آسیاب کردن قهوه بدون نیاز به گریندر با وسایل ساده موجود در آشپزخانه (بخش اول)

روزی که باید آسیاب کردن قهوه خود را بدون گریندر خرد کنید، احتمالا روز غم انگیزی است زیرا به دلایلی با نیاز شدید به نوشیدن قهوه روبرو هستید، اما آسیاب کنی ندارید که بتوانید از آن استفاده کنید.

اما شما باید به این نکته توجه کنید که در آشپزخانه شما تعداد بسیار بالایی وسیله وجود دارند که ممکن است تعدادی از آنها برای انجام این کار به کمکتان بیایند.

ما در اینجا روش هایی که می توانید برای این کار استفاده کنید را بررسی می کنیم و شما مختارید هر یک از آنها که به کارتان می آید انتخاب کنید و بهره ببرید.

برای تهیه قهوه آسیاب شده ریز و بسیار ریز

قهوه ریز

اگر بخواهید قهوه را ریز و یا خیلی ریز کنید، شما به زور بدنی زیادی نیاز خواهید داشت، برای تهیه قهوه اسپرسو و قهوه ترکی به پودر قهوه خیلی ریز شده نیاز دارید، از آنجایی که این دو نوع قهوه بین عموم مردم بسیار محبوب هستند، احتمالاً نیاز خواهید داشت که قهوه خود را بسیار ریز کنید.

این کار به زور بدنی زیاد و مداومی از طرف شما نیاز خواهد داشت، مخصوصاً در مورد قهوه اسپرسو. اگر در پودر کردن ضعیف عمل کنید، اسپرسوی حاصله کیفیت خوبی نخواهد داشت، پس در این کار باید دقت زیادی به خرج دهید.

خرید دانه قهوه

استفاده از هاون و کوبه برای آسیاب کردن قهوه تان

هاون قهوه

اگرچه امروزه برخی افراد و خانه ها این ابزار (هاون و کوبه) را در اختیار ندارند، اما احتمالاً اغلب افراد این وسیله قدیمی و بسیار مفید را در منزل خود دارند، این وسیله از زمان ابداع دارای کاربردهای بسیار زیادی بوده است.

با استفاده از هاون و کوبه می‌توانید کنترل و تسلط بسیار زیادی روی کار داشته باشید، می‌توانید سرعت، فشار و یا اندازه قهوه‌ای که می‌خواهید را به‌راحتی کنترل کنید.

نکته منفی در استفاده از این ابزار این است که تنها در حجم کمی می‌توانید عمل خرد کردن را انجام دهید و این کار را نیز باید به تنهایی انجام دهید، در مورد دانه های قهوه باید ابتدا با وسیله‌ای مثل چکش دانه‌های قهوه را خرد کنید و سپس با استفاده از هاون و کوبه این دانه‌ها را پودر کنید..

البته هاون هایی وجود دارند که ظرفیت و حجم بالاتری دارند، که اکثرا هم جنس آنها از گرافیت خالص می باشد و هنگام کوبیدن دانه‌های قهوه یادتان باشد باید هاون را محکم در دست خود نگه‌دارید.

آسیاب کردن قهوه کار آسانی خواهد بود، تنها ممکن است زمان زیادی را از شما صرف کند، از فشار بدن خود به‌ صورت یکنواخت استفاده کرده و با پیچاندن کوبه به جهات مختلف یک پودر یکنواخت و خوب خواهید داشت.

به‌صورت کلی تکنیک و روش خاصی برای انجام این کار وجود ندارد و می‌توانید عمل پودر کردن را هر طور که راحت هستید انجام دهید.

می‌توانید هنگامی‌که پودر متوسطی (از نظر سایز) داشتید، دست از کار بکشید اما بهتر است که این کار را تا زمانی انجام دهید که یک پودر ریز حاصل شود.

خرید قهوه ساز

فشردن قهوه با وردنه درون یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار

آسیاب کردن قهوه

اگر قادر به استفاده از هاون و کوبه نیستید می‌توانید از یک روش فرانسوی برای تهیه قهوه خود استفاده کنید، یک وردنه و یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار تهیه کنید.

کیسه را پر از قهوه کنید و تا می‌توانید هوای آن را خالی کنید، کیسه را محکم ببندید (عایق کنید). دقت کنید یک کیسه ضخیم تهیه کنید تا دانه‌های قهوه بدنه پلاستیک را سوراخ نکنند، همچنین بهتر است یک دستمال یا حوله را روی پیشخوان آشپزخانه خود پهن کنید.

این کار هم از کثیف شدن آشپزخانه جلوگیری می‌کند و باعث کم شدن سر و صدا می‌شود، اگر همه‌ چیز آماده است کیسه را روی حوله و به صورت صاف پهن کنید، تلاش کنید تا تنها یک لایه از قهوه درون پلاستیک وجود داشته باشد.

سپس وردنه را بردارید، بهتر است از یک وردنه چوبی و ضخیم استفاده کنید ابتدا به‌صورت عمودی توسط وردنه به دانه‌های قهوه ضربه وارد کنید.

هنگامی‌که دانه‌های قهوه خرد شد، می‌توانید عمل غلتیدن را انجام دهید. فشارثابتی را وارد کنید و وردنه را روی دانه‌های قهوه بغلتانید.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture