مینی پرسو و تفاوت هایش با نانو پرسو! طرز تهیه شات اسپرسو با نانوپرسو

شرکت واکاکو در سال 2014 مینی پرسو را به بازار عرضه کرد، و حتی خود آنها هم فکر نمی کردند که اسپرسوساز قابل حمل بهتری بعد از آن بتوانند بسازند. اما بار دیگر، با انتشار محصول جدیدشان یعنی نانوپرسو دوستداران قهوه را شگفت زده کردند!در ادامه تفاوت مینی پرسو و نانوپرسو را باهم بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

نانوپرسو در نگاه اول بسیار شبیه به مینی پرسو است. مطمئنا، شما می توانید آن را یک نسخه بسیار پیشرفته از مینی پرسو در نظر بگیرید، اما اگر با آن به طور کامل آشنا بشیم، سزاوار است که خود به تنهایی یک وسیله خاص محسوب شود. از این گذشته، 95 درصد از قطعات آن جدید هستند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه نانوپرسو از استانداردهای تعیین شده توسط مینی پرسو فراتر می رود و چرا ما از درست کردن اسپرسو با آن بسیار هیجان زده می شویم!

 

خرید اسپرسوساز

نانو پرسو کوتاه تر و سبک تر از مینی پرسو

تفاوت مینی پرسو و نانوپرسواگر نانوپرسو کوتاه تر و سبک تر از مینی پرسو است به علت طراحی کم نظیر آن برای دوام و ماندگاری بیشترش است! ما می فهمیم! متأسفانه، بسیاری از شرکت ها سعی دارند ما را در خرید محصولات خود فریب دهند!

با این وجود، واکاکو همیشه یک شرکت با کیفیت بوده است. در طراحی آنها مشخص است که آنها هدفشان ساخت محصولی است که به کارایی و کیفیت آن افتخار کنند.

در حقیقت، نانوپرسو با وجود استفاده از مواد با دوام و سبک تر، 26 گرم کمتر از مینی پرسو وزن دارد. این ویژگی منحصر به فرد به علت استفاده از نانومواد (مواد محکم تر با وزن کمتر) در ساخت آن است.

واکاکو همچنین در ساخت نانوپرسو موفق به کاهش 2 سانتی متری از ارتفاع مینی پرسو شد تا جای دادن آن را در کوچکترین کیف ها هم راحت تر شود.

مینی پرسو

نانوپرسو

ارتفاع (سانتی متر)

17/5

15/5

وزن (گرم)

360

336

مینی پرسو در سال 2014 برای سازندگان دستگاه های اسپرسوساز بسیار کوچک و سبک با تنظیم استاندارد بود اما اکنون نانوپرسو رتبه برتر را در این رقابت کسب کرده است.

تفاوت مینی پرسو و نانوپرسو در تمیز کردن و شستشو دستگاه

تمیز کردن یکی از تنها دلزدگی های مینی پرسو، نحوه تمیز کردن دستگاه بود. هرچند که کار سختی نبود اما به نظر نمی رسید به همان اندازه راحت باشد، به خصوص برای اندازه کوچک دستگاه!

واکاکو به نظر مشتریان گوش داد: نانوپرسو را طراحی و ساخت تا تمیز کردن بسیار ساده تر شود!

نانوپرسو طراحی شده است تا جداسازی قطعات و تمیز کردن هر قسمت بسیار ساده تر شود. سطح داخلی بدنه اصلی، که در آن پرتافیلتر (portafilter) را وصل می کنید، با شیارها و میل لنگ های کمتری نیز طراحی مجدد شده است. این مانع از گیر افتادن تفاله های قهوه درون قطعات می شود.

خرید قهوه اسپرسو 

منبع آب و اندازه پرتافیلتر

به نوعی، حتی با کوچکتر شدن نانوپرسو، واکاکو توانست اندازه مخزن آب را به 80 میلی لیتر افزایش دهد. آنها همچنین در مرحله ایجاد آداپتور پرتافیلتر هستند که میزان دانه قهوه را می توانید از 8 گرم به 16 افزایش دهید.

در حالی که مینی پرسو محدود به سینگل شات اسپرسو بود اما نانوپرسو قادر به درست کردن دبل شات اسپرسو است!

مینی پرسو نانوپرسو

مخزن آب (میلی لیتر)

70

80

        اندازه پرتافیلتر (گرم)

8

8-16

18 بار فشار بر قهوه با نانوپرسو!

نانوپرسوسیستم پمپ  نانوپرسو فشار تا 18 واحد بار را تحمل می کند یعنی مثلا شما بتوانید با دستتان به اندازه یک وزنه حدودا 183 هزار کیلویی را بر جایی با ابعاد 1 در 1 متر وارد کنید! خیلی زیاد است! ولی تکنولوژی و مواد استفاده شده در این وسیله جادویی این توانایی را ایجاد کرده است.

به همین دلیل با کمترین فشار دست، شما می توانید بیشترین فشار را بر پودر قهوه خود وارد کنید. بدین ترتیب عصاره قهوه کامل بیرون می آید و حتی در اکثر مواقع کیفیت قهوه اسپرسو شما بهتر از دم کردن اسپرسو با دستگاه های مدرن اسپرسوساز که آنها فقط 10-8 بار فشار را تحمل و بر قهوه وارد می کنند!

بنابراین با نانوپرسو عصاره قهوه کاملا بیرون میاد و شما یک شات اسپرسو واقعی را نوش جان می کنید.

نانوپرسو نه تنها به 18 بار فشار می رسد، بلکه این کار را با نیروی کمتری که نسبت به مینی پرسو لازم است انجام می دهد. تحقیقات واکاکو نشان می دهد که 15 درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

جدول زیر را ببینید! این اختلاف نیروی 2 کیلوگرمی کاملاً قابل توجه است و مقداری انرژی برای انگشتان شما ذخیره می کند.

مینی پرسو نانوپرسو

حداکثر فشار بر قهوه (بار)

16 18
        نیروی مورد نیاز (کیلوگرم) 13/6 11/6

خرید قهوه لاوازا

گرفتن بهترین شات اسپرسو از نانوپرسو

شات اسپرسودر حالی که نانوپرسو می تواند با دانه قهوه آسیاب نشده هم کار کند (به لطف فشار بالای 18 بار)، هنگامی که می توانید دانه قهوه خود را درست قبل از دم کردن درست کنید، طعم واقعی اسپرسو شکوفا می شود.

پیشنهاد می کنیم قهوه خود را آسیاب کنید تا در صورت امکان به 18 بار فشار بدون صرف شدن برای خرد شدن دانه ها، کلا برای عصاره گیری استفاده شود.

روش صحیح دم کردن سینگل و دبل شات اسپرسو با نانوپرسو!

8 گرم دانه قهوه را با آسیاب بسیار ریز خرد کنید، داخل پرتافیلتر نانوپرسو بریزید و سفتش کنید. مخزن را با آب داغ پر کرده و کل دستگاه را جمع کنید. آن را روی فنجان موجود نگه دارید.

شروع به فشار دادن دستگیره پمپاژ به طور مداوم کنید. فشار را تا زمانی که فنجان شما پر شود، فشار دهید. اکنون شما یک سینگل شات متعادل از اسپرسو دارید.

برای دبل شات اسپرسو 16 گرم دانه قهوه را در آسیاب بسیار ریز خرد کنید، داخل پرتافیلتر (لوازم جانبی که به طور جداگانه فروخته می شود) ریخته، و سفتش کنید. مخزن را با آب داغ پر کرده و کل دستگاه را جمع کنید. آن را روی فنجان بزرگتر نگه دارید.

شروع به فشار دادن دستگیره پمپاژ به طور مداوم کنید. فشار را ادامه دهید تا جام بزرگتر پر شود. اکنون یک دبل شات متعادل از اسپرسو دارید.

با آب سرد اسپرسو درست کنید!

باور کنید یا نه، در واقع می توانید با نانوپرسو و آب سرد هم یک اسپرسو سرد درست کنید!

با همان دستورالعمل های بالا و آب سرد می توانید یک قهوه سرد بنوشید. شاید طعم آن به اسپرسو گرم نرسد ولی گزینه مناسبی برای زمانی است که شما دسترسی به آب گرم ندارید و یا تابستان است و ترجیح می دهید قهوه سرد بنوشید!

خرید  نانوپرسو و مینی پرسو از کافی مافی

نتیجه:

خرید نانوپرسوبا این تفاسیر نانوپرسو یک اسپرسوساز قابل حمل کوچک، سبک، تمیز شونده آسان و بسیار قدرتمند است.

آن را در مسیر کوهپیمایی بعدی خود، سفر بعدی، یا در شهر با خود ببرید، مهم نیست که آن را کجا ببرید، عاشقش میشین!

اگر شما هم نکاتی در مورد تفاوت مینی پرسو و نانوپرسو می دانید که در مطالب بالا گفته نشده است خوشحال می شویم در کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارد.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. مسعود می‌گوید

  درود بر شما نانو پرسو مارک واکاکو اصل رو از کجا میشه خرید

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام وقتتون بخير
   لطفا با كليك بر روي لينك زير با همكاران ما در بخش فروشگاه تماس بگيريد:
   https://cafimafi.com/

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture