روز جهانی باریستا : در 1 مارس هر سال آن را جشن بگیریم!

روز اول مارس هر سال که در تقویم ما میشه 10 یا 11 اسفند، روز جهانی باریستا و یکی از روزهای مهم برای جشن و احترام به افرادی است که در پشت پیشخوان کافی شاپ ها کار می کنند، کسانی که تمام انرژی و هنر خود می گذارند تا یک فنجان قهوه ایده آل رو برای دوستداران قهوه آماده کنند!

باریستا کسی است که انواع قهوه و نوشیدنی را آماده، مخلوط و سرو می کند، روز باریستا روزیست که از سخت کوشی اعضای کافی شاپ ها که پشت دستگاه های قهوه هستند و برای شروع و حفظ انرژی روزانه ما تلاش می کنند، قدردانی شود.

امروزه در خیلی از کشورهای دنیا خوردن قهوه صبحانه در کافی شاپ یک عادت روزانه است و در میان ما ایرانی ها هم قهوه به یک بخش اصلی در زندگی روزانه مان تبدیل شده است.

تاریخچه روز باریستا،

روز باریستاخود کلمه باریستا از سال 1982 میلادی یعنی 38 ساله پیش وارد فرهنگ لغات قهوه شده است یعنی یک نامگذاری برای افرادی که تخصص شان کار در پشت پیش خوان کافی شاپ ها و درست کردن حرفه ای قهوه می باشد.

شرکت الموند بریز که یک کمپانی در کالیفرنیا آمریکاست که تولید محصولات جایگزین شیر خام و انواع نوشیدنی های بر پایه بادام را به بازار عرضه می کند، روز باریستا را به وجود آورد تا نه تنها از همه افرادی که در حال رشد، پردازش، تحویل و تهیه نوشیدنی های بر پایه قهوه هستند، تشکر بزرگی کند، بلکه یک محصول ترکیبی خود به نام باریستا بلند (Barista Blend) را نیز تبلیغ می کند.

الموند بریز تصمیم گرفت که با تعداد زیادی از مردم که اکنون به عنوان باریستا مشغول به کار هستند، روز باریستا را دور هم جمع شوند تا تلاش های خود را جشن بگیرند. این شرکت دید که هیچ رویدادی برای تجلیل از باریستاها رخ نداده است، حتی اگر میلیون ها نفر به خدمات آنها اعتماد کنند، بنابراین   احساس کرد که موظف است این کار را انجام دهد.

دلیلی وجود دارد که صحنه قهوه مدرن بسیار پر جنب و جوش و پررونق است و همه اینها به کار هزاران نفر از افرادی در این صنعت می رسد که در سرتاسر جهان برای تهیه قهوه باب میل به انسان های اطراف خود تلاش می کنند.

تلاش زیادی در پشت صحنه انجام می شود که بخش اعظم آن ناشناخته است. روز باریستا فرصتی است برای حمایت و قدردانی از این کار سخت تا مردم بتوانند آن را جشن بگیرند.

چگونه روز باریستا را جشن بگیریم؟

روز جهانی باریستا

جشن روز باریستا تقریباً به آسانی امکان پذیر است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به کافی شاپ های محلی خود بروید و با خرید یکی از قهوه های تازه تهیه شده در آنجا از باریستا هایی که در آنجا کار می کنند قدردانی کنید و این روز را به آنها تبریک بگویید.

شما مجبور نیستید تنها بروید. چرا یک دوست یا یکی از اعضای خانواده را با خود نمی برید؟ چرا تا آنجا که می توانید افراد زیادی را درگیر نکنید؟ مطمئناً شما چند نفر را می شناسید که دوست دارند با شما به کافی شاپ بیایند.

اگر عاشق قهوه هستید، این روز باریستا را در رسانه های اجتماعی پخش کنید و به همه دوستان خود اطلاع دهید که روز باریستا رو با هم برید به یک کافی شاپ خوب و به باریستاهای اونجا تبریگ بگید!

به نقل از آقای جیمز مکینتاش، که یک حقوقدان، سیاستمدار و مورخ معروف اسکاتلندی است: قدرت ذهن انسان به طور مستقیم متناسب با مقدار قهوه ای است که می نوشد!

کمپانی الموند بریز همچنین از مردم می خواهد که حمایت خود را نشان دهند. باریستاها عادت دارند دستورات خود را تهیه کند و با جدیت نوشیدنی های خوشمزه را برای من و شما آماده کند و در این میان چیزی که آنها زیاد به دست نمی آورند سخنان تأیید و قدردانی از سمت دوستداران قهوه است!

روز باریستا این فرصت را برای ما ایجاد می کند تا به آنها نشان دهیم که به آنها اهمیت می دهیم و آنچه انجام می دهند برای ما بسیار مهم و انرژی بخش است. من هم از طریق این پست این روز رو به این اعضای مهم صنعت قهوه تبریک و خسته نباشید میگم 🙂

منابع:

  1. www.heyvideo.app
  2. www.daysoftheyear.com
  3. gamemycafe.ru
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture