قهوه سفید : کافئین و آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به قهوه سیاه دارد!

به نظر می رسد هر هفته یک روش جدید برای نوشیدن قهوه وجود دارد. شگفت آور است که همچنان نوآوری های جدیدی پیرامون این نوشیدنی پر رمز و راز وجود دارد. ما اینجا هستیم تا یکی از این نوآوری ها به نام قهوه سفید رو به شما معرفی کنیم تا اگر دوست داشتین اون رو به میز قهوه تون اضافه کنید.

شاید شما دیده اید که آن را در کافی شاپ های هایپراستار به عنوان آخرین فاضل سلامتی یا بهترین راه برای رسیدن به اوج کافئین به دوستداران قهوه عرضه می کنند!

برخی از سؤالات مانند “آیا قهوه سفید نسبت به قهوه معمولی کافئین بیشتری دارد؟”، و “چگونه می توان آنرا درست کرد؟” وجود دارد! برخی از مردم حتی می خواهند بدانند، “آیا قهوه سفید واقعا سفید است؟”

قهوه سفید!

قهوه سفید چیست؟بیایید به واقعیت ها برسیم و به شما در درک “قهوه سفید چیست؟” کمک کنیم. قهوه سفید، همان دانه های تازه و سبز قهوه است که در دمای پایین تر رست می شود و به آن رنگ سفید و طعمی مغذی می بخشد.

دانه های این قهوه در دمای حدود 162/7 درجه سانتیگراد رست می شوند، به طوریکه برای سایر قهوه ها معمولا بازه دمایی 232/2 تا 248/8 سانتیگراد، برای درجه رست مدیوم تا دارک انتخاب می گردد.

در نتیجه، دانه های آن بسیار سخت هستند و باید با استفاده از دستگاه های اسپرسوساز تجاری آن را دم کرد! پس از دم کردن، فنجان شما حاوی یک قهوه به رنگ بژ کم رنگ است.

با قهوه سفید مالزی اشتباه گرفته نشود که نوعی نوشیدنی است که از رست دانه های قهوه مخلوط با مارگارین درست شده و با شیر تغلیظ و شیرین شده در یک فنجان مخلوط می شود!

چه سبکی برای دم کردن قهوه سفید مناسب است؟ اسپرسو.

تفاوت بین قهوه های معمولی و قهوه سفید چیست؟

پودر قهوه سفیدتفاوت های اصلی قهوه سفید با سایر قهوه ها در فرایند رست (بو دادن)، زمان آماده شدن و نتیجه یعنی طعم است.

دانه های این قهوه در دماهای پایین تر رست می شوند (100 درجه یا کمتر از دمای معمولی)، و آنها مدت بیشتری را در دستگاه رست قهوه می گذارند و این کار با آهستگی انجام می شود.

بسیار متراکم تر و سخت تر از قهوه کاملا رست شده است، به همین دلیل، به یک آسیاب بسیار قدرتمند تر از مدل خانگی احتیاج دارید و بنابراین بهتر است آن را به صورت آسیاب شده اش (پودری) خریداری کنید!

طعم متفاوتی بین قهوه معمولی و قهوه سفید است. بسیاری از مشتریان این مدل را خریداری می کنند و می دانند که دارای طعم بی نظیر است! همچنین با توجه به ذائقه و سلیقه تون می تونید قهوه معمولی رو هم به آن اضافه کنید!

قهوه سفید از کجا می آید؟!

قهوه سفید، از کجا می آید؟

اکثرا می دانیم که دانه های قهوه بر روی شاخه درخت به صورت دانه های آبدار قرمز رنگ هستند که بعد از رسیدن به شکل دانه های سبز سفتی برداشت می شوند یعنی قبل از رست شدن (برشته شدن) سبز هستند!

قهوه سفید از همان دانه های قهوه سبز سخت تهیه می شود که قهوه معمولی از آن درست میشه! بسته به ترکیب قهوه می تواند روبوستا یا عربیکا باشد. کیفیت دانه قهوه بسیار مهم است و می تواند بر طعم کلی قهوه بعد از دم کردن تأثیر بگذارد.

قهوه سفید در واقع قدمتی طولانی در خاور میانه دارد، اگرچه گاها گفته میشه که از آمریکا اومده اما در حقیقت این قهوه از یمن متولد شده است!

قهوه سفید، کافئین بیشتری دارد!

کافئین بیشتری دارد!

بله، قهوه سفید حاوی کافئین بیشتری است که علت آن هم در دمای پایین و مدت زمانی زیاد رست دانه های قهوه می باشد. کافئین موجود در قهوه با چگالی آن اندازه گیری می شود که بستگی به مدت زمان رست دانه ها دارد.

هر چه دانه ها به مدت طولانی تر رست شوند، چگال تر می شوند و در هر هنگام نوشیدن قهوه، چربی بیشتر و کافئین کمتری رو احساس می می کنید.

براساس این منطق، دانه های قهوه تیره کمترین کافئین را دارند و بعد از آن دانه ها متوسط ​​و لایت قرار دارد. قهوه روشن یا لایت، کمترین عطر و طعم دارد زیرا در کمترین زمان رست شده است، اما بالاترین میزان کافئین را داراست.

قهوه سفید به سختی رست (بو داده) شده است، بنابراین متراکم ترین است و دارای بالاترین مقدار کافئین در هر قاشق غذاخوری، تقریباً 50 درصد بیشتر از قهوه کاملا رست شده است.

فواید مصرف قهوه سفید،

فواید مصرف قهوه سفید نسبت به قهوه سیاه، طعم جسورانه تر دارد. علاوه بر بیشتر بودن کافئین، قهوه سفید اسید کمتری است و آنتی اکسیدان بیشتری را حفظ می کند.

قهوه در طی فرآیند دم کردن اسیدی می شود و به دلیل اینکه قهوه سفید به آرامی و در دمای پایین تری رست می شود، اسید کلروژنیک که مهم ترین اسید موجود در قهوه سبز است را نگه می دارد که به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند شناخته می شود.

در عین حال، مردم می گویند که این قهوه با معده آنها سازگارتر است! اسید کلروژنیک برای کاهش خطر دیابت، کاهش فشار خون و تحریک کاهش وزن شناخته شده است.

توصیه می کنیم تحقیقات خود را در مورد فواید سلامتی قهوه سفید و قهوه سبز به درستی انجام دهید زیرا اسید کلروژنیک هر دو زیاد است.

از دیگر فواید قهوه سفید، تغییر رنگ دندان کمتر است زیرا تقریباً به اندازه یک قهوه سنتی تیره نیست.

منابع:

  1. www.povertybay.com/
  2. www.homegrounds.co/

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture