کرم قهوه چیست؟ با خامه قهوه غیر لبنی متفاوت است! خودتان انتخاب درست کنید!

بسیاری از مردم فقط شیر را به قهوه اضافه می کنند. آیا کرم یا خامه قهوه خیلی سنگین نیست؟ آیا مردم واقعا خامه به قهوه شون اضافه می کنند، یا ممکنه چیزای دیگه مثل خامه غیرلبنی اضافه کنند!

افزودنی های بسیاری مثل، شیر، شکر، کرم قهوه و سیروپ ها برای طعم دار کردن قهوه استفاده می شوند. در اینجا هدف، آشنایی شما با کرم قهوه و تفاوتش با نوع غیرلبنی است!

اغلب خامه ها برای قهوه خیلی سنگین است، زیرا به طور کلی می تواند بر هر دو طعم و بافت قهوه غلبه کند.

با این حال، یک نوع سبک تر برای افزودن طعم به نوشیدنی های قهوه استفاده می شود، و برخی از افراد آنچه را که با عنوان “خامه قهوه غیر لبنی” شناخته شده است اضافه می کنند و معمولاً با عنوان کرم قهوه استفاده می شوند.

کرم قهوه چیست؟

کرم قهوه چیست؟در ایالات متحده نوع سبک خامه ای که برای قهوه استفاده می شود با عنوان “خامه نصف نصف” شناخته شده است. در انگلستان به آن نیمه خامه گفته می شود.

کرم سنگین قهوه حاوی 36 درصد چربی شیر به بالا و کرم سبک 18 تا 30 درصد چربی شیر دارد، و چربی موجود در خامه “نصف نصف” در محدوده 12 تا 18 درصد است.

کرم تک انگلستان 18 درصد چربی شیر دارد، در حالی که نیمی از خامه آن (نوعی که اغلب برای قهوه استفاده می شود) تنها 12 درصد چربی شیر است.

این تعاریف در مورد میزان چربی شیر است، بنابراین آنها از کشور به کشور دیگر (مانند اصطلاحات استفاده شده) متفاوت هستند. جالب اینجاست که سوئیس یک دسته جداگانه برای کرم قهوه دارد که حداقل (و معمولی) میزان چربی شیر 15 درصد وزن دارد.

خامه غیر لبنی چیست؟

خامه غیر لبنی خامه غیرلبنی همچنین به عنوان “سفید کننده قهوه” شناخته می شود، کرم غیر لبنی یک ماده مایع یا گرانول است که به جای شیر یا خامه در قهوه مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه فاقد لاکتوز است، اما بسیاری از مارک ها حاوی پروتئین مشتق شده از شیر هستند، بنابراین برای افرادی که معدشون به لاکتوز شیر حساس است خیلی خوبه!

کرم های غیر لبنی اغلب از چربی های گیاهی استفاده می کنند. بسیاری از آنها (اغلب با شربت ذرت) شیرین می شوند و با مواد شیمیایی مختلف تثبیت می شوند یا فرآوری می شوند.

برخی از خامه های غیر لبنی با طعم دهنده هایی مثل وانیل فرانسوی و سایر طعم های محبوب قهوه، طعم دار می شوند.

انواع کرم های قهوه

انواع کرم های قهوه برخی از کرم های قهوه به صورت فصلی متفاوت هستند و در اطراف دسرها یا مواد فصلی مشاهده می شوند. سایرین در طول سال در دسترس هستند. در اینجا چند مارک وجود دارد که به احتمال زیاد با آنها روبرو می شوید:

 • کارامل
 • وانیل و وانیل فرانسوی
 • شکلات و موکا
 • فندق و سایر طعم های آجیل (مانند بادام و گردو)
 • کرم شیرین
 • تافی
 • کرم ایرلندی و آمارتتو
 • دارچین و مخلوط ادویه های مختلف

دستور تهیه کرم قهوه غیرلبنی خانگی

درست کردن شما می توانید خامه قهوه را در منزل از ابتدا خودتان تهیه کنید. در اینجا یک دستور العمل عالی برای شروع کار آمده است:

دستور تهیه کرم قهوه غیرلبنی پای کدو تنبل:

مواد مغذی:

 • 1 فنجان شیر نارگیل
 • 3 قاشق بزرگ چایخوری پوره کدو تنبل
 • نصف قاشق چایخوری خوری وانیل
 • نصف قاشق چایخوری ادویه پای کدو تنبل

دستورالعمل:

همه مواد را با مخلوط کن مخلوط کنید. در یک ظرف محکم شیشه ای و در یخچال نگهداری کنید تا آماده استفاده شود. و بعد آن را می توانید با توجه به ذائقه تون به قهوه و یا حتی شیر و چای هم اضافه کرده و نوش جان کنید. 1 تا 2 هفته در یخچال ماندگاری دارد.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. عباسپور می‌گوید

  سلام
  ادویه پای کدو تنبل چیه؟

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture