تفاوت دانه قهوه و قهوه آسیاب شده در چیست و کدام بهتر است؟

موضوعی که در بین مصرف کنندگان قهوه همیشه با سوال همراه بوده است این است که در بین دانه قهوه و قهوه آسیاب شده کدام یک برای انتخاب بهتر است و اینکه اصلا چه فرقی برای انتخاب آنها وجود دارد؟

خرید دانه قهوه

ما در این مقاله از کافی مافی سعی داریم به طور دقیق و کامل برای شما این تفاوت را بررسی کنیم و سعی کنیم به شما کمک کنیم تا بتونید با یک انتخاب مناسب هم در هزینه و هم در تهیه قهوه خود بهتر عمل کنید.

تفاوت دانه قهوه و قهوه آسیاب شده

آسیاب قهوه

به طور کلی و در یک جمله دو تفاوت اصلی بین دانه قهوه خام و قهوه آسیاب شده وجود دارد: طعم و طراوت (تازگی)

اگر دنبال تازگی و طراوت در قهوه خود می باشید قطعا توصیه ما انتخاب دانه قهوه کامل یا خام می باشد، دلیل این موضوع هم مشخصه، وقتی شما از دانه های قهوه استفاده می کنید می توانید هر زمانی که دلتان هوس نوشیدن قهوه کرد، آنها را آسیاب کنید و به گونه ای از نوشیدن یک قهوه با طراوت و تازه لذت ببرید.

خیلی از افراد در موقع شنیدن عبارت طراوت و رایحه در قهوه جواب می دهند، “چه فرقی می کند قهوه، قهوه است دیگه!”

من اهمیت این موضوع رو با زدن یک مثال برای شما روشن می کنم، احتمالا بارها پیش اومده برای شما که در خونه نشسته اید و یکی از اعضای خونه از درب منزل با نون تازه وارد می شه، آیا شما اون زمان هم پاسخ می دید “چه فرقی می کنه نون، نون است دیگه!” یا اینکه همون لحظه بلند میشید یک تکه از نون تازه را جدا می کنید و میخورید؟؟

عوامل زیادی با هم ترکیب می شوند و یک فنجان قهوه خوب ایجاد می کنند، از کیفیت و درجه حرارت آب، تا زمان آسیاب کردن و دم آوری مناسب، اما در یک جمله باید بگوییم هیچ چیزی بیشتر از طراوت دانه قهوه در طعم اثر ندارد.

خرید قهوه اسپرسو 

برای آنکه قهوه آسیاب شده طعم خود را حفظ کند چکار کنیم؟

دانه قهوه خام واقع حتی اگر شما قهوه خود را از یک شرکت معتبر و خوب نیز تهیه کنید، در بهترین حالت که خیلی بعد هست این اتفاق نیز بیفتد، قهوه آسیاب شده شما پس از دو هفته از زمان رست دادن به دست شما می رسد.

اما نکته ای که در اینجا لازم است بدانید، دانه قهوه خام پس از رست داده شدن و گذشت سه روز از زمان رست بهترین طعم و رایحه خود را بدست می آورد و این رایحه و طراوت با گذشت زمان کم و کمتر خواهد شد.

اما این بهترین حالت نوشیدن یک قهوه برای شما می باشد که ما بررسی کردیم ولی واقعیت کمی با این موضوع متفاوت است چون خیلی از ما نه وقت و نه حوصله خرید دانه قهوه خام و سپس رست و آسیاب آن را نداریم، اما راهکار در موقعی که شرایط اینگونه می باشد چیست؟

خرید قهوه فوری

وقتی ما با این شرایط رو به رو هستیم بهترین راه حل نحوه نگهداری و حفظ قهوه آسیاب شده ما می باشد که مهمترین موضوع در این کار جلوگیری از رسید هوا به قهوه می باشد که برای انجام این کار نیاز است شما از بسته بندی هایی که مطمئن هستید درون آنها هوا نفوذ نمی کند استفاده کنید.

به جز مواردی که برا حفظ رایحه و طراوت قهوه برای شما بازگو کردیم که مهمترین موضوع در تفاوت دانه قهوه و قهوه آسیاب شده بود، اگر بخواهیم در بین دانه های قهوه دو نوع که از لحاظ طعم در جهان زبان زد هستند معرفی کنیم باید قهوه کنیا و قهوه اتیوپی را برای شما نام ببریم.

منبع: www.craftcoffeeguru.com 

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture