پاسخ به این سوال که آیا باریستا با کافی من متفاوت است ؟

باریستا شخصی است که پشت پیشخوان در یک کافی شاپ خدمت می کند .

کار تخصصی باریستا تهیه نوشیدنی های بر پایه  قهوه و سرو حرفه ای آن می باشد. باریستاها معمولاً در کافی شاپ های تخصصی کار می کنند. برای اینکه یک باریستا باشید باید یاد بگیرید که چگونه انواع مختلف نوشیدنی قهوه درست کنید. همچنین ممکن است لازم باشد کمی هنرمند باشید! Barista برگرفته از کلمه ایتالیایی “bartender” است.

در حالی که کافی من شخصی است است که امور داخلی یک کافی شاپ یا قهوه خانه را اجرا می کند و معمولا افراد خوشتیپ را برای این سمت، انتخاب می کنند.در واقع کار اصلی او ارتباط با مشتری و مدیریت داخلی کافی شاپ می باشد. تخصص لازم برای کافی من شدن روابط عمومی بالا، خوش برخورد و خوشتیپ بودن می باشد .

آیا یک باریستا مرد است یا زن؟

باریستا

در زبان انگلیسی،جنسیت مهم نیست اما در ایتالیایی از نظر جنسیت وقتی کلمه باریستا را به صورت جمع آن استفاده کنند معنی باریستای مرد را می دهد و وقتی مفرد به معنی باریستای خانم می باشد.

13 نکته ساده قهوه که شما را به یک باریستا بهتر تبدیل می کند:

 • نکاتی که خدمت شما آورده می شود از متخصصان جشنواره قهوه لندن 2017 پرسیده شده است که با انجام آنها می توانید به یک باریستای بهتر تبدیل شوید. این رویداد جشن متخصصین قهوه بود، تا از مناطق مختلف صنعت قهوه مشاوره های تخصصی بدست آید.
 • از دانه های قهوه با کیفیت بالا و تازه رست شده استفاده کنید. این برای همه قهوه ها بسیار مهم است، به ویژه در هنگام سردی به دلیل اینکه می توانید ظرافت ها را چشید.

خرید انواع دانه قهوه تازه در فروشگاه آنلاین قهوه کافی مافی

 • قهوه خوب و تجهیزات خوب بخرید و هرگز تمرین خود را متوقف نکنید.
 • تجهیزات خود را گرم و تمیز نگه دارید. یک روال را تمرین کنید تا اینکه یک آئین شود.
 • همانطور که می خواهید تمیز کار کنید!
 • به یاد داشته باشید که سرور خوبی باشید. جنبه های فنی بودن باریستا تنها در صورتی مهم است که ابتدا با مشتری درگیر شوید. به جای اینکه آنها را مجبور به خوردن قهوه مورد علاقه خود قرار کنید، از آنها بپرسید که ترجیحات آنها چیست.
 • با نسبت استخراج اسپرسو (قهوه به آب) قوام خود را حفظ کنید. وقتی یک کوکتل درست می کنید ، نسبت آن بسیار مهم است و با اسپرسو نیز یکسان است. درست کردن قهوه عالی این روزها آسان است، اما قوام آن بسیار سخت تر است.
 • شما به عنوان یک باریستا باید از ابتدا تا انتها حرفه ای باشید. هرگز بخشی از کارتان را حذف نکنید!

باریستا

 • لبخند بزنید، مکان را به مکانی شاد تبدیل کنید. باعث می شود تا مشتری به اندازه قهوه درخشش محیط دوستانه را تجربه کند.
 • به دستگاه ها احترام بگذارید قوانین را دنبال کنید. بهتر است استاندارد و عالی باشید.
 • هنگام چرخش بخار آن چرخش را انجام دهید. کوزه شیر را در اطراف بخار چرخانده تا یک اثر سیکلون ایجاد شود. در حباب های بزرگ مکیده و آنها را به میکروفون تبدیل کنید. و وقتی صحبت از هنر لاته می شود، خیلی بلندپرواز نباشید. به اصول اولیه بچسبید که از یادگیری طرح های غیر معمول تر آسان خواهد بود.
 • همیشه بخارپز را تمیز کنید. آب و شیر باقیمانده در ظروف می تواند هزاران دلار برای جایگزینی هزینه کند!
 • قوام مهم است. در یک مجموعه مقیاس مناسب سرمایه گذاری کنید. قهوه زیادی بنوشید (برای توسعه کار). هر زمان که نیاز به پاسخ دارید سؤال کنید. اگر مشتری علاقه ای به چیزی نشان داده است، از جستجوی پاسخ های خود نترسید.
 • شما باید بین همکاران خود پایداری خود را حفظ کنید. مهم است که خود را با کافی شاپ هماهنگ کنید، سرعت و کیفیت را با نیازهای مناسب در موقعیت خود حفظ کنید و تعادل برقرار کنید.
 • بنابراین در محل کار خود قرار بگیرید، تجهیزات خود را تمیز کنید، یک قهوه درست کنید، همیشه قوام خود را حفظ کنید و نیازهای مشتری خود را برآورده کنید. به گفته کارشناسان جشنواره قهوه لندن، اینگونه می شود که شما به عنوان یک باریستای بهتر مطرح می شوید.

آیا باریستا کار سختی است؟

باریستا

باریستا، کار سخت اما کار خوب فصلی است. بسته به مدیریت شما، ساعت ها بسیار انعطاف پذیر هستند. نوشیدنی رایگان در فروشگاهی که در آن کار می کنید همیشه دلچسب است می توانید به عنوان یک باریستای تمام وقت، درآمد مناسبی کسب کرد. بسیاری از کافی شاپ های تخصصی دستمزد ساعتی مناسبی را پرداخت می کنند.

منبع 13-simple-coffee-tips-better-barista

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture