کاپوچینو مرطوب و خشک و بررسی ویژگی های این دو نوشیدنی!

موضوعی که شاید برای ما گاهی اتفاق افتاده باشد این است که به سراغ امتحان چیزهایی برویم که هیچ گونه اطلاعی در مورد آنها نداریم، کاپوچینو مرطوب و خشک نیز از این موارد باشد که شما به آن برخورده اید!

اگر ما در هنگام سفارش و تهیه نوشیدنی خود اطلاعات کاملی در مورد آنها نداشته باشیم، به جای نوشیدن یک ترکیب لذت بخش تنها یک نوشیدنی گران قیمتی سفارش داده ایم که چاره ای جز ریختن آن درون سطل زباله نداشته باشیم.

اصطلاحات و نام های نوشیدنی های قهوه بسیار زیاد می باشند که در صورت عدم شناخت کافی از آنها ممکن است با این مشکلات همراه شوید، با ما در این مقاله همراه باشید تا دو نوع از این نوشیدنی های را باهم بررسی کنیم.

توضیح مختصری از کاپوچینو

قهوه

در ابتدای کار و قبل از معرفی کاپوچینو مرطوب و خشک را بخواهیم بازگو کنیم لازم است که خود کاپوچینو را کمی توضیح دهیم.

کاپوچینو نوشیدنی محبوب برگرفته از قهوه است که از ایتالیا نشات گرفته است و از نام راهبان کاپوچین گرفته شده است که روپوش های قهوه ای روشن آنها شبیه به رنگ این نوشیدنی  بوده است.

قسمت های تشکیل دهنده یک کاپوچینو، دبل شات اسپرسو که دارای یک لایه شیر جوشیده شده به علاوه یک لایه دیگر فوم یا همان کف شیر در بالای قهوه است.

یک دستورالعمل معمول کاپوچینو از قسمتهای تقریباً برابر اسپرسو، شیر جوشیده و شیر کف دار تشکیل می شود، با این حال مانند بسیاری از نوشیدنی های قهوه این روزها، انواع مختلفی از کاپوچینو می توانید دریافت کنید که روش مختلفی دارند.

خرید قهوه اسپرسو 

کاپوچینو مرطوب و خشک چیست؟!

کاپوچینو مرطوب و خشک

کلمات هنگام نوشیدن قهوه مهم هستند مخصوصا اگر شما هوس یک موکا، لاته یا کاپوچینو کنید، این اصطلاحات توصیفی می توانند نظم نوشیدنی شما را ایجاد کنند یا بهم بزنند، خصوصاً در مورد نوشیدنی های کاپوچینو!

دو اصطلاح اصلی که باید در هنگام سفارش کاپوچینو بدانید “مرطوب” و “خشک” هستند،  یک نوشیدنی “مرطوب” بیشتر خامه ای است زیرا شیر جوشیده بیشتری دارد، در حالی که یک نوشیدنی “خشک” شیر کف دار و فوم بیشتری دارد.

همچنین یک کاپوچینوی مرطوب کمی شیرین خواهد بود زیرا شیر بیشتری برای رقیق کردن اسپرسوی تلخ وجود دارد، در حالی که یک کاپوچینوی خشک باعث نمایش و بروز تلخی اسپرسو می شود.

کف موجود در نوشیدنی های خشک باعث عایق شدن بیشتر آنها می شود، بنابراین مدت بیشتری داغ می مانند. کاپوچینوی مرطوب و خشک هر دو می توانند از هنرهای لاته برخوردار باشند.

اصطلاح دیگری نیز که در این زمینه وجود دارد، کاپوچینو خیلی خشک با “بن درای” می باشد که دارای فوم خیلی بیشتری می باشد که بخاطر تهیه فوم بالا هم سختی تهیه کردن آن بالاست هم میزان شیری که برای این تهیه آن لازم است.

ای موضوع در مورد کاپوچینو مرطوب نیز صادق است اما اگر اینکار را انجام دهید نوشیدنی شما تقریبا نام دیگری پیدا میکند، که همان لاته است که از ترکیب اسپرسو و شیر زیادی تهیه می شود.

خرید قهوه لاوازا

سفارش خود را اختصاصی کنید!

سفارش قهوه

پس از انتخاب نوع نوشیدنی خود، می توانید نوشیدنی خود را با استفاده از بسیاری مواد مختلف شخصی سازی کنید. اولین قدم انتخاب شیر شماست.

انواع مختلفی از شیر برای انتخاب وجود دارد، بنابراین شما می توانید بسته با ذائقه خود با انتخاب شیر متفاوت و ویژه آن را برای خود ختصاصی کنید، شما می توانید از شیر پرچرب، کم چرب، بدون لاکتوز، شیر سویا و… اینکار را انجام دهید.

سپس می توانید  به سراغ شیرین کننده مخصوص خود بروید، از شکر گرفته تا عسل طبیعی و سیروپ خرما یا مدل های دیگر همه می تواند بسته به علاقه شما انتخاب شود تا بتوانید از نوشیدنی خود لذت ببرید.

بعد از انتخاب شیرین کننده شما می توانید از انواع چاشنی های و طعم دهنده ها برای نوشیدنی خود استفاده کنید، پودر دارچین، جوز هندی، ملاس، خامه زده شده، کارامل، وانیل، تمشک و… همه و همه می تواند نوشیدنی شما را مخصوص خود شما کند.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture