نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی چیست؟ (هرآنچه باید بدانیم)

نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی یکی از اختراعات جدید در عرصه تهیه نوشیدنی ها می باشد که در سال های اخیر با استقبال و محبوبیت بالایی قرار گرفته است، تهیه یک قهوه دم سرد معمولی در خامه ای ترین حالت ممکن ویژگی اصلی آن می باشد.

ما سعی داریم در این مقاله به طور کلی هر آنچه که لازم است در مورد این نوشیدنی جذاب که دسترسی و پیدا کردن آن خیلی آسان نیست را برای شما بررسی کنیم و یک نوشیدنی جذاب سال های اخیر را برای شما معرفی کنیم.

نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی چیست؟

قهوه نیتروژنی

اگر بخواهیم یه تعریف ساده از نیترو کافی داشته باشیم باید گفت قهوه ای که به آن نیتروژن که یک گاز بی رنگ بی بو می باشد اضافه شود نتیجه ای به نام نیترو کافی یا قهوه نیتروژنی به همراه خواهد داشت که بیشتر شبیه به همان فرایندی می باشد که برای تهیه آب گاز دار یا سودا از آن استفاده می شود.

حباب های ساخته شده توسط نیتروژن بسیار بسیار کوچک هستند و هنگام نوشیدن قهوه نوعی احساس کف و خامه ای بودن در آن ایجاد می کنند.

اگر بخواهید به یک فنجان نیترو کافی نگاه کنید، متوجه می شوید که به نظر می رسد بسیار سبک تر از قهوه معمولی می باشد و به طور کلی بسیار شبیه به لیوان پر کف می باشد، دقیقا شبیه به یک لیوان فوم شیر.

همچنین به خاطر نحوه تهیه خاص نیترو کافی یک لیوان نوشیدنی پر کافئین برای مصرف کننده به همراه دارد که همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر این قهوه نیتروژنی شده است.

در واقع این نوشیدنی به عنوان نسخه شیرین شده و بهتره قهوه دم سرد می باشد که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته و امروزه در جهان جز گزینه های محبوب به حساب می آید.

آیا نیترو کافی گزینه سالم و مطمئنی می باشد؟

سلامت قهوه همراه با نیتروژن

باید گفت در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن قهوه نیتروژنی برای سلامتی افراد وجود ندارد. اما چون نیترو کافی یک گزینه جدید و نوین به حساب می آید بررسی ها و تحقیقات بر روی آن ادامه دارد.

طبق اعلام سایت بهداشت جهانی قهوه نیتروژنی از لحاظ سلامتی و سالم بودن تمام ویژگی های و فواید قهوه دم شده سرد را دارا می باشد.

اما ما می خواهیم بگوییم که علاوه بر مورد بالا می توان گفت که نیترو کافی خاصیت و فایده دیگری که دارد کاهش استفاده از شیرین کننده ها برای نوشیدنی قهوه شما می باشد.

وجود حباب های نیتروژن موجود در آن باعث می شود قهوه شما به خودی خود شیرین تر شود و این به شما کمک زیادی میکند.

آیا افزودن نیتروژن روی کافئین تأثیر دارد؟

کافئین نیترو کافی

برای جواب دادن به این سوال خیلی صریح بگوییم خیر استفاده از نیتروژن در قهوه نیترو هیچ تاثیری بر کافئین ندارد و دلیل بالا بودن میزان کافئین این نوشیدن به سه دلیل می باشد:

  • مورد اول اینکه نیترو کافی به خودی خود چون از روش دم سرد برای تهیه شدن استفاده می کند، مدت زمان بیشتری برای استخراج قهوه زمان لازم دارد و همین موضوع باعث می شود که کافئین بیشتری از قهوه خارج شود.
  • شما برای تهیه قهوه نیتروژنی به قهوه آسیاب شده بیشتری احتیاج دارید، تقریبا برای تهیه یک فنجان نیترو کافی شما 120 میلی گرم قهوه بیشتر نسبت به تهیه دو شات اسپرسو دارید.
  • به خاطر داشته باشید که قهوه نیتروژنی تقریباً کاملاً کف است. این بدان معنی است که باید کاملاً قوی تر شود تا بتوانید طعم را به درستی حس کرده و کافئین خود را دریافت کنید.

بنابراین این نیتروژن نیست که کافئین بیشتری اضافه می کند. اما این واقعیت است که اگر می خواهید نیتروژن به قهوه خود اضافه کنید مجبور هستید که نوشیدنی خود را قویتر کنید.

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture