آیس کافی ویتنامی چیست و طرز تهیه این قهوه را فرا بگیرید!

آیس کافی ویتنامی نوشیدنی بعدی است که در ادامه معرفی قهوه های متناسب با فصل تابستان و گرما سعی می کنیم برای شما دوست داران قهوه معرفی کنیم و روش تهیه آن را به شما آموزش دهیم.

ویتنام از جمله کشورهای قدیمی آسيايي در تولید و تهیه قهوه در جهان به شمار می رود، و این کشور سالانه حجم زیادی قهوه تولید می کند و به سایر نقاط جهان صادر می کند.

تاریخچه قهوه در کشور ویتنام

تاریخچه قهوه ویتنامی

تولید عمده و اصلی کشور ویتنام در زمینه دانه های قهوه روبوستا می باشد، قهوه روبوستا را اکثرا در بین دوست داران قهوه به کیفیت پایینتر آن می شناسند.

حال اگر بخواهیم به بررسی این موضوع و مقایسه این قهوه با عربیکا که دیگر نوع معروف قهوه بپردازیم باید به این نکته دقت کنیم که قهوه عربیکا در شرایط محیطی خاصتری می تواند رشد و پرورش داده شود.

اما قهوه روبوستا هم از لحاظ شرایط تولیدی بسیار آسانتر می باشد به همین خاطر در منطق مختلفی از جهان تولید می شود و همچنین حجم باردهی این گیاه نسبت به عربیکا بیشتر می باشد.

همین موضوع باعث افزایش قیمت و محبوبیت قهوه عربیکا نسبت به  قهوه روبوستا شده است، ولی چند ویژگی خاص قهوه روبوستا آن را نسبت به عربیکا متمایز می کند و مهمترین آن میزان کافئین بالاتر این قهوه(تقریبا دو برابر) می باشد.

همزمان با گسترش و رشد تولید قهوه در کشور ویتنام، صنعت لبنیات و دامداری نیز در این کشور به سرعت رشد پیدا می کرد تا اینکه طعم سنگین قهوه روبوستا و نیاز به ایجاد یک ترکیب شیرینتر از این قهوه، باعث شد در این صنعت روی به استفاده از شیر در قهوه شود.

این فرهنگ خاص و ویژه(ترکیب شیر و قهوه) را می توان منشا گرفته از کشور ویتنام دانست که بعد از سالیان طولانی هنوز هم جزو محبوبترین ترکیبات قهوه می باشد.

این سرعت رشد قهوه باعث شده است که این کشور در زمینه تولید قهوه در جهان بعد از برزیل بزرگترین کشور تولید کننده قهوه باشد.

روش تهیه آیس کافی ویتنامی

روش تهیه آیس کافی

آیس کافی ویتنامی یکی از ساده ترین و آسان ترین روش های تهیه قهوه است که دارای طعم و خاصیت بسیار بالایی می باشد.

مواد تشکیل دهنده :

قهوه سرد

  • 30 گرم قهوه آسیاب شده ویتنامی
  • 600 گرم آب ( حدود 2.5 لیوان)
  • شیر تغلیظ شده شیرین (شیر عسل)
  • یخ به اندازه دلخواه

مراحل تهیه آیس کافی ویتنامی

نوشیدنی سرد ویتنام

پس از جمع آوری مواد مورد نیاز برای تهیه آیس کافی، آب را بر روی شعله گاز قرار دهید و تا 94 درجه سانتیگراد( 200 درجه فارنهایت) گرم کنید.

در تهیه آیس کافی ویتنامی بهتر است از فیلتر های قهوه استفاده کنید، ابتدا فیلتر را برروی فنجان خود قرار دهید و مطمئن شوید که فیلتر و فنجان کامل به هم چسبیده اند.

قهوه آسیاب شده را درون فیلتر خود بریزید و آب را به آهستگی بر روی قهوه ریخته و اجازه دهید که قهوه به آرامی از فیلتر عبور کرده و داخل فنجان شما جمع شود.

از انجام سریع این کار خود داری کنید چون ممکن است متوجه نشوید کی فنجان شما پر شده است.

در مرحله بعد شیر تغلیظ شده(شیر عسل) خود را به قهوه خود اضافه کنید و در این زمان اگر مایل هستید می توانید این قهوه را به صورت داغ که بخاطر غلظت شیر عسل طعم ویژه ای دارد سرو کنید.

و یا می توانید نوشیدنی خود را مخصوصا در تابستان و هوای گرم، درون یک لیوان بزگ که درون آن یخ ریخته اید بریزید و سپس از نوشیدن آیس کافی ویتنامی لذت ببرید.

نکته: می توانید قهوه و آب جوش خود را ابتدا با هم ترکیب کنید و سپس از درون فیلتر عبور دهید همچنید می توانید برای تهیه آن از فرنچ پرس نیز استفاده کنید، همچنین می توانید از شکلات به عنوان یک تزیین و طعم دهنده دلچسب بر روی آیس کافی خود استفاده کنید.

منبع: www.thespruceeats.com

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture