شیر قهوه چیست و آموزش کامل تهیه آن در منزل!

اگر بخواهیم یک یار همیشگی برای قهوه نام ببریم قطعا می توانیم به سراغ شیر برویم که به طور قطع سازگارترین و بهترین ماده غذایی می باشد که می تواند با قهوه مچ شود، شیر قهوه یکی از اصلی ترین این ترکیبات می باشد.

فروشگاه قهوه کافی مافی

ما در این مقاله از مجموعه کافی مافی سعی داریم به طور کامل این نوشیدنی دلچسب را مورد بررسی قرار دهیم و سعی کنیم به طور کاملا دقیق نحوه تهیه آن را در منزل برای شما بازگو کنیم.

شیر قهوه چیست و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید!

قهوه با شیر

ما در ابتدا سعی داریم بفهمیم که اصلا شیر قهوه چیست و سپس به دنبال این باشیم که نحوه تهیه آن را یاد بگیریم.

در واقع شیر قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در بین ترکیبات قهوه می باشد که می توان دلیل اصلی این موضوع را در نحوه مصرف آن جستجو کرد.

این نوشیدنی را می توان در فصول گرم به صورت خنک نوشید و هم در فصول سرد به صورت گرم و داغ (اما بنظر نوشیدن یک شیر قهوه داغ در یک زمستان سرد بیشتر لذت بخش است 🙂 )

شیر قهوه در ابتدای کار در کشور آمریکا شناخته شد و در واقع افراد روی به نوشیدن شیر با سیروپ قهوه آوردند و به مرور این نوشیدنی در سرتاسر جهان گسترش پیدا کرد.

یک موضوعی که باید در ابتدا بگوییم این است که دو اصطلاح شیر قهوه و قهوه با شیر کاملا متفاوت است، در واقع وقتی شما از واژه شیر قهوه استفاده می کنید منظور ترکیبی از قهوه با شیر می باشد که کاملا یک دست باشد و یک نوشیدنی متفاوت از قهوه و شیر به طور جداگانه است، اما وقتی از واژه قهوه با شیر استفاده می کنید یعنی نوشیدنی که طعم غالب و اصلی قهوه است و شیر فقط یک نقش مکمل ایفا می کند.

نکته مهم: نوشیدن قهوه با شیر و شکر دارای یک طعم دلچسب و فوق العاده ای است، اما مصرف بیش از حد آن تاثیرات منفی برای سلامت شما به همراه دارد.

نحوه تهیه شیر قهوه در منزل

فوم شیر

مورد دیگری که در مورد دو واژه ای که در بالا ذکر کردیم وجود دارد این است که در شیر قهوه، شیر و قهوه (ترجیحا اسپرسو) به صورت کاملا ساده مخلوط و مورد استفاده قرار می گیرد ولی در ترکیب قهوه با شیر اصولا از شیر فوم دار استفاده می شود.

در نحوه تهیه شیر قهوه، همانطور که گفتیم تنها لازم است شما قهوه و شیر را مخلوط کنید، شما برای اینکار می توانید از اسپرسو و یا قهوه فوری استفاده کنید و به اندازه دلخواه قهوه خود را آماده کرده و شیر را اضافه کنید و هم بزنید.

خرید چای ماسالا

ترکیبات قهوه با شیر

ترکیبات شیر و قهوه

برای ترکیب قهوه با شیر شما لازم است در ابتدا شیر فوم دار را آماده کنید، برای تهیه شیر فوم دار شما می توانید با استفاده از نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز به راحتی اینکار را انجام دهید، با تهیه شیر فوم دار شما در واقع قوام شیر خود را افزایش می دهید که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ طعم روی نوشیدنی شما تاثیر مثبتی می گذارد.

بعد از آماده کردن شیر شما لازم است که قهوه خود را آماده کنید که به جز اسپرسو که در این مورد نیز گزینه بسیار مناسبی می باشد، می توانید از قهوه ترک و قهوه فرانسه نیز استفاده کنید.

در نحوه استفاده شیر در قهوه فرانسه پس از دم کردن کامل آن با فرنچ پرس شما می توانید به اندازه دلخواه به آن شیر فوم دار اضافه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

اما در قهوه ترک قضیه کمی متفاوت است و لازم است شما در همان قسمت دم کردن قهوه خود، آب سرد را از قهوه حذف کنید و به جای آن از شیر سرد استفاده کنید و ترکیب شیر و قهوه خود را درون قهوه جوش ریخته و بر روی شعله ملایم قرار دهید و اجازه دهید که شیر قهوه شما آماده شود.

منبع: www.tasteofhome.com

 

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture