طرز تهیه شیر کاکائو خانگی و هر آنچه که لازم است در مورد آن بدانید؟!

اگر بخواهیم در بین نوشیدنی ها یک گزینه محبوب را به شما معرفی کنیم قطعا شیر کاکائو خوشمزه یکی از این موارد می باشد که دلیل اصلی این موضوع را می توان در نحوه تهیه آن جستجو کرد زیرا طرز تهیه شیر کاکائو به گونه ای می باشد که نوشیدن آن هم به طور سرد و هم به طور گرم طعم و مزه واقعی خود را حفظ می کند.

خرید قهوه استارباکس

ما در این مقاله سعی داریم در مورد نحوه تهیه شیر کاکائو و انتخاب یک کاکائو مناسب که از لحاظ کیفیت، مناسب نوشیدنی ما باشد و در کل سعی داریم هر آنچه که لازم است در مورد شیر کاکائو بدانید را برای شما بازگو خواهیم کرد.

تاریخچه کوتاه از شیر کاکائو

تاریخچه کاکائو

برای اولین بار دانه های کاکائو در کشور آمریکا کشف شد و مورد استفاده قرار گرفت و از آن برای تهیه یک نوشیدنی استفاده می کردند که جالب است نام این نوشیدنی را شکلات گذاشتند، که از دانه‌های برشته کاکائو، آب و کمی ادویه تهیه می‌شد.

کاکائو در ابتدا به عنوان یک ماده غذایی با ارزش بالا رواج پیدا کرد و مخصوص مصرف درباریان و پادشاهان بود تا جایی که حتی از آن به عنوان پول برای داد و ستد استفاده می شد.

این مسیر ادامه پیدا کرد تا در سال 1528 فردی به نام هرنان کورتز کاکائو و در واقع نوشیدنی شکلات را به کشور اسپانیا وارد کرد، که مورد استقبال بسیار بالای چارلز پنجم، پادشاه اسپانیا قرار گرفت.

کاکائو در بین درباریان اسپانیا و طبقه ثروتمند بسیار محبوب شده بود و تا حدی که دختران دربار با اشرافی‌های دیگر نقاط اروپا ازدواج می‌کردند، بخشی از جهیزیه ی آن‌ها را کاکائو تشکیل می‌داد.

تقریباً صد سال طول کشید که این نوشیدنی بین مردم اروپا رایج شود، چون مردم اسپانیا طرز تهیهٔ این نوشیدنی را مخفی نگه داشته بودند، در واقع کاکائو و نوشیدنی های حاصل از آن مخصوص اشرافیان بود، دقیقا بر عکس قهوه که بیشتر کارگران و افرادی که در سطح پایینتر از لحاظ مالی بودند برای بیدار ماندن و کار بیشتر به نوشیدن آن علاقه داشتند.

طرز تهیه شیر کاکائو در منزل

طرز تهیه شیر کاکائو در منزل

باید در ابتدای کار به شما بگیم که تهیه یک شیر کاکائو خوشمزه و خب اصلا کار سختی نیست و فقط تعداد نکاتی ریز وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنیم به راحتی می توانیم یک نوشیدنی فوق العاده آماده کنیم.

موادی که برای تهیه یک شیر کاکائو خانگی لازم داریم، شیر که ترجیحاً پرچرب باشد، پودر کاکائو، شکر و پودر نشاسته ذرت (در صورت موجود بودن)

نکته ای که در اینجا مهم است انتخاب یک پودر کاکائو مرغوب می باشد، که هم دارای رنگ تیره متمایل به قهوه ای سوخته باشد و هم دارای عطر و طعم بسیار قوی باشد، که برای این کار ما پیشنهاد می کنیم از یک برند خوب و از محلی معتبر خرید پودر کاکائو خود را انجام دهید که از نتیجه کار خود راضی باشید.

مراحل تهیه کردن شیر کاکائو!

مراحل تهیه کاکائو

ما نحوه تهیه شیر کاکائو خانگی را برای یک نفر توضیح می دهیم که در صورت افزایش تعداد افراد کافی است تنها مواد مورد نیاز را به همان نسبت افزایش دهید.

در ابتدای کار به اندازه نصف لیوان شیر خود را انتخاب کرده و به اندازه یک قاشق مربا خوردی پودر کاکائو و بستگی به ذائقه خود شکر به آن اضافه کنید (مقدار استاندارد یک قاشق مربا خوردی)، پس از کمی هم زدن به اندازه نصف قاشق مربا خوری پودر نشاسته ذرت به آن اضافه کنید و کاملا با هم مخلوط کنید. (برای ترکیب بهتر می توانید از میکسر استفاده کنید).

در ادامه کار مخلوط خود را درون یک ظرف ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار دهید و به آرامی هم بزنید تا کاملا یک دست شود، پس از اینکه مخلوط شما تقریبا به حالت جوش درآمد، یک دقیقه هم زدن را ادامه دهید.

سپس مخلوط خود را از روی حرارت برداشته و به مدت 30 ثانیه آن را آرام هم بزنید تا کمی خنک شود، و در انتهای کار نصف لیوان شیر به مخلوط خود اضافه کنید و کمی هم بزنید.

شیر کاکائو خوشمزه شما آماده شده است و می توانید هم به صورت گرم (مخصوصا در روزهای سرد خیلی لذت بخش است) و هم به صورت سرد و با گذاشتن در یخچال آن را سرو کنید و اگر شما هم تجربه ای در مورد تهیه شیر کاکائو خانگی دارید برای ما کامنت کنید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture