یخ در قهوه و نحوه طرز استفاده تکه های آن در قهوه های مختلف!

هنگام تهیه قهوه یخ زده یا سایر نوشیدنی های منجمد در طول تابستان، استفاده از تکه های یخ درون قهوه، می تواند قهوه شما را آبکی کرده و رقیق کند و باعث شود مزه آب مانند به خود گرفته که با کمی کار آماده سازی و راهکار ساده می توان این موضوع را رفع کرد:

استفاده از تکه های یخ در قهوه یک کار بسیار رایج در تهیه نوشیدنی های یخی و مدل های مختلف دیگر قهوه می باشد که در عین سادگی کار حرفه ای می باشد و عدم استفاده صحیح از آن می تواند کاملا طعم قهوه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

تکه های یخ در قهوه

یخ

ساده ترین راه برای انجام اینکار تهیه قهوه دم شده مثل معمول و استفاده از تکه های یخ درون آن می باشد که سپس کل نوشیدنی را داخل فریزی قرار دهیم اما این تمام ماجرا نیست!

سعی می کنیم نحوه تاثیر تکه های در مدل های مختلف را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری در انتخاب خود داشته باشید.

قهوه کلد برو و تکه های یخ در آن

کلد برو

می توان گفت بهترین گزینه برای استفاده از تکه های یخ درون قهوه استفاده از قهوه کلد برو می باشد، در کلد برو طعم و عطر قهوه، طعم بسیار نرم تری دارد و استفاده از یخ در طعم آن تاثیر کمتری دارد و گزینه بسیار مناسبی به حساب می آید.

اما موضوعی که در تهیه قهوه کلد برو وجود دارد زمان آماده سازی آن می باشد که حداقل به 8 ساعت تا 24 ساعت زمان احتیاج دارد به همین خاطر شما نباید در ابتدای کار از تکه های یخ درون آن استفاده کنید.

بعد از آماده سازی کامل این قهوه، تکه های یخ را به آن اضافه کرده تا باعث نشود تکه های یخ شما طعم قهوه را تحت تاثیر قرار ندهد.

تکه های یخ در اسپرسو

اسپرسو

استفاده از تکه های یخ در اسپرسو را اصلا توصیه نمی کنیم زیرا محدودیت هایی که در اسپرسو هست به شما اجازه نمی دهد که ترکیب خوبی بین یخ و آن ایجاد شود.

اسپرسو به خاطر حجم کمی که دارد، استفاده از یخ می تواند تاثیر زیادی در طعم آن ایجاد کند و همچنین کرما که در اسپرسو تقش مهمی ایفا می کند می تواند با حضور یخ کاملا از بین رود.

ما به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که در صورت امکان از قهوه دم سرد (کلد برو) برای اینکار استفاده کنید.

تکه های یخ در شیر

یخ در قهوه

تکه های یخ درون قهوه گزینه بسیار دلچسبی می باشد مخصوصا استفاده از آن در تهیه قهوه هایی که با شیر ترکیب می شوند مانند آیس لاته و…

دلیل این موضوع فقط طعم نمی باشد بلکه از لحاظ علمی نیز وجود یخ باعث می شود اسیدیته موجود در قهوه و شیر نیز کاهش پیدا کند و باعث شود که از لحاظ گوارشی نیز ایده بسیار مناسبی به حساب بیاید.

در نتیجه گیری کلی که بخواهیم انجام دهیم باید بگوییم استفاده از یخ نه تنها در قهوه، بلکه در نوشیدنی های دیگری مانند شیر نیز بسیار ایده آل می باشد و می تواند طعم فرش بودن و سرحالی را مخصوصا در هوای گرم برای شما به ارمغان بیاورد.

منبع: www.espressocoffeeguide.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture