قهوه موکا و محبوبترین طرز تهیه آن چگونه است؟

برخی از متخصصان قهوه ممکن است قهوه موکا را به سخره بگیرند، اگرچه درست است که این قهوه اغلب بیش از حد شیرین می باشد و با شکلات و سیروپ آن تهیه می شود و موکا معمولی یک نوشیدنی قهوه با ارزش کم است اما می تواند واقعاً از لحاظ طعم و خوشمزگی فوق العاده باشد.

در اینجا سعی داریم نظر چند نفر از بهترین تهیه کنندگان قهوه و شکلات در جهان را در مورد که چگونه می توانید یک قهوه موکا با کیفیت حرفه ای در خانه ایجاد کنید را بررسی کنیم.

انتخاب بهترین نوع شکلات

شکلات

موضوعی که نه تنها در مورد این قهوه در تهیه هر خوراکی دیگری باید به آن دقت شود این است که برای داشتن یک نوشیدنی با کیفیت باید از مواد اولیه با کیفیت شروع کنید.

بنابراین انتخاب شکلات مناسب نکته بسیار کلیدی است، که یکی از بهترین این شکلات ها Bean-to-bar Vesta Chocolate می باشد.

از ویژگی های بسیار ارزشمند این شکلات متعادل طعم و مزه آن است که باعث می شود بسیار خوب با قهوه ترکیب شود.

استفاده از شکلات های دیگری ممکن است به طور طبیعی محتوای کره کاکائو بالاتری باشند، که مخلوط کردن در نوشیدنی قهوه را برای شما بسیار دشوارتر کند.

در ایران شکلاتهای شرکت فرمند را می توان با توجه به کیفیتشان گفت از مناسب ترین گزینه ها برای تهیه قهوه موکا می باشد.

مناسب ترین رست برای تهیه قهوه موکا

رست

در تهیه قهوه موکا بهتر است به سراغ قهوه هایی با رست ملایم تر برویم تا عطر و رایحه قهوه شما در آن مشخص باشد و بتواند طعم دلپذیری از قهوه به همراه داشته باشد.

قهوه با رست بالا باعث می شود طعم و مزه و حتی رنگ شکلات های استفاده شده شما در این قهوه از بین برود و تقریبا یکی از دو رکن اصلی در تهیه این نوشیدنی را به طور ناخود آگاه حذف کرده اید!!

البته به این نکته نیز دقت کنید که اگر رست قهوه شما خیلی کم باشد شکلات شما از درجه تلخی بالایی برخوردار باشد این موضوع برعکس می شود و تقریبا طعم شکلات شما مزه و طعم اسپرسو را دفن می کند.

خرید قهوه اسپرسو 

نحوه استفاده از هات چاکلت در این قهوه

 

همانطور که قبلا بررسی کردیم در تهیه قهوه موکا از شکلات های مختلفی استفاده می شود که یکی از این گزینه های استفاده از پودرهای شکلات می باشد.

یکی از رایج ترین پودرهای استفاده شده، پودر هات چاکلت می باشد، در این مورد باید دقت کنید که نباید به طور مستقیم از این پودر در قهوه خود استفاده کنید زیر باعث می شود که قهوه شما طعم نامتوازنی به خود بگیرد.

برای انجام این کار لازم است ابتدا هات چاکلت را در مقداری آب گرم کاملا ترکیب کنید و در ادامه از آن برای تهیه قهوه خود استفاده کنید که یکی از مناسبترین نوع های هات چاکلت برای انجام این کار استفاده از هات چاکلت های شرکت کلاسنو می باشد که دارای کیفیت مناسبی می باشند.

خرید اسپرسوساز

اضافه کردن مقداری نمک!

نمک

شاید استفاده از نمک در تهیه این قهوه برای شما کمی جای تعجب می باشد، اما باید بگوییم که حرفه ای ها این کار را انجام می دهند!

نمک و وانیل برای ایجاد یک تعادل مناسب بین شیرینی شکلات شما و طعم تلخ قهوه بسیار گزینه مناسبی می باشد ولی دقت کنید که این مقدار نباید بالا باشد که طعم آن را در قهوه حس کنید و فقط به عنوان یک چاشنی همسان ساز طعم های دو رکن اصلی این قهوه استفاده می شود.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture