قهوه پی بی و معرفی کامل آن و بررسی هر آنچه که لازم است بدانید!

قهوه پی بری  Peaberry که همه با نام قهوه پی بی آن را میشناسند یک نوع قهوه جهش یافته است که با قهوه های معمولی فرق می کند، این نوع میوه قهوه دارای یک دانه است که دانه آن گرد و مانند نخود می باشد و شیرینی بیشتری نسبت به سایر انواع گیلاس قهوه دارد.

خرید قهوه فوری

نکته قابل توجه این است که این جهش طبیعی در هر دو نوع قهوه عربیکا و هم ربوستا روی می دهد، پس هم Peaberry عربیکا داریم و هم Peaberry ربوستا!

معرفی قهوه پی بی!

دانه قهوه PB

همانطور که گفتم این نوع گیلاس قهوه یک نوع جهش یافته طبیعی از قهوه است که به جای دو دانه درونش ، فقط یک دانه داخل گیلاس قهوه دارد که معمولا کوچک تر از دانه های معمولی است ، اما کاملا گرد است و مانند دانه های سبز قهوه معمولی یک سمت صاف ندارد.

به علت اینکه این نوع گیلاس قهوه فاقد قول دوم است در اسپانیا به نام کارالولیو ( caracolillo ) نامیده می شود و به علت گرد بودن دان این نوع قهوه پی بی Peaberry نام گذاری شده است.

قهوه Peaberry در تمام جاهایی که قهوه های ربوستا و عربیکا رشد می کنند قابل رشد است ، البته با توجه به تیره خودشان یعنی Peaberry ربوستا در مکانی که قهوه های ربوستا پرورش داده می شود و پیبری عربیکا در پرورشگاه های عربیکا قابل پرورش یافتن هستند.

همانطور که گفتیم قهوه پی بی یک جهش طبیعی است و به صورت طبیعی رشد می کند.

در هر مزرعه پرورش قهوه حدود 5 تا 10 درصد گیلاس پی بی رشد می کند و به همین دلیل جزو گونه های رایج قلمداد می شود. و اگر در کیسه های قهوه دقت کنید می توانید دانه های سبز قهوه Peaberry را مشاهده نمایید!

جالب اینجاست که مناطق خاصی از جمله برزیل ، تانزانیا ، کنیا و کونا تمایل به تولید و جمع آوری این نوع قهوه مروارید مانند دارند، زیرا در این مناطق تجهیزات لازم برای جدا سازی این نوع دانه ها از دانه های معمولی فراهم است.

خرید قهوه اسپرسو 

بررسی کیفیت قهوه پی بی،

خرید قهوه پیبی

اینکه کیفیت دانه قهوه پی بی با دانه های معمولی قهوه برابر است یا با کیفیت تر می باشد نکته مهمی است زیرا بازاریابان دنبال ویژگی ها خاص ظاهری می گردند تا با استفاده از این ویژگی ها قیمت های گزافی را به خاطر آن از مشتریان دریافت نمایند.

بسیاری از تستر های قهوه ادعا می کنند که این نوع قهوه از قهوه های معمولی، شیرین تر، سبک تر و طعم دار تر هستند. با این حال این ویژگی ها برتری ویژه ای به قهوه پی بی نخواهد داد

رستر های حرفه ای قهوه ، بودادن این نوع قهوه ها را راحت تر از دان قهوه معمولی می دانند، زیرا معتقدند حجم کروی آن باعث یک دست حرارت دیدن آن می شود و رست بهتری را در نهایت پدید می آورد.

برخی نیز معتقد هستند چون به جای دو دان قهوه در گیلاس، یک دانه وجود دارد، طعم بهتری را نسبت به دان های معمولی خواهد داشت.

با این حال این دان های قهوه خاص و منحصر به فرد هستند اما تفاوت زیادی در کیفیت آن ها با دان معمولی وجود ندارد پس بهتره پول خودتون رو واسه خرید این نوع قهوه هدر ندهین، اما یک بار تجربه کردنش خالی از لطف نیست.

منبع: www.homegrounds.co

 

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture