فیلترهای قهوه کاغذی و دائمی و بررسی تفاوت های آنها!

استفاده از فیلترهای قهوه کاغذی یا دائمی یکی از موضاعات مهمی است که بسیاری از دوست داران قهوه آن را به عنوان ملاکی برای انتخاب کافی شاپ خود قرار می دهند.

فیلتر های کاغذی قهوه با ایجاد طعم بهتر در قهوه مورد توجه و ترجیح بسیاری از دوست داران قهوه می باشد ولی همچنان فیلترها دائمی با محبوبیت بسیار بالایی همراه هستند.

کافی شاپ ها اغلب از فیلتر دائمی استفاده می کنند اما اگر دستگاه قهوه شما این لوازم جانبی را ندارد، باید بین فیلتر کاغذی یا فیلتر دائمی یکی را انتخاب کنید.

فیلترهای قهوه کاغذی

فیلترهای کاغذی قهوه

فیلترهای کاغذی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است زیرا یک بسته برای مدت زمان بسیار طولانی دوام خواهد داشت، شما به یک فیلتر برای هر نوشیدنی احتیاج دارید، بنابراین خرید بسته های فیلتر فله ای می تواند یک انتخاب اقتصادی باشد.

استفاده از فیلترهای قهوه کاغذی باعث راحتی کار شما می شود و می توانید سریع و آسان آنها را دور بریزید زیرا به راحتی می توانید فیلتر استفاده شده و قهوه های ضایعاتی را از سبد بلند کنید و آنها را دور بریزید.

همچنین شما می توانید انتخاب کنید که آیا فیلتر کاغذی سفید (سفید شده) یا قهوه ای (سفید نشده) استفاده کنید، فیلترهای سفید شده ممکن است از کاغذ سفید شده با فرآیند کلر ساخته شوند (برای محیط زیست بدتر تلقی می شوند) یا فرآیند اکسیژن (که گفته می شود تأثیر کمتری دارد).

اشکال اصلی استفاده از فیلترهای کاغذی پیدا کردن یک تولید کننده برای اندازه و سبک مناسب (مخروطی یا سبدی) مورد نیاز شما است که برای خرید و تهیه این فیلترها با مشکل روبه رو نشوید.

فیلترهای قهوه دائمی

فیلتر دائمی قهوه

مزیت اصلی استفاده از فیلتر دائمی در دستگاه قهوه ساز شما این است که یک وسیله دائمی و سرمایه گذاری بلند مدت پیدا می کنید.

اگرچه بسته های فیلترهای کاغذی با قیمت 3 دلار یا کمتر ممکن است اقتصادی تر به نظر برسد، اما یک فیلتر دائمی در حدود 10 دلار که به سرعت در طی چند هفته اول هزینه خود را پرداخت می کند. (البته با این وضع دلار در کشور ما کمی فرق می کند 🙂 )

با داشتن فیلتر دائمی دیگر نیازی به نگرانی در مورد جایگزینی فیلترها نخواهید داشت، فیلترهای قهوه ساز دائمی در هر دو سبک وجود دارد هم سبدی و هم مخروطی شکل و در حالی که برخی فیلترهای طلایی نیز وجود دارد که برای دوام و طعم بهتر قهوه مناسب تر می باشد.

برخی از افراد هم فیلترهای نایلونی با قیمت پایین را ترجیح می دهند، هر دو نوع از دوام و صاف کردن خوبی برخوردار هستند.

فیلترهای قهوه دائمی معمولاً مناسبتر برای کافی شاپ های قهوه هستند، اما انتخاب یکی از بهترین های آنها برای دستگاه قهوه خاص خود بسیار مناسب است.

انتخاب فیلتر شما چگونه بر طعم قهوه تأثیر می گذارد؟

فیلترهای قهوه کاغذی

برای اینکه تصمیم درستی در مورد چگونگی تأثیرگذاری فیلترهای کاغذی قهوه و فیلترهای دائمی بر طعم قهوه به دست آورید، ساده ترین راه این است که هر دو آنها را برای تهیه قهوه خود بکار بگیرید و ببینید کدام یک را ترجیح می دهید.
فیلترهای فلزی دارای سوراخ های کمی بزرگتر هستند، بنابراین کار کردن شما برای تهیه قهوه تان کمی راحت تر می شود، و قهوه دم شده شما با فیلترهای فلزی تمایل به رنگ تیره تری دارند، همچنین طعم سنگین تری پیدا می کند.
فیلترهای کاغذی معمولاً دارای سوراخ های بسیار ریزتری هستند، بنابراین بیشتر دانه های قهوه شما در آنها گیر می کنند و قهوه های تهیه شده با فیلترهای کاغذی از نظر رنگ و طعم ملایم تر و روشن تر هستند، به طور کلی قهوه شما شفاف تر از قهوه ساخته شده با فیلترهای فلزی می شود.
انتخاب اینکه کدام نوع از فیلترها برای شما بهتر عمل می کند به عوامل و موارد مختلفی بستگی دارد، ولی به یاد داشته باشید که یک باریستا و کافی شاپ تمیز یک فنجان قهوه را خوشمزه تر می کند، بنابراین هر نوع فیلتری که استفاده می کنید سعی کنید که بهداشت و پاکیزگی را رعایت کنید.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture