موکا چیست؟ قهوه موکا و لاته، نوشیدنی های بر پایه اسپرسو هستند!

قهوه موکا یا کافه موکا نام های این نوشیدنی بر پایه اسپرسو هستند که جزو قهوه های گرم محسوب می شوند. به آن موکاچینو (به زبان ایتالیایی)  هم گفته می شود که جالبه شبیه کاپوچینو است!

نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به تمام سؤالات شما در مورد قهوه پاسخ صحیح را دهیم که خودتون متخصص قهوه شوید و بتونید تمام آنچه در ذهن باریستاها می گذرد را درک کنید و موقع سفارش و یا خرید قهوه، دانش کافی را داشته باشید!

خرید قهوه لاوازا

اسپرسو + شیر =؟

اسپرسوتقریباً هر نوشیدنی مبتنی بر قهوه که در کافی شاپ ها سرو می شود، ترکیبی از دو ماده اصلی است: شیر و اسپرسو!

بسته به طرز تهیه شما، می توانید کاکائو، یخ، شکر، شکلات و غیره نیز اضافه کنید. نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو معمولاً با استفاده از دستگاه اسپرسوساز به روش سنتی تهیه می شوند.

با این حال، شما خوشحال می شوید اگر بدونید که می توانید به راحتی و بدون استفاده از تجهیزات فانتزی، یک لاته و یک موکا را در آشپزخانه خود درست کنید! لطفا با ما همراه باشید!

اسپرسو و درست کردن لاته با آن!

لاتهلاته نوشیدنی شیرین بر پایه اسپرسو است که از تقریبا 1/6 اسپرسو، 4/6 شیر جوشیده شده و 1/6  فوم شیر یا کف شیر درست شده است.

طرفداران قهوه که از تزیین مخملی فنجان قهوه شان با یک کرم مخصوص قهوه رقیق و بدون خامه لذت می برند، که به آن لاته (یا کافه لاته، همانطور که در ایتالیا نامیده می شود) می گویند.

یک لاته استاندارد در یک فنجان بلند سرو می شود. به این ترتیب که  یک یا دو شات اسپرسو به فنجان اضافه می شود و در ادامه یک قاشق چایخوری شیر جوشیده شده بر روی آن قرار می گیرد.

سپس بر روی فنجان یک لایه نازک از فوم شیر ریخته می شود. همچنین طعم دهنده ها و سیروپ های مختلف را می توان به دلخواه اضافه کرد.

باریستاها اغلب خلاقیت و ذوق خود را با آثار هنری زیبا با استفاده از شیر و یا فوم شیر بروی سطح قهوه به ما نشان می دهند، گاهی طرح های روی قهوه آنقدر زیبا هستند که آدم اصلا دوست نداره اون رو بخوره!

خرید قهوه اسپرسو 

موکا یا موکاچینو چیست؟

موکادر حقیقت  نام قهوه موکا از نام شهری بندری به نام موکا در یمن گرفته شده است.

اولین نوع دانه قهوه خودرو در طبیعت عربیکا است که عطر و طعم شیرین آنها بسیار محبوب است و پس از آن دانه های روبوستا طعم قوی تر و تلخی دارند.

دانه های قهوه موکا دارای طعم طبیعی شکلات هستند. به منظور تقویت طعم شکلات آن، باریستا مقدار کمی شکلات را به دستور موکا اضافه می کند.

امروزه معمولاً سبک ترین قهوه،  لاته می باشد. موکا بسیار قوی تر از لاته و همینطور کاپوچینو است.

بنابراین، دستور قهوه موکا همانطور که در اکثر کافی شاپ ها پیدا خواهید کرد، معمولاً از این موارد تشکیل شده است:

  • 2 شات اسپرسو
  • 2 اونس (یک سوم قاشق چایخوری) شکلات داغ
  • 1 اونس (یک ششم قاشق چایخوری) شیر جوشیده شده
  • یک لایه نازک از فوم (کف) شیر برای ریختن روی آن

به این ترتیب، موکاچینو به نوعی همان کاپوچینو است که با چند تیکه شکلات تیره یا با یک شات شکلاتی اضافه شده تزئین شده است.

شیر برای قهوه های لاته و موکا

قهوه موکاهمانطور که گفتیم، هر دو قهوه لاته و موکا نیاز به شیر جوشیده شده دارند. برای ایجاد شیر جوشیده شده و فوم شیر می توانید از دستگاه اسپرسو استفاده کنید. تفاوت عمده شیر فوم و جوشیده شده در میزان حباب هوا در آنها است. فوم شیر در واقع کف شیری است که حجم حباب هوا آن دو برابر حباب هوا در شیر جوشیده است!

فوم شیر با قرار دادن شیر بخار اسپرسوساز به میزان 2/5 سانتی متر درون شیر سرد ایجاد می شود، لوله شیر بخار در یک زاویه ای درون پیچر شیر شما قرار می گیرد تا بخار اثر گرداب ایجاد کند.

از آنجا که شیر شروع به کف کردن روی سطح می کند، می توانید میله را به تدریج درون پیچر شیر فرو ببرید، تا جایی که به کف فنجان برسد. با تشکیل کف، حجم شیر گسترش می یابد و شما نیاز دارید که میله را به سمت پایین پیچر حرکت دهید.

خرید دانه قهوه

نتیجه:

قهوه موکا

بنابراین، اکنون تفاوت بین لاته و موکا را می دانید. در اصل، آنها هر دو نوشیدنی مبتنی بر اسپرسو هستند. لاته برای کسانی که مایل به قهوه کامل نیستند عالی است، در حالی که موکا تجربه قهوه قوی تری با شکلات تیره به شما می دهد!

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture