تاریخچه قهوه در جهان و نحوه گسترش آن در سه موج مختلف؟

دنیای قهوه در طول تاریخ روندهای زیادی را تجربه کرده است، در چند دهه گذشته، جهان قهوه دوره های مختلفی از رشد و پیشرفت را پشت سر گذاشته است. این نشانه بسیار خوبی است برای دوست داران قهوه که این صنعت همیشه در حال پیشرفت و گسترش است.

در این مقاله ما در مورد انتقال از موج اول قهوه به موج سوم صحبت خواهیم کرد، این موج در حال حاضر اتفاق افتاده است و تقریباً در حال ورود به موج چهارم می باشیم که بیایید آنها را با هم بررسی کنیم.

موج های قهوه چیست؟

قهوه

همه این امواج قهوه وابسته به برخی از عوامل اصلی که در طول زمان بر صنعت قهوه تأثیر گذاشته اند ارتباط دارد، برخی از آنها در مورد کیفیت دانه های قهوه، کیفیت کشاورزان، منابع آبی، آموزش و غیره است.

در هر موج متوجه خواهید شد که چگونه هر عامل تحت تأثیر قرار می گیرد و چگونه امواج می توانند درک بهتری از قهوه به شما دهند، موج اول تأثیر بزرگی بر موج دوم داشت و موج سوم به عنوان یک واکنش و بهبود در دوم رخ داد، بنابراین همه آنها به هم بسیار متصل هستند.

 همه این امواج هنوز امروزه وجود دارند، برخی از شرکت ها قهوه هنوز در موج اول هستند در حالی که شرکت های دیگری در موج سوم قرار دارند که ما در اینجا به اختصار می خواهیم این امواج را بررسی کنیم که نقش مهمی در تاریخچه قهوه داشته اند.

 

موج اول قهوه

موج اول

موج اول قهوه در تاریخچه قهوه شروع پیشرفت است اما تولید قهوه در کمترین کیفیت باقی خواهد ماند، بیشتر شرکت های این موج روی کیفیت قهوه تمرکز نمی کنند، آنها اطلاعاتی مانند مبدا قهوه یا اطلاعاتی در مورد دانه قهوه ارائه نمی دهند.
تمرکز آنها این است که مردم را متقاعد کنند که قهوه آنها از یک کارخانه تهیه می شود نه از مزرعه یا یک گیاه واقعی، به همین دلیل است که بسیاری از افراد هنوز هم فکر می کنند که قهوه حتی یک گیاه واقعی نیست.
در موج اول کمبود اطلاعات زیادی وجود دارد، و سود بیشتر ملاک قرار می گیرد تا کیفیت و دستمزد کارگران است.

نحوه تشخیص یک فنجان قهوه در موج اول

تاریخچه قهوه

 • قهوه تلخ و بسیار تیره با مقدار زیادی روغن روی سطح دانه قهوه!
 • از منشاء دانه های قهوه اطلاعی در دست نیست و معمولاً آنها مخلوط می شوند.
 • استفاده از واژهایی مانند “اعلا”، “لذیذ”، “بهترین”، “طبیعی” برای توصیف قهوه!
 • محصولاتی که برای استفاده از پیش آماده نشده و دستورالعمل مناسب روش تهیه آن در نظر گرفته نشده است.
 • قهوه هایی با طعم های مصنوعی.
 • معمولاً می توانید آنها را در سوپر مارکت پیدا کنید و دارای قیمت نسبتا ارزانی می باشد.

موج دوم قهوه،

استارباکس

اکنون می توانیم قدمی به جلو برداریم و در مورد برخی پیشرفت ها صحبت کنیم، شرکت ها شروع به تفکر بیشتر در مورد کیفیت قهوه و مشتری های خود کردند.

در این موج قهوه کافی شاپ ها شروع به تغییر فعالانه صنعت قهوه می کنند و سعی می کنند به مردم نشان دهند که قهوه چیزی بیش از یک نوشیدنی ساده تیره است.

اگرچه آن را می توان بهبود تولید نامید، اما در آن ایده در مورد دانه های قهوه نیست و تمرکز آنها بیشتر در مورد ترکیب کردن موج اول با برخی مفاهیم جدید است.

در این موج شرکت استارباکس نمونه ای عالی به حساب می آید آنها سعی می کنند قهوه را از موج اول با طعم های مصنوعی زیادی برای ایجاد نوشیدنی های پیچیده مخلوط کنند.
در این موج همچنین هنر لاته بسیار محبوب شد، و سرو کردن قهوه به یک مهارت تبدیل شد تا یک کار، البته نه به اندازه امروزه اما این اولین قدم بود.

موج سوم قهوه

تاریخچه قهوه

در این قسمت از تاریخچه قهوه می توانیم درباره پیشرفت های بیشتر و بیشتر صحبت کنیم، این موج خاص در دهه 1980 با ابتکار گروه کوچکی از صاحبان کافی شاپ ها و شرکت های رست قهوه آغاز شد.
تمرکز آنها بر برقراری ارتباط بیشتر و بیشتر با کشاورزان و رست سبک تر قهوه بود، آنها بر این باورند که قهوه می تواند نت های گسترده تری به همراه عطر و طعم های بیشتری بسازد.
در سال 1982 انجمن تخصصی قهوه تأسیس شد و از این نقطه صنعت قهوه از دیدگاههای مختلف سریعتر و سریعتر رشد کرد.

نحوه تشخیص قهوه، از موج سوم:

موج های قهوه
 • منشاء دانه های قهوه، کشاورزان و رست ها به طور واضح روی برچسب بیان شده اند.
 • رست متوسط ​​و سبک دانه قهوه که از رنگ قهوه ای خوبی برخوردار است و بوی خوبی دارد و سوخته نمی شود.
 • Single-origin این یک پیشرفت بزرگ برای صنعت قهوه است، می توانید نت و عطر خاصی حس کنید و در واقع تفاوت دانه ها را بگویید.
 • شفافیت بیشتر، شرکت های موج سوم اطلاعاتی مانند تاریخ رست، روش پردازش، نام کشاورزان و بعضاً نام رست را ارائه می دهند.
 • اضافه شدن باریستا در کافی شاپ ها، و افراد علاقه مند به قهوه، طعم، هنر لاته و افراد با تجربه که معمولاً همه چیز را راجع به سرو قهوه می دانند.
 • اضافه کردن راهنماهای دم کردن قهوه روی بسته بندی
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture