اسپرسو کن پانا چیست؟ و چگونه آن را می توانیم تهیه کنیم!

در ابتدای مقاله ما سعی داریم به شما بگوییم که اسپرسو کن پانا “con panna” چیست تا در ادامه بتوانیم روش تهیه آن را نیز برای شما شرح دهیم.

مواد تشکیل دهنده این قهوه، یک شات اسپرسو به همراه خامه قنادی که اصولا برای تزئین سطح آن استفاده می شود، که البته نقش اسپرسو در آن بیشتر از هر چیز دیگه ای است!

این اسپرسو دارای اصالت ایتالیایی است و همانطور که از اسمش میشه این موضوع را فهمید،ز کلمه پانا در زبان ایتالیایی به معنای “خامه” می باشد و نکته جالب این است که این نوشیدنی حتی از کاپوچینو هم دارای سابقه ی بیشتری می باشد!

طرز تهیه اسپرسو کن پانا !

اسپرسو کن پانا

برای این کار به یک دستگاه اسپرسوساز خوب نیاز دارید یا یک دستگاه اسپرسوساز مناسب به همراه مهارت بالای شما!  تلاش کنید اسپرسو شما دارای عطر و طعم دلچسبی باشد زیرا همانطور که قبلا به شما گفتیم اسپرسو شما مهمترین نقش را در تهیه این قهوه ایفا می کند.

اگر اسپرسو شما بد باشد، نوشیدنی شما بد خواهد بود زیرا  خامه قنادی شما بیشتر باعث می شود اسپرسو خامه ای شود و مقداری از تلخی آن گرفته شود.

سعی کنید اسپرسو شما با یک شات تهیه شود و اگر دوست دار کافئین بالا در قهوه خود هستید از دو شات در آن استفاده کنید.

در ادامه خامه خود را توسط یک همزن برقی یا به طور دستی به مدت چند دقیقه هم بزنید که کاملا حالت کشی به خود پیدا کند و حتما اسپرسو خود را خنک کنید و خامه خود را بر روی سطح آن بریزید، مقدار خامه به دلخواه خودتان می باشد.

به عنوان طعم دهنده بر روی خامه خود از مقداری پودر کاکائو و دارچین می توانید استفاده کنید!

چه نوع اسپرسو برای استفاده در اسپرسو کن پانا مناسب تر می باشد؟

اسپرسو

با توجه به اهمیت اسپرسو انتخابی، چند نکته که باید به آن توجه کنیم تا قهوه ما طعم بهتری داشته باشد:

سعی کنیم اسپرسو انتخابی ما حاوی قند و شکر نباشد حتی در داخل خامه خود نیز نباید از شیرین کننده استفاده کنیم و گزینه پیشنهادی ما، انتخاب قهوه مناسب، بین “عربیکا” و “روبوستا” می باشد.

با این حال استفاده از قهوه عربیکا باعث می شود مقداری از عطر و طعم لازم برای قهوه خود را از دست دهید و همچنین استفاده از قهوه روبوستا باعث می شود که نتیجه کار شما بیش از حد تلخ شود و طعم زننده ای پیدا کند.

بهترین قهوه برای انجام این کار برای رسیدن به یک نتیجه عالی استفاده از ترکیب این دو قهوه می باشد که درصد ترکیب این دو قهوه به ترتیب: 70 درصد عربیکا و 30 درصد روبوستا می باشد.

همچنین توصیه می کنیم از قهوه های کشت شده در کشورهای آمریکای جنوبی یا مرکزی به خاطر اینکه طعم دهنده تر می باشند استفاده کنید.

خامه سنگین با کیفیت خوب برای این کار انتخاب کنید!

خامه قهوه

با توجه به اینکه ما در تهیه این اسپرسو تنها از دو ماده استفاده میک نیم باید تلاش کنیم که در انتخاب آنها بسیار دقیق باشیم و میزان تاکید ما نیز به همین خاطر می باشد.

اگر قصد دارین از خامه آماده یا خامه های اسپره ای استفاده کنید توصیه شدید می شود که این کار را انجام ندهید زیرا هیچ وقت نمی توانند جای خامه ای که می توانید خودتان با مخلوط کردن و همزدن تهیه کنید را بگیرد.

در هنگام تهیه خامه حتما دقت کنید که شما به دنبال خامه سنگین ( پرچرب ) گاو هستید و در صورت مشاهده خامه گیاهی یا هیدروژنه از آنها استفاده نکنید.

نکته: اگر گیاه خوار می باشید از خامه بادام زمینی برای این کار استفاده کنید که دارای غلظت بالاتری می باشد.

و در انتها باید گفت این نوع اسپرسو برای کسانی که سعی دارند یک قهوه با طعم طبیعی آن و بدون اضافه شدن مواد زیادی به آن را تجربه کنند، بسیاد مناسب می باشد.

این اسپرسو معمولا بدون هیچ نوع شکر یا شیرین کننده یا طعم دهنده تهیه می شود تا شما بتوانید طعم واقعی اسپرسو رو در آن بفهمید.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture