانه کاستا در سال 2009 در کاردیف افتتاح شد!
  • قهوه طعم دار کاستا آنقدر خوشمزه است که زبان شخصی که به دلیل عطر خوبش نمیتونه صبر کنه تا خنک بشه و خودشو می سوزونه رو 10 میلیون پوند بیمه کرده است!
  • کاستا چهلمین سالگرد تولد خود را در سال 2011 جشن گرفت.
  • كاستا تنها شركت قهوه در دنيا است كه 100 درصد دانه قهوه خود را از مزارع اتحاد ديم جنگل برداشت و تهیه مي کند!
  • کوستا به مدت سه سال پیاپی با عنوان کافی شاپ و برند مورد علاقه انگلستان رای آورده داده است.
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture