طرز تهیه سس قهوه شیرین، خوش عطر و آسان در منزل! 2 روش تهیه!

سس قهوه یک سس آشپزی است که قهوه جزو ترکیبات اصلی در تهیه آن می باشد. شیرین و خوش عطر است و معمولا با استفاده از قهوه فوری تهیه می شود. حداقل از سال 1904 میلادی از سس قهوه در غذاهای آمریکایی استفاده شده است.

برای آماده سازی سس قهوه شیرین، می توان از شیرین کننده هایی مانند شکر، شربت ساده، سیروپ، شربت افرا یا شربت طلایی استفاده کرد. شیر جوشیده شده نیز گاهی در نسخه های شیرین سس قهوه استفاده می شود.

مواد اضافی موجود در برخی از روش های تهیه آن شامل تخم مرغ و خامه است. استفاده از  سس قهوه در کیک، بستنی، پنکیک، سیب زمینی شیرین است. استفاده های بی نظیر آن در سالمون و استیک است.

در ادامه دو روش تهیه سس قهوه آمده است! لطفا با ما همراه باشید!

فروشگاه قهوه کافی مافی

تاریخچه مختصری از قهوه

تاریخچه مختصری از قهوهبرخلاف تصور ما، گیاه قهوه، بومی آمریکای جنوبی یا خاورمیانه نیست! در اصل از آفریقا و به طور خاص، ارتفاعات مرتفع اتیوپی گرفته شده است، جایی که قبایل عشایری این گیاه را در حدود سال1000 میلادی (1020 سال پیش!) کشف کردند. در آن زمان، آنها از میوه های درخت قهوه برای تهیه نوشیدنی پر انرژی و کاملاً متفاوت با قهوه امروزی استفاده می کردند.

قهوه به احتمال زیاد با زائران مومن مسلمان که به مکه سفر می کنند، به خاورمیانه سرایت می کند. پیش از آن زمان، قهوه به یک داروی محبوب برای درمان غده و نقرس تبدیل شده بود و بعدها به عنوان یک نوشیدنی پر انرژی شناخته شد.

در حدود قرن 15 ام (500 سال بعد پیدایش قهوه)، در سواحل شرقی مدیترانه، به ویژه مصر و ترکیه، قهوه پخش شد، جایی که مردم روزانه فنجان قهوه را با دوستان یا در کارکردهای اجتماعی می نوشیدند.

قهوه تا قرن شانزدهم به اروپا نرسید. ابتدا وارد ونیز ایتالیا شد و سپس در سراسر قاره گسترش یافت. از اواسط قرن هفدهم، کافه ها، یا فروشگاه هایی که به نوشیدن قهوه اختصاص داده شده بودند، نه تنها در ونیز بلکه در پاریس نیز افتتاح شدند.

روش اول طرز تهیه سس قهوه:

طرز تهیه سس قهوهدر این روش، که بسیار آسان است سس قهوه شیرین برای 4 نفر رو داریم. زمان آماده سازی:5 دقیقه، زمان طبخ: 1/30-1 ساعت می باشد.

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوری پودر قهوه فوری
 • 3/4 فنجان شکر قهوه ای
 • 1 فنجان خامه تازه
 • 3 قاشق غذاخوری کره

خرید قهوه فوری

روش تهیه:

روش تهیه سس قهوهگام 1: پودر قهوه را در یک کاسه ایمنی مایکروویو قرار داده و 1 قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. به مدت 1 دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا جوشانده شود، سپس بردارید و کنار بگذارید.

گام 2: شکر قهوه ای و 1 قاشق چایخوری آب را در یک قابلمه نچسب ترکیب کنید. بگذارید شکر کارامل شود.

گام 3: خامه را اضافه کرده و به طور مداوم روی حرارت کم هم بزنید تا همه چیز به خوبی مخلوط شود.

گام 4: جوشانده قهوه را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. کره را اضافه کرده و به مدت 1 دقیقه خوب مخلوط کنید.

گام 5: از روی حرارت برداشته و بذارید تا دمای اتاق خنک شود.

گام 6: با انتخاب دسر و ریختن این سس قهوه بر روی آن، خوشمزه سرو کنید.

این سس شیرین و پر از عطر و طعم قهوه است که با کیک یا بستنی خوشمزه است.

روش دوم طرز تهیه سس قهوه:

در منزل درست کنید!این سس قهوه خوش عطر را می توان  در دو دسر گرم و سرد ریخت.

مواد لازم:

 • 2 فنجان شیر
 • یک ششم کرم سنگین
 • 1 زرده تخم مرغ
 • یک سوم قاشق چایخوری شکر
 • 1 قاشق غذاخوری قهوه فوری
 • 1 قاشق چایخوری نشاسته
 • 1 قاشق غذاخوری کره

خرید قهوه ساز

روش تهیه:

با استفاده از یک همزن یا قاشق، کره، زرده تخم مرغ و شکر را در یک کاسه هم بزنید تا یک مایع خامه ای شکل داشته باشید.

سپس نشاسته و قهوه را ترکیب کنید. مخلوط کردن را تا یکنواخت شدن آن ادامه دهید. خامه را به آن اضافه کنید، آروم هم بزنید و شیر را همزمان با هم زدن را یکباره درون ظرف تون بریزید.

مخلوط را درون یک قابلمه کوچک بریزید و آن را روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. مایع را هم بزنید تا کمی متراکم و مخملی شود. درست قبل از شروع جوش از روی حرارت آن را بردارید.

بگذارید سس خنک شود و سپس روی فنجان قهوه تان یا کیک ریخته و سرو کنید. نوش جان!

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture